Pussy Riot opět provokují. V nové písni srovnávají Trumpa s Putinem

Moskva/New York - Ruská skupina Pussy Riot vydala novou píseň upozorňující na paralely mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle časopisu Rolling Stones upozorňuje zpěvačka Naděžda Tolokonnikovová v písni i na rostoucí autoritářské tendence konzervativních pravicových politiků, které se podle ní šíří světem jako pohlavní nemoci.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Vladimír Putin a Donald Trump

V klipu k písni Policejní stát (Police State) dva "policisté" obušky brutálně bijí plyšové medvědy a další hračky, to vše před zraky dětí, které mají na hlavách kukly typické pro Pussy Riot. Děti přivázané ke křeslům se zároveň musí dívat na záběry obou světových lídrů. "Policie" pak zpěvačku Tolokonnikovovou zatýká a strhává jí kuklu z hlavy.

zdroj: YouTube

"Velký úsměv do kamer, protože ty jsou tady vždy," začíná píseň. Paralelně se scénami násilí předvádí baletka v bílé sukni bezstarostné piruety, zatímco Tolokonnikovová zpívá: "V ráji nemáme problémy, protože je zamkneme."

Agentuře AFP zpěvačka řekla, že třebaže Spojené státy nejsou autoritářským režimem, prezident Trump kráčí ve šlépějích svého ruského protějšku: "Trumpův postoj k médiím, to jak řekl, že (média) šíří falešné informace a je nutné je omezit, je pro mě špatným znamením, protože právě tak přemýšlel Putin, když se dostal k moci."

Policejní stát pro Tolokonnikovovou není prázdná fráze. "Nejsou to jen slova, vím, co to znamená... Když se neustále bojíte, že vás někdo zbije, nebo něčeho jiného, neuděláte v životě nic," řekla listu The New York Times.

Tolokonnikovovou společně s dalšími dvěma členkami skupiny Pussy Riot v roce 2012 poslal moskevský soud na dva roky za mříže za happening v moskevské katedrále Krista Spasitele.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přijedou znovu tanky? Rok 1968 se letos může zopakovat

21.02.2018 13:45 NÁZOR - V roce 1968 proběhla v celém západním prostoru včetně tehdejšího Československa série…

Srbský prezident odmítá dělbu Kosova

20.02.2018 17:26 Bělehrad - Srbský prezident Aleksandar Vučić odmítá návrhy na rozdělení Kosova. Řekl to v rozhovoru…

Moskva přiznala ztráty: Desítky mrtvých a raněných Rusů v Sýrii

20.02.2018 16:59 Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí dnes přiznalo, že při bojích v Sýrii před dvěma týdny…

Sarajevo se obává návratu až desetitisíců migrantů

20.02.2018 13:21 Sarajevo - Sarajevo vyjádřilo obavu, že by zpět do Bosny a Hercegoviny mohly být deportovány tisíce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama