Do hledání ponorky San Juan se zapojí obří letoun s robotem, vyslali ho Rusové

Moskva - Tým ruského vojenského námořnictva dnes odletěl z Petrohradu, aby pomohl při pátrání po argentinské ponorce San Juan. Velitelem záchranářů je kapitán Sergej Bašmakov. náčelník výzkumného střediska pro záchranné podvodní technologie.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Antonov An-124 Ruslan

"Skupina specialistů odletěla letounem An-124," uvedlo ruské ministerstvo obrany s tím, že součástí týmu je i velitel a operátoři dálkově řízeného bezposádkového podvodního stroje Pantera Pljus, potápěči specializovaní na práci ve velkých hloubkách a také jejich lékař.

Robot Pantera Pljus je s to pracovat ve hloubce do 1000 metrů a je vybaven dvěma mechanickýma rukama, kterými může například obsluhovat pilu, schopnou prořezávat konstrukce o tloušťce až 90 milimetrů, uvedla ruská televize před třemi lety, kdy byl záchranářský prostředek zařazen do výzbroje Baltské flotily.

Do pátrání po ztracené ponorce se již zapojila ruská oceánografická loď, vybavená dvěma sondami, které se dokážou ponořit až do hloubky šesti tisíc metrů.

Do pátrání po ztracené ponorce se 44 lidmi na palubě se už zapojily tisíce lidí z více než desítky zemí. Šance na přežití 44 členů posádky jsou už velmi malé, neboť podle expertů vzduch v této ponorce vydrží od posledního ponoření maximálně na deset dní. Plavidlo je pohřešováno od středy.

Sám ruský prezident Vladimir Putin zažil v počátcích svého působení v čele státu zkázu jaderné ponorky Kursk, která se potopila během manévrů v Barentsově moři i se 118 lidmi na palubě. Až po čtyřech dnech požádal Putin o pomoc Británii a Norsko.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Ruská policie pátrala po zbraních, v domě objevila nebezpečného predátora

20.01.2018 20:19 Aktualizováno Petrohrad - Ruská policie pátrala v jednom z petrohradských domů po skladu zbraní. V objektu našla…

Srbský prezident přijel do Kosova. Slíbil zajistit trvalý mír

20.01.2018 16:18 Priština - Srbský prezident Aleksandar Vučić dnes přijel do Kosova a hned na začátku návštěvy…

Největší nebezpečí pro Merkelovou? Přichází z nečekaného směru

20.01.2018 09:32 Aktualizováno Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se nachází v nejsložitějším období své politické…

Žirinovskij vstoupí na divadelní prkna, hlavní roli ale nedostal

20.01.2018 09:02 Moskva - Kontroverzní ruský politik Vladimir Žirinovskij bude vystupovat v divadelní hře.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama