Malta demonstruje po vraždě novinářky za jednotu země

Valletta - V ulicích maltského hlavního města se shromáždily tisíce lidí, kteří chtějí po vraždě investigativní novinářky Daphne Caruanové Galiziové vyjádřit podporu jednotě politicky rozděleného ostrova.

Přidejte svůj názor

Malta, ilustrační foto

Organizátoři vyzvali, aby lidé na manifestaci přišli s maltskou vlajkou a bez znaku politické příslušnosti. Na shromáždění nesmí promluvit zvolení zástupci, informovala agentura AFP.

Novinářka zahynula v pondělí. Pod její vůz někdo umístil bombu, zřejmě semtex, uvedla policie. Krátce poté, co vyjela z domova, exploze odmrštila vůz hluboko do pole. Vyšetřovatelé uvedli, že bomba byla odpálena na dálku mobilním telefonem. Maltská vláda v sobotu nabídla milion eur (25,7 milionu Kč) a ochranu za informace o tom, kdo novinářku zavraždil.

Ve všech maltských novinách se dnes objevil slogan "Pero je silnější než strach". "Novináři nebudou umlčeni", "Nemáme strach", "Všude, kam se člověk podívá, jsou podvodníci" zněla hesla na transparentech mírového pochodu ve Vallettě.

"Stát má na rukou krev, v zemi jako je tahle, už se nedá dále žít. To, co se stalo Daphne, nás rozhořčilo, ale může se to stát komukoli," řekla AFP účastnice průvodu Francesca Aquilinová. "Někdo za to musí převzít odpovědnost," uvedl Massimo Abela.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proti výsledkům voleb demonstrovalo v Rusku pár desítek lidí

19.03.2018 19:02 Moskva - Jen pár desítek lidí přišlo dnes do širšího centra Moskvy protestovat proti výsledkům…

Sobčaková předala Putinovi seznam politických vězňů

19.03.2018 18:46 Moskva - Prezidentská kandidátka za ruské liberální hnutí Občanská iniciativa Xenija Sobčaková dnes…

Uvalí EU sankce i na Schrödera? Prý zmutoval v Putinova propagandistu

19.03.2018 17:06 Aktualizováno Berlín/Kyjev - Ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin se domnívá, že by EU měla vzhledem k…

Putinův triumf? Rusko zůstane složitým partnerem, zoufá si německý ministr…

19.03.2018 13:49 Aktualizováno Berlín - Jasné vítězství Vladimira Putina v prezidentských volbách nepotěšilo Německo. Spolková…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama