Putin oznámí kandidaturu do voleb v listopadu. Bude to okázalé, píšou média

Moskva - Ruský prezident Vladimit Putin svou účast ve volební kampani ještě neoznámil, všeobecně se ale předpokládá, že o další šestiletý mandát bude usilovat. List Kommersant dnes napsal, že sbory kremelských poradců dokončily strategii vstupu Putina do boje za znovuzvolení. Prezidentské volby v Rusku jsou naplánovány na březen 2018.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Vladimír Putin

Putin se poprvé stal ruským prezidentem v roce 2000, v roce 2008 ho po dvou volebních obdobích ve funkci vystřídal jeho politický souputník Dmitrij Medveděv. Do nejvyšší funkce se Putin vrátil v roce 2012, kdy vstoupilo v platnost prodloužení prezidentského mandátu ze čtyř na šest let.

Putinův vstup do volebního zápasu je naplánován do dvou etap, napsal Kommersant. V listopadu bude hlava státu informovat veřejnost, že je v zásadě připravena bojovat o další mandát. Oznámení má být okázalé, nejspíš ve formě široké besedy s občany, kteří Putina k účasti ve volbách vyzvou.

Do té doby Kreml uspořádá několik veřejných akcí za Putinovy účasti. Jednou z nich má být 30. října odhalení památníku obětem stalinských represí na Sacharovově bulváru v Moskvě. Akce má podle Kommersantu přispět ke "konsolidaci společnosti" a bude provedena na té nejvyšší úrovni. Následovat budou další velké události, například Den národní jednoty 4. listopadu nebo připomínka stého výročí bolševické revoluce o tři dny později.

Moskevský deník v této souvislosti připomněl dřívější informace o tom, že prezidentské volby, původně naplánované na 11. březen 2018, se budou konat o týden později, tedy v den výročí smlouvy o připojení ukrajinského Krymu k Ruské federaci.

Druhou etapu odstartuje formální oznámení Putinovy kandidatury, píše Kommersant. Tento akt bude podle něj odsunut na co nejpozdější dobu, aby Putinova kampaň mohla být co nejkoncentrovanější.

Putin v minulosti kandidoval za vládní stranu Jednotné Rusko. V poslední době ruská média ale píší o "pracovní verzi", podle níž by měl dosavadní šéf Kremlu kandidovat jako nezávislý.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ukrajina nehodlá čekat na pomoc USA, vyvinula armádní dron

19.11.2017 13:23 Kyjev - Konec ukrajinského čekání na americkou vojenskou pomoc je tu. Spojené státy dosud zemi…

Rusko nemá peníze na výplaty důchodů, říká bývalý ministr

19.11.2017 04:53 Moskva - V ruském důchodovém účtu zeje ohromná díra, peněz na výplatu důchodů se nedostává. V…

Kyjev předvolal na kobereček polského velvyslance

18.11.2017 21:27 Kyjev/Varšava - Ukrajinské ministerstvo zahraničních věcí si dnes předvolalo polského velvyslance.…

Na Ukrajině zatkli Čečence hledaného za vraždu novináře v Moskvě

18.11.2017 17:05 Kyjev - Ukrajinská tajná služba SBU dnes oznámila, že zadržela ruského občana, původem z Čečenska,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama