Rusko chce být na vedoucí pozici. Vyrobí zbraň mocnější než je nukleární bomba

Moskva - Ruští vědci dostali jasné zadání, armáda si přeje zbraň mocnější než jsou jaderné bomby. Odpovědí by mohly být rádio-elektronické zbraně, které vyřadí komunikaci kilometry daleko a zneškodní celou nepřátelskou jednotku.

Přidejte svůj názor 49 komentářů

Ruská armáda, ilustrační foto.

V laboratořích tak teď pracují výzkumníci z oblasti elektromagnetismu, ti se snaží sestrojit raketovou hlavici, která po dopadu nejen vyřadí ze hry komunikaci a stroje včetně počítačů určených k odpalování střel, ale svou radiací by mohla zabít i vojáky schovávajících se 100 metrů hluboko pod zemí. Ochráněny nebudou ani senzory a letouny.

Ruská obrana už nějakou dobu vyvíjí prototyp rakety Alabuga. Jedná se o elektro-magnetickou střelu se schopností vyřadit elektroniku v okruhu 2,5 míle. Armáda plánuje tyto zbraně nainstalovat na stíhačky, které mají za úkol především zneškodnit nepřátelské letouny. Jak se sami chtějí chránit před účinky zbraně zatím není jasné, je možné, že použijí i automatizované stroje nebo drony.

Kromě toho vědci představili i Listvu, jedná se o pozemní vůz, který má za úkol ničit výbušniny. Jeho senzory detekují rádiem řízené miny, které pak zneškodní za pomoci vysokofrekvenčních paprsků. Do dvou let by by mohla mít armáda kolem 200 strojů.

Rusko však není jediné, kdo počítá s elektromagnetickými zbraněmi. Existují obavy, že by Severní Korea vyvíjela podobný typ technologie, se kterou chce udeřit zejména na jihokorejské jaderné elektrárny, banky nebo vládní a ministerské budovy. Elektromagnetické pulzy jsou přitom už součástí nukleárních výbuchů, radiace by dokázala vyřadit veškeré počítače a telefony, ale i infrastrukturu jako jsou vodovody nebo plynárny.

Vstupte do diskuze (49)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Srbský prezident přijel do Kosova. Slíbil zajistit trvalý mír

20.01.2018 16:18 Priština - Srbský prezident Aleksandar Vučić dnes přijel do Kosova a hned na začátku návštěvy…

Největší nebezpečí pro Merkelovou? Přichází z nečekaného směru

20.01.2018 09:32 Aktualizováno Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se nachází v nejsložitějším období své politické…

Žirinovskij vstoupí na divadelní prkna, hlavní roli ale nedostal

20.01.2018 09:02 Moskva - Kontroverzní ruský politik Vladimir Žirinovskij bude vystupovat v divadelní hře.…

Ruská policie pátrala po zbraních, v domě objevila nebezpečného predátora

20.01.2018 08:47 Petrohrad - Ruská policie pátrala v jednom z petrohradských domů po skladu zbraní. V objektu našla…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama