Malta demonstruje po vraždě novinářky za jednotu země

Valletta - V ulicích maltského hlavního města se shromáždily tisíce lidí, kteří chtějí po vraždě investigativní novinářky Daphne Caruanové Galiziové vyjádřit podporu jednotě politicky rozděleného ostrova.

Přidejte svůj názor

Malta, ilustrační foto

Organizátoři vyzvali, aby lidé na manifestaci přišli s maltskou vlajkou a bez znaku politické příslušnosti. Na shromáždění nesmí promluvit zvolení zástupci, informovala agentura AFP.

Novinářka zahynula v pondělí. Pod její vůz někdo umístil bombu, zřejmě semtex, uvedla policie. Krátce poté, co vyjela z domova, exploze odmrštila vůz hluboko do pole. Vyšetřovatelé uvedli, že bomba byla odpálena na dálku mobilním telefonem. Maltská vláda v sobotu nabídla milion eur (25,7 milionu Kč) a ochranu za informace o tom, kdo novinářku zavraždil.

Ve všech maltských novinách se dnes objevil slogan "Pero je silnější než strach". "Novináři nebudou umlčeni", "Nemáme strach", "Všude, kam se člověk podívá, jsou podvodníci" zněla hesla na transparentech mírového pochodu ve Vallettě.

"Stát má na rukou krev, v zemi jako je tahle, už se nedá dále žít. To, co se stalo Daphne, nás rozhořčilo, ale může se to stát komukoli," řekla AFP účastnice průvodu Francesca Aquilinová. "Někdo za to musí převzít odpovědnost," uvedl Massimo Abela.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Třetí světová válka už příští rok? 5 zemí, ve kterých hrozí vypuknutí…

16.12.2017 22:22 Aktualizováno Světu se v uplynulém roce podařilo překonat většinu konfliktů bez katastrofických následků. V…

Máme miliardy kulek, zabijeme vás! Srbský prezident dostal z Německa…

16.12.2017 13:49 Bělehrad - Srbský prezident Aleksandar Vučić dostal výhrůžný dopis podepsaný, jako by ho poslali…

Atmosféra na Ukrajině houstne. Hrozí nový Majdan?

16.12.2017 00:01 NÁZOR - Je tomu čtyři roky, co Ukrajinci vyšli do ulic, aby volali po nezkorumpované demokratické…

Rusko Spojeným státům s KLDR nepomáhá, postěžoval si Trump

15.12.2017 19:22 Aktualizováno Washington - Americký prezident Donald Trump prohlašuje, že by Rusko mělo Spojeným státům více…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama