Sexuální predátor Weinstein má prý oběť i v Rusku. Žena po letech promluvila

Moskva - Skandály pronásledovaný americký producent Harvey Weinstein má svou oběť zřejmě i v Rusku. Dnes 45letou moderátorku Jekatěrinu Mcituridzeovou pozval do svého hotelového pokoje v roce 2004 na festivalu v Benátkách.

Přidejte svůj názor

Harvey Weinstein

Když pozvání odmítla, vzkázal přes svého asistenta, že je nemocen a pozvání opakoval. "Na stole byla večeře pro dva a asistent zmizel," popsala setkání Mcituridzeová, generální ředitelka ruské státní filmové společnosti Roskino. Američan ji přivítal v županu a požadoval masáž. Žena prý využila vhodné příležitosti a z pokoje utekla.

"Neušila jsem, že se tak k ženám chová běžně. Jeho oběti, ať jsou veřejně známé nebo ne, si zaslouží sympatie a podporu," řekla Mcituridzeová novinářům. Při dalších náhodných setkáních na festivalu v Cannes v letech 2014 a 2015 ji prý Weinstein varoval, aby o jejich epizodě z roku 2004 s nikým nemluvila.

Weinstein čelí obviněním, že v minulosti sexuálně obtěžoval více než desítku žen, mezi nimiž údajně byly i herečky Gwyneth Paltrowová či Angelina Jolie.

Zatímco policie v Kalifornii zahájila vyšetřování, nově se ke kritikům Weinsteina zařadil i americký režisér Quentin Tarantino, který v rozhovoru s deníkem The New York Times vyslovil lítost, že nijak nezasáhl a že události zlehčoval. "Věděl jsem dost na to, abych udělal více," uvedl Tarantino s tím, že o některých případech Weinsteinova chování věděl.

Zkušenost s Weinsteinem má i Tarantinova někdejší přítelkyně Mira Sorvinová, která získala Oscara za vedlejší roli ve filmu Mocná Afrodité(1995) Woodyho Allena. Tarantino řekl, že se mu sama s incidentem svěřila.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejbohatší Norka dostala obří pokutu za řízení po vlivem alkoholu

17.11.2017 15:06 Oslo - Pokutou ve výši 250.000 norských korun (asi 661.000 Kč) a 18denním podmínečným trestem…

Čeká Evropu vánoční teror? Islámský stát zveřejnil svůj podlý plán

16.11.2017 22:48 Aktualizováno Mediální agentura Wafa Media Foundation, která podporuje Islámský stát, rozšířila plakát nazvaný…

Vyzývají děti Putina, aby šel do války? "Půjdeme s tebou, strýčko Vovo",…

16.11.2017 16:14 Volgograd/Moskva - Poslankyně ruské Státní Dumy Anna Kuvyčková přišla s originálním nápadem, jak…

Islámský stát má vliv i na Evropu. Jak mění nálady ve společnosti?

16.11.2017 10:39 Aktualizováno V posledních měsících a letech nebývale přibylo teroristických útoku, a to i v Evropě. Kontinent,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama