V Londýně už nebude bezpečno? Muslimský starosta Londýna promluvil o velkém problému

Londýn - Obyvatelé Londýna nebudou v bezpečí, pokud nedojde ke zrušení škrtů v rozpočtu na policii. To si myslí starosta Londýna Sadiq Khan. Zprávu přinesl server britského deníku The Independent.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Londýnský starosta Sadiq Khan

Starosta Londýna Sadiq Khan varoval britskou vládu, že pokud příští týden nezruší obrovské škrty ve financování policie, nebude v Londýně bezpečno.

Podle něj chodí po městě v současné době rostoucí londýnské populace nejméně strážníků od začátku tisíciletí, a to jen necelých 30 tisíc.

Varoval také ministryni vnitra Amber Ruddovou, že "bezdůvodné vystoupení z EU" bude mít za následek nižší bezpečnost v zemi. Vysvětlil to tím, že budou ztracená společná unijní data o podezřelých osobách z terorismu.

"Mám opravdu strach o naši schopnost udržet město bezpečné. Jsme v bodě zvratu," řekl starosta na schůzi Výboru pro vnitřní záležitosti Spojeného království.

Terorismus však není jediným bodem, nad kterým se pozastavil. Trápí ho také nárůst kriminality mezi mladými. "Zajímalo by mě, jestli počet trestných činů páchaných noži může být ještě vyšší," řekl výboru.

Metropolitní policie dostala zprávu o tom, že její rozpočet byl oříznut o 400 milionů liber na příštích pět let. Původní zpráva počítala s 600 miliony liber za stejné období.

Vztahy mezi londýnským starostou a ministryní vnitra se vyostřily poté, co Ruddová prohlásila, že by Khan měl přestat prosit o peníze a místo toho se soustředil na snižování kriminality v Londýně.

Vláda zváží zvýšení zdrojů na policii, ta by však podle Ruddové neměla pracovat jen na tom, aby "vytáhla z vlády víc peněz".

Vstupte do diskuze (12)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nejbohatší Norka dostala obří pokutu za řízení po vlivem alkoholu

17.11.2017 15:06 Oslo - Pokutou ve výši 250.000 norských korun (asi 661.000 Kč) a 18denním podmínečným trestem…

Čeká Evropu vánoční teror? Islámský stát zveřejnil svůj podlý plán

16.11.2017 22:48 Aktualizováno Mediální agentura Wafa Media Foundation, která podporuje Islámský stát, rozšířila plakát nazvaný…

Vyzývají děti Putina, aby šel do války? "Půjdeme s tebou, strýčko Vovo",…

16.11.2017 16:14 Volgograd/Moskva - Poslankyně ruské Státní Dumy Anna Kuvyčková přišla s originálním nápadem, jak…

Islámský stát má vliv i na Evropu. Jak mění nálady ve společnosti?

16.11.2017 10:39 Aktualizováno V posledních měsících a letech nebývale přibylo teroristických útoku, a to i v Evropě. Kontinent,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama