Putin oznámí kandidaturu do voleb v listopadu. Bude to okázalé, píšou média

Moskva - Ruský prezident Vladimit Putin svou účast ve volební kampani ještě neoznámil, všeobecně se ale předpokládá, že o další šestiletý mandát bude usilovat. List Kommersant dnes napsal, že sbory kremelských poradců dokončily strategii vstupu Putina do boje za znovuzvolení. Prezidentské volby v Rusku jsou naplánovány na březen 2018.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Vladimír Putin

Putin se poprvé stal ruským prezidentem v roce 2000, v roce 2008 ho po dvou volebních obdobích ve funkci vystřídal jeho politický souputník Dmitrij Medveděv. Do nejvyšší funkce se Putin vrátil v roce 2012, kdy vstoupilo v platnost prodloužení prezidentského mandátu ze čtyř na šest let.

Putinův vstup do volebního zápasu je naplánován do dvou etap, napsal Kommersant. V listopadu bude hlava státu informovat veřejnost, že je v zásadě připravena bojovat o další mandát. Oznámení má být okázalé, nejspíš ve formě široké besedy s občany, kteří Putina k účasti ve volbách vyzvou.

Do té doby Kreml uspořádá několik veřejných akcí za Putinovy účasti. Jednou z nich má být 30. října odhalení památníku obětem stalinských represí na Sacharovově bulváru v Moskvě. Akce má podle Kommersantu přispět ke "konsolidaci společnosti" a bude provedena na té nejvyšší úrovni. Následovat budou další velké události, například Den národní jednoty 4. listopadu nebo připomínka stého výročí bolševické revoluce o tři dny později.

Moskevský deník v této souvislosti připomněl dřívější informace o tom, že prezidentské volby, původně naplánované na 11. březen 2018, se budou konat o týden později, tedy v den výročí smlouvy o připojení ukrajinského Krymu k Ruské federaci.

Druhou etapu odstartuje formální oznámení Putinovy kandidatury, píše Kommersant. Tento akt bude podle něj odsunut na co nejpozdější dobu, aby Putinova kampaň mohla být co nejkoncentrovanější.

Putin v minulosti kandidoval za vládní stranu Jednotné Rusko. V poslední době ruská média ale píší o "pracovní verzi", podle níž by měl dosavadní šéf Kremlu kandidovat jako nezávislý.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Stav lidských práv na Krymu se pod Ruskem výrazně zhoršil, varuje OSN

25.09.2017 22:10 Ženeva – Podle zprávy, kterou dnes zveřejnil Úřad vysokého komisaře OSN pro lidská práva se…

Skupina konzervativních katolíků viní papeže z šíření kacířských názorů

25.09.2017 21:59 Vatikán - Část skalních římskokatolických konzervativců se zlobí na papeže Františka. Obvinila jej…

Nacisté opět u moci? Co znamená úspěch AfD pro německou politiku

25.09.2017 12:15 Berlín - Kancléřka Angela Merkelová a její Křesťanskodemokratická unie (CDU) opět zvítězila v…

Z dopravní nehody se stala detektivka: V kufru auta byla mrtvola

25.09.2017 07:36 Petrohrad - Dopravní nehoda nedaleko Petrohradu se změnila v thriller. Ukázalo se totiž, že v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama