V Londýně už nebude bezpečno? Muslimský starosta Londýna promluvil o velkém problému

Londýn - Obyvatelé Londýna nebudou v bezpečí, pokud nedojde ke zrušení škrtů v rozpočtu na policii. To si myslí starosta Londýna Sadiq Khan. Zprávu přinesl server britského deníku The Independent.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Londýnský starosta Sadiq Khan

Starosta Londýna Sadiq Khan varoval britskou vládu, že pokud příští týden nezruší obrovské škrty ve financování policie, nebude v Londýně bezpečno.

Podle něj chodí po městě v současné době rostoucí londýnské populace nejméně strážníků od začátku tisíciletí, a to jen necelých 30 tisíc.

Varoval také ministryni vnitra Amber Ruddovou, že "bezdůvodné vystoupení z EU" bude mít za následek nižší bezpečnost v zemi. Vysvětlil to tím, že budou ztracená společná unijní data o podezřelých osobách z terorismu.

"Mám opravdu strach o naši schopnost udržet město bezpečné. Jsme v bodě zvratu," řekl starosta na schůzi Výboru pro vnitřní záležitosti Spojeného království.

Terorismus však není jediným bodem, nad kterým se pozastavil. Trápí ho také nárůst kriminality mezi mladými. "Zajímalo by mě, jestli počet trestných činů páchaných noži může být ještě vyšší," řekl výboru.

Metropolitní policie dostala zprávu o tom, že její rozpočet byl oříznut o 400 milionů liber na příštích pět let. Původní zpráva počítala s 600 miliony liber za stejné období.

Vztahy mezi londýnským starostou a ministryní vnitra se vyostřily poté, co Ruddová prohlásila, že by Khan měl přestat prosit o peníze a místo toho se soustředil na snižování kriminality v Londýně.

Vláda zváží zvýšení zdrojů na policii, ta by však podle Ruddové neměla pracovat jen na tom, aby "vytáhla z vlády víc peněz".

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Srbský voják hodil granát na ambasádu USA v Podgorici, pak se odpálil

22.02.2018 16:44 Aktualizováno Podgorica - Bývalý srbský voják v noci na dnešek v černohorské metropoli hodil výbušninu na budovu…

Zakázat mužskou obřízku? Muslimové a Židé se bouří. Hovoří o stěhování do…

22.02.2018 16:34 Reykjavík – Islandský parlament se právě zabývá otázkou, jestli zakázat mužskou obřízku. Pokud by…

Saakašvili nesmí tři roky na Ukrajinu, rozhodla pohraniční stráž

22.02.2018 07:54 Kyjev - Ukrajinská pohraniční služba zakázala Michailu Saakašvilimu vstup do země do roku 2021.…

Sjednocení Albánie a Kosova? Výrok premiéra rozlítil EU i USA

22.02.2018 07:21 Tirana - Výrok albánského premiéra o sjednocení Albánie s Kosovem rozzlobil Spojené státy.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama