Ukrajinská pohraniční stráž obvinila Saakašviliho, hrozí mu pět let za mřížemi

Lvov - Ukrajinská pohraniční stráž dnes ve Lvově seznámili Michaila Saakašviliho s protokolem o nezákonném překročení hranic. Pokud by byl postaven před soud, hrozí mu pětileté vězení. Bývalý gruzínský prezident a oděský gubernátor upadl v nemilost Kyjeva.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Gruzie

Grizínský exprezident se s pomocí svých stoupenců dostal na ukrajinské území přes polsko-ukrajinský pohraniční přechod Šehyni zablokovaný policií.

Podle policie dav Saakašviliho stoupenců zranil několik policistů a pohraničníků. Saakašviliho poradce David Sakvarelidze dnes oznámil, že policie zadržela dva aktivisty. Sakvarelidze zákrok označil za "masové politické represe".

Saakašvili se dnes s pohraničníky setkal v přítomnosti svých advokátů a novinářů ve lvovském hotelu, kde dočasně pobývá.

Saakašvili tvrdí, že mu při přechodu hranic ukrajinští pohraničníci odebrali pas, což ovšem ukrajinská oficiální místa popírají. Pas má pouze symbolický význam, protože prezident Petro Porošenko odejmul Saakašvilimu ukrajinské občanství.

Po odjezdu ze Lvova se chce Saakašvili vydat na cestu po Ukrajině, aby "shromáždil požadavky lidu", řekl dnes novinářům. Pak prý pojede do Kyjeva, aby seznam předal vládě. Proti prezidentovi ani premiérovi Volodymyru Hrojsmanovi prý osobně nic nemá. Vadí mu ale "zlodějna státní moci".

Vstupte do diskuze (5)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čeho se bojí ruská armáda? Expert promluvil

20.01.2018 00:01 NÁZOR - V Británii probíhá bolestná revize výdajů na obranu, v rámci níž je často zmiňováno…

Největší nebezpečí pro Merkelovou? Přichází z nečekaného směru

19.01.2018 22:07 Aktualizováno Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se nachází v nejsložitějším období své politické…

Mezi uprchlíky byla objevena nebezpečná nemoc, antibiotika ji nedokáží…

19.01.2018 22:07 Aktualizováno Curych - Švýcarští lékaři oznámili, že mezi žadateli o azyl, kteří do Evropy přišli z Afriky,…

V centru Oděsy se střílelo, údajně byl zabit zabit proruský aktivista

19.01.2018 20:56 Aktualizováno Kyjev – Dnešní přestřelka v centru ukrajinské Oděsy si vyžádala nejméně jednoho mrtvého a tři…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama