Putin a Macron jednali o KLDR. Nevylučujeme žádnou možnost, zní z USA

Moskva – Kvůli poslednímu raketovému testu spolu telefonicky jednali ruský prezident Vladimir Putin a jeho francouzský protějšek Emmanuel Macron. Politici se shodli, že je třena najít diplomatické řešení situace na Korejském poloostrově. 

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Ilustrační fotografie

Americký ministr zahraničí Rex Tillerson varoval, že režim v Pchjongjangu svými vojenskými testy ohrožuje celý svět a že členové Rady bezpečnosti OSN se proti němu sjednocují.

„V prvé řadě spolupracujeme s našimi spojenci v regionu, Jižní Koreou a Japonskem. Spoluprací s nimi a dalšími demokratickými partnery pokračujeme v budování jednotného postoje RB OSN, potažmo mezinárodní iniciativy, která brání naše hodnoty a usiluje o bezpečnější svět," uvedl šéf americké diplomacie.

Po noční raketové zkoušce, při které pravděpodobně raketa středního doletu Hwasong-12 proletěla nad Japonskem, vyzval Tillerson všechny státy světa, aby přijaly „nová opatření" proti KLDR.

Pochybnosti o účinnosti sankcí však vyjadřuje například Rusko, jehož prezident Putin dnes o problému telefonoval s Emmanuelem Macronem. O telefonickém rozhovoru dvou lídrů informoval Kreml. Podle něj oba prezidenti odsoudili „provokaci" Pchjongjangu a shodli se na potřebě diplomatického řešení, i v podobě přímých rozhovorů.

Situaci na Korejském poloostrově dnes bude od 21:00 SELČ projednávat RB OSN. Americký diplomat Robert Wood řekl, že jeho země chce vyzkoušet všechny diplomatické cesty pro zastavení jaderného a raketového programu KLDR. „Nevylučujeme žádnou možnost,... momentálně pracujeme na diplomatické strategii," řekl Wood. USA podle něj rovněž chtějí zacelit veškeré skulinky v sankčním programu. „Sankce zatím nemohly mít takový dopad, jaký bychom si představovali, což pramení ze skutečnosti, že ještě nejsou plně zapracované," uvedl Wood.

Vstupte do diskuze (3)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Panama Papers: Gangsteři z Ukrajiny investovali peníze do bytů v Londýně

23.04.2018 21:34 Londýn - Zločinecký gang z ukrajinského přístavního města Oděsa, jehož členem byl i současný…

Rusko proti vstupu balkánských států do NATO

23.04.2018 20:57 Sarajevo - Rozšíření NATO o balkánské státy ohrožuje bezpečnost a stabilitu na Balkáně. Ve svém…

Arménský premiér Sargsjan podlehl tlaku? Po vlně protestů oznámil rezignaci

23.04.2018 17:28 Jerevan - Arménský premiér Serž Sargsjan dnes oznámil, že odstoupí z funkce. Učinil tak pod tlakem…

Šest z deseti Švédů si přeje, aby poklesl počet přijímaných migrantů,…

23.04.2018 17:02 Stockholm - Švédsko je na pravicových webech uváděno jako příklad nezvládnuté multikulturní…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama