Rusové volili zastupitelstva, účast ale byla velmi nízká

Moskva - Rusové dnes volili poslance místních zastupitelstev, nejvyšší představitele 16 autonomních republik a oblastí a v doplňovacích volbách i několik členů Státní dumy, federálního parlamentu. Kandidátky sestavilo 42 politických stran, ale suverénním favoritem je stejně jako v minulých letech vládní strana Jednotné Rusko.

Přidejte svůj názor

Moskva, Kreml

Centrální volební komise nemá žádné informace o incidentech, které by hlasování vážněji narušily, oznámila agentura TASS. Účast voličů byla podle očekávání nízká, podle předběžných neúplných odhadů se pohybovala pod 30 procenty.

Komplikace se podle ruské ombudsmanky Elly Pamfilovové objevily v hlavním městě, kde prý lidé často ani nevěděli, kam jít volit. Odpoledne se v Moskvě volební účast pohybovala pod deseti procenty. O osudu šéfky moskevské volební komise Valentiny Gorbunovové prý bude rozhodnuto po volbách.

Média informují o lokálních incidentech, mnohdy kuriózních. V jedné z moskevských čtvrtí muselo být hlasování zrušeno, když volební komise popletla urny doručené z místních okrsků. V Saratovské oblasti se na volební urně objevilo velké logo Jednotného Ruska.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin si rýpl do Britů: Bojové látky? Skripalová vypadá dobře

25.05.2018 20:59 Aktualizováno Petrohrad - Ruský prezident Vladimir Putin dnes opět zpochybnil britskou verzi o tom, že bývalého…

Konec jedné éry: Putin už nebude kandidovat na prezidenta

25.05.2018 19:46 Petrohrad - Ruský prezident Vladimir Putin dnes dal najevo, že za šest let nemíní kandidovat…

Rusko pod tlakem: Propusťte Sencova, žádají filmaři

25.05.2018 18:51 Berlín - Evropští filmaři žádají okamžité propuštění ukrajinského režiséra Oleha Sencova, který byl…

Čemu všemu věří v Rusku? Země je placatá, HIV neexistuje, lidé nebyli na…

25.05.2018 17:05 Aktualizováno Moskva - Konspirační teorie, hoaxy, fake news nebo také lži. Takto jsou souhrnně označovány zprávy,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama