V Británii došlo k 379 zatčením souvisejícím s terorismem. Jedná se největší číslo od roku 2001

Londýn - V Británii byl prolomen další rekord. V roce končícím červencem 2017 došlo k celkem 379 zatčením souvisejících s terorismem. Rozpočítáno na rok prakticky více než každý den došlo k nějakému zatčení. Informace přinesl list The Telegraph.

Přidejte svůj názor 1 komentář

policie

K rekordnímu číslu velkou měrou přispěly teroristické útoky v Manchesteru a Londýně. Zatčením s nimi souvisejících desítek jednotlivců toto číslo se v roce až pětkrát zvýšilo. Od června tohoto roku bylo 204 osob zadrženo za teroristické trestné činy, což představuje nárůst o 35% a pokračuje v růstovém trendu od doby, kdy byla statistika poprvé uvedena v provoz v roce 2001.

Více než 90% všech přestupků zaznamenaných v loňském roce oficiální vládní statistikou souviselo s islámským fundamentalismem, zatímco většina těchto zatčených se považovala za Brity Počet bílých osob zapojených v zatčeních souvisejících se terorismem se zvýšil o 92% a počet osob zatčených za domácí teroristické incidenty se zvýšil pětinásobně, z 10 na 52.

V loňském roce bylo podle zákona o terorismu do vazby uvrženo 125 zadržení, což představuje nárůst o 90% vzhledem k předchozímu roku. Z těchto zadržení 45 bylo obviněno, zbytek propuštěn. Ze zbytku 379 dalších zatčení, 32% bylo obviněno, zatímco polovina z nich byla propuštěna bez dalších kroků.

14% zatčených z důvodu podezření na teroristické činy byly ženy, největší zaznamenaný počet. Nejčastěji zatčení měli přes více než 30 let.

Zvýšilo se též procento zatčení ve všech etnických skupinách, zvláště ale v případě bílých lidí. Ve srovnání s předchozím rokem to bylo 127 zatčených na 66 – nárůst o více než 92%. Celkově 34% zatčených z teroristických trestných činů byli bílí oproti 29% v roce 2016. 70% z nich se považovalo za Brity.

 Většina lidí obviněných z teroristických trestných činů bylo odsouzena do vězení na dobu čtyř až deset let. V loňském roce ale došlo k poklesu počtu těch, kteří byli dosouzeni na celý život - ze sedmi lidí na dva. Většina teroristických vězňů – 91% - zastává islámské extremistické názory, zatímco 5% zastává pravicové názory a 4% názorů byly klasifikovány jako jiné ideologie.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kyjev předvolal na kobereček polského velvyslance

18.11.2017 21:27 Kyjev/Varšava - Ukrajinské ministerstvo zahraničních věcí si dnes předvolalo polského velvyslance.…

Na Ukrajině zatkli Čečence hledaného za vraždu novináře v Moskvě

18.11.2017 17:05 Kyjev - Ukrajinská tajná služba SBU dnes oznámila, že zadržela ruského občana, původem z Čečenska,…

Co na to Okamura? Člen protimuslimské strany odešel bojovat za IS

18.11.2017 15:29 Castelfranco Veneto - Fabrizio Pozzobon, instalatér z Benátek, řekl těsně před Vánoci své rodině,…

Ukrajinská armáda pátrá po nových vojácích i v barech a kavárnách

18.11.2017 14:53 Aktualizováno Kyjev - Ukrajinská armáda začíná trpět nedostatkem vojáků. Po nových rekrutech proto pátrá kde se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama