V Londýně už nebude bezpečno? Muslimský starosta Londýna promluvil o velkém problému

Londýn - Obyvatelé Londýna nebudou v bezpečí, pokud nedojde ke zrušení škrtů v rozpočtu na policii. To si myslí starosta Londýna Sadiq Khan. Zprávu přinesl server britského deníku The Independent.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Londýnský starosta Sadiq Khan

Starosta Londýna Sadiq Khan varoval britskou vládu, že pokud příští týden nezruší obrovské škrty ve financování policie, nebude v Londýně bezpečno.

Podle něj chodí po městě v současné době rostoucí londýnské populace nejméně strážníků od začátku tisíciletí, a to jen necelých 30 tisíc.

Varoval také ministryni vnitra Amber Ruddovou, že "bezdůvodné vystoupení z EU" bude mít za následek nižší bezpečnost v zemi. Vysvětlil to tím, že budou ztracená společná unijní data o podezřelých osobách z terorismu.

"Mám opravdu strach o naši schopnost udržet město bezpečné. Jsme v bodě zvratu," řekl starosta na schůzi Výboru pro vnitřní záležitosti Spojeného království.

Terorismus však není jediným bodem, nad kterým se pozastavil. Trápí ho také nárůst kriminality mezi mladými. "Zajímalo by mě, jestli počet trestných činů páchaných noži může být ještě vyšší," řekl výboru.

Metropolitní policie dostala zprávu o tom, že její rozpočet byl oříznut o 400 milionů liber na příštích pět let. Původní zpráva počítala s 600 miliony liber za stejné období.

Vztahy mezi londýnským starostou a ministryní vnitra se vyostřily poté, co Ruddová prohlásila, že by Khan měl přestat prosit o peníze a místo toho se soustředil na snižování kriminality v Londýně.

Vláda zváží zvýšení zdrojů na policii, ta by však podle Ruddové neměla pracovat jen na tom, aby "vytáhla z vlády víc peněz".

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Firmy, nastavte válečnou produkci." Vladimir Putin připravuje Rusko na…

23.11.2017 10:13 Soči - Ruská armáda musí mít tu nejlepší technologii, lepší než její zahraniční nepřátelé, vyzval…

Skandální prohlášení o invazi 1968: Ruský novinář přidal jiný pohled na věc

23.11.2017 08:38 Moskva - Předevčírem se objevil na stránkách ruské televize TV Zvezda kontroverzní článek, který…

Putin nabídl ruskou pomoc při pátrání po pohřešované ponorce

23.11.2017 02:57 Moskva - Ruskou pomoc při pátrání po argentinské ponorce, která se již týden pohřešuje, nabídl…

Článek o roce 1968 je dílem šílence s vylízaným mozkem, tvrdí Zeman.…

22.11.2017 20:18 Aktualizováno Moskva - Hlavním bodem programu státní návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Rusku dnes bude česko…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama