Pussy Riot opět provokují. V nové písni srovnávají Trumpa s Putinem

Moskva/New York - Ruská skupina Pussy Riot vydala novou píseň upozorňující na paralely mezi americkým prezidentem Donaldem Trumpem a jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem. Podle časopisu Rolling Stones upozorňuje zpěvačka Naděžda Tolokonnikovová v písni i na rostoucí autoritářské tendence konzervativních pravicových politiků, které se podle ní šíří světem jako pohlavní nemoci.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Vladimír Putin a Donald Trump

V klipu k písni Policejní stát (Police State) dva "policisté" obušky brutálně bijí plyšové medvědy a další hračky, to vše před zraky dětí, které mají na hlavách kukly typické pro Pussy Riot. Děti přivázané ke křeslům se zároveň musí dívat na záběry obou světových lídrů. "Policie" pak zpěvačku Tolokonnikovovou zatýká a strhává jí kuklu z hlavy.

zdroj: YouTube

"Velký úsměv do kamer, protože ty jsou tady vždy," začíná píseň. Paralelně se scénami násilí předvádí baletka v bílé sukni bezstarostné piruety, zatímco Tolokonnikovová zpívá: "V ráji nemáme problémy, protože je zamkneme."

Agentuře AFP zpěvačka řekla, že třebaže Spojené státy nejsou autoritářským režimem, prezident Trump kráčí ve šlépějích svého ruského protějšku: "Trumpův postoj k médiím, to jak řekl, že (média) šíří falešné informace a je nutné je omezit, je pro mě špatným znamením, protože právě tak přemýšlel Putin, když se dostal k moci."

Policejní stát pro Tolokonnikovovou není prázdná fráze. "Nejsou to jen slova, vím, co to znamená... Když se neustále bojíte, že vás někdo zbije, nebo něčeho jiného, neuděláte v životě nic," řekla listu The New York Times.

Tolokonnikovovou společně s dalšími dvěma členkami skupiny Pussy Riot v roce 2012 poslal moskevský soud na dva roky za mříže za happening v moskevské katedrále Krista Spasitele.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Firmy, nastavte válečnou produkci." Vladimir Putin připravuje Rusko na…

23.11.2017 10:13 Soči - Ruská armáda musí mít tu nejlepší technologii, lepší než její zahraniční nepřátelé, vyzval…

Skandální prohlášení o invazi 1968: Ruský novinář přidal jiný pohled na věc

23.11.2017 08:38 Moskva - Předevčírem se objevil na stránkách ruské televize TV Zvezda kontroverzní článek, který…

Putin nabídl ruskou pomoc při pátrání po pohřešované ponorce

23.11.2017 02:57 Moskva - Ruskou pomoc při pátrání po argentinské ponorce, která se již týden pohřešuje, nabídl…

Článek o roce 1968 je dílem šílence s vylízaným mozkem, tvrdí Zeman.…

22.11.2017 20:18 Aktualizováno Moskva - Hlavním bodem programu státní návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Rusku dnes bude česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama