USA ztratily vedoucí pozici? Rusko se žene do role nejmocnějšího státu světa

Moskva - Ruská armáda slavila na vojenské výstavě Expo Army 2017 úspěch. Na obdiv vystavovala svoje nejmodernější zařízení, která budou využitelná na zemi, ve vzduchu nebo na moři. Už dávno pryč jsou tak časy, kdy se o Spojených státech mluvilo jako o technologicky vyspělejší, momentálně by elektronická válka s Kremlem byla pro alianci NATO velmi obtížně zvladatelná.

Přidejte svůj názor 75 komentářů

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Ruská armáda měla vždycky pověst, že spíše dá na kvantitu než kvalitu. Ale stát v minulých letech vynaložil obrovské množství peněz, aby k hojnému počtu přidal i spolehlivost a přesnost. A rozhodně se mu to vyplatilo, nebezpečí si teď uvědomují i ve Spojených státech. A nemluvíme zde jen o širokém působení radarů a protiraketových systémů, armáda využívá i inteligentní vyhledávání cizích kanálů a velkou síť rušiček, které odstřihnou nepřátele od komunikace s centrálou.

Podle ruských medií byl konkrétně systém Moskva-1 vyvíjen z toho důvodu, aby zachytil rádiové vysílání. Dosah má až 400 kilometrů a neschová se před ním žádné zařízení, které vyzařuje rádiové vlny. Technologie zachytí stopy a analyzuje znaky. V případě, že vyhodnotí vysílání jako nepřátelské, pošle varování na příslušná místa včetně protirakových základen, mezi které patří i systém S-400, a dokáže cíl určit i lokalizovat.

S-400 zase nepřátelský objekt zaměří a spolehlivě zjistí, o jaký typ zbraní se jedná a jakou rychlostí se pohybuje. A nejlepší na tom je, že všechny elektronické systémy bývají nainstalovány na letadlech nebo nákladních vozech, manipulace a jejich přesouvání je jednoduché. Ruská armáda pravděpodobně pracuje s informací, že Američané se převážně spoléhají na přesnost včetně GPS navádění, proto si dala zvláště záležet na vývoji technologie, která snadno oslepí nepřítele.

Některé stroje byly nasazené už v Sýrií a několik médií informovalo o tom, že způsobily i nepřesnost raket Tomehawk. V posledních letech se zdá, že západ a obzvlášť Spojené státy hodně investují na poli automatizace, zbraně a obrněné vozy budou podle nich ovládané na dálku, aby se předešlo zbytečnému krveprolití vojáků. Jenže Rusko dělá vše, co může, aby nový způsob války, kam proteklo už mnoho peněz, byl k ničemu.

Vstupte do diskuze (75)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Kreml považuje volební výsledky za ideální

19.03.2018 20:17 Moskva - Kreml po interní analýze považuje výsledky nedělních prezidentských voleb za ideální,…

Proti výsledkům voleb demonstrovalo v Rusku pár desítek lidí

19.03.2018 19:02 Moskva - Jen pár desítek lidí přišlo dnes do širšího centra Moskvy protestovat proti výsledkům…

Sobčaková předala Putinovi seznam politických vězňů

19.03.2018 18:46 Moskva - Prezidentská kandidátka za ruské liberální hnutí Občanská iniciativa Xenija Sobčaková dnes…

Uvalí EU sankce i na Schrödera? Prý zmutoval v Putinova propagandistu

19.03.2018 17:06 Aktualizováno Berlín/Kyjev - Ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin se domnívá, že by EU měla vzhledem k…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama