Sexuální predátor Weinstein má prý oběť i v Rusku. Žena po letech promluvila

Moskva - Skandály pronásledovaný americký producent Harvey Weinstein má svou oběť zřejmě i v Rusku. Dnes 45letou moderátorku Jekatěrinu Mcituridzeovou pozval do svého hotelového pokoje v roce 2004 na festivalu v Benátkách.

Přidejte svůj názor

Harvey Weinstein

Když pozvání odmítla, vzkázal přes svého asistenta, že je nemocen a pozvání opakoval. "Na stole byla večeře pro dva a asistent zmizel," popsala setkání Mcituridzeová, generální ředitelka ruské státní filmové společnosti Roskino. Američan ji přivítal v županu a požadoval masáž. Žena prý využila vhodné příležitosti a z pokoje utekla.

"Neušila jsem, že se tak k ženám chová běžně. Jeho oběti, ať jsou veřejně známé nebo ne, si zaslouží sympatie a podporu," řekla Mcituridzeová novinářům. Při dalších náhodných setkáních na festivalu v Cannes v letech 2014 a 2015 ji prý Weinstein varoval, aby o jejich epizodě z roku 2004 s nikým nemluvila.

Weinstein čelí obviněním, že v minulosti sexuálně obtěžoval více než desítku žen, mezi nimiž údajně byly i herečky Gwyneth Paltrowová či Angelina Jolie.

Zatímco policie v Kalifornii zahájila vyšetřování, nově se ke kritikům Weinsteina zařadil i americký režisér Quentin Tarantino, který v rozhovoru s deníkem The New York Times vyslovil lítost, že nijak nezasáhl a že události zlehčoval. "Věděl jsem dost na to, abych udělal více," uvedl Tarantino s tím, že o některých případech Weinsteinova chování věděl.

Zkušenost s Weinsteinem má i Tarantinova někdejší přítelkyně Mira Sorvinová, která získala Oscara za vedlejší roli ve filmu Mocná Afrodité(1995) Woodyho Allena. Tarantino řekl, že se mu sama s incidentem svěřila.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Makedonie se hádá kvůli albánštině, prezident nakonec zákon vetoval

18.01.2018 07:31 Skopje - Makedonský parlament minulý týden schválil zákon, který měl posílit postavení albánského…

KLDR zuří, jednání o přitvrzení sankcí považuje za provokaci

17.01.2018 22:05 Ženeva/Moskva- Úterní schůzka 20 zemí k možnostem zvýšení sankčního tlaku na Severní Koreu v otázce…

Trapas americké ministryně: Svými slovy o Norech vyvolala pořádný rozruch

17.01.2018 18:46 Aktualizováno Washington - Ministryně americké vnitřní bezpečnosti Kirsten Nielsenová si obrazně řečeno utrhla…

Putinovo zdraví? Mnohé by předehnal, sdělil stroze Kreml. Volby má v kapse

17.01.2018 15:36 Aktualizováno Moskva - Ruský prezident nehodlá po vzoru svého amerického protějšku podstoupit kontrolu svého…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama