Papež se obořil na politiky šířící strach s uprchlíků: Rozséváte násilí a xenofobii

Vatikán - Papež František dnes zkritizoval politiky, kteří podle jeho slov podněcují strach z migrantů. Nové poselství pontifika přichází v době, kdy se migrace stala hlavním politickým problémem v řadě zemí. Patří mezi ně mimo jiné Itálie, Rakousko, Německo a Spojené státy.

Přidejte svůj názor 13 komentářů

Uprchlíci, ilustrační fotografie

František poukázal na to, že v mnoha zemích se šíří rétorika varující před riziky pro národní bezpečnost nebo před vysokou cenou za přijetí nově příchozích. Tato rétorika snižuje lidskou důstojnost.

"Ti, kteří z jakéhokoli možného politického důvodu podněcují strach z migrantů, místo budování míru rozsévají násilí, rasovou diskriminaci a xenofobii, což jsou velmi znepokojivé věci pro všechny, kdo se zajímají o bezpečnost každé lidské bytosti," uvedl papež.

Ten je znám tím, že se staví na obranu uprchlíků a migrantů. Nově tak nyní učinil v poselství připraveném ke Světovému dni míru katolické církve, který se slaví každý rok 1. ledna. Toto poselství, které má pro rok 2018 motto Migranti a uprchlíci: Muži a ženy hledající mír, je tradičně rozesíláno hlavám států a vlád a mezinárodním institucím.

V nedávných německých parlamentních volbách například posílila protiimigrační Alternativa pro Německo (AfD) na úkor Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové, známé vstřícnějším postojem k uprchlíkům. Podobně se příští rok v Itálii očekávají volební zisky stejně orientované Ligy severu, jejíž vůdce Matteo Salvini proti migrantům často plamenně brojí.

Vstupte do diskuze (13)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin si rýpl do Britů: Bojové látky? Skripalová vypadá dobře

25.05.2018 20:59 Aktualizováno Petrohrad - Ruský prezident Vladimir Putin dnes opět zpochybnil britskou verzi o tom, že bývalého…

Konec jedné éry: Putin už nebude kandidovat na prezidenta

25.05.2018 19:46 Petrohrad - Ruský prezident Vladimir Putin dnes dal najevo, že za šest let nemíní kandidovat…

Rusko pod tlakem: Propusťte Sencova, žádají filmaři

25.05.2018 18:51 Berlín - Evropští filmaři žádají okamžité propuštění ukrajinského režiséra Oleha Sencova, který byl…

Čemu všemu věří v Rusku? Země je placatá, HIV neexistuje, lidé nebyli na…

25.05.2018 17:05 Aktualizováno Moskva - Konspirační teorie, hoaxy, fake news nebo také lži. Takto jsou souhrnně označovány zprávy,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama