Putinova kampaň je zahalena tajemstvím. Není dořešeno mnoho věcí

Moskva - Vladimir Putin sice oznámil svou další kandidaturu na post ruského prezidenta, detaily jeho kampaně však stále nejsou příliš jasné. V průzkumech veřejného mínění se obliba prezidenta pohybuje stabilně kolem 80 procent.

Přidejte svůj názor 51 komentářů

Vladimír Putin v automobilce GAZ

"Ano, budu kandidovat na prezidenta," řekl Putin ve středu při setkání s pracovníky automobilky GAZ v Nižním Novgorodě. Volby se budou konat příští rok v březnu, volební kampaň má ústřední volební komise odstartovat v několika příštích dnech.

"Putin oznámí až později, zda bude v prezidentských volbách kandidovat sám nebo s podporou strany Jednotné Rusko," řekl dnes kremelský mluvčí Dmitrij Peskov. Není podle něj zatím ani známo, kdo povede jeho volební štáb. Zatím prý žádný neexistuje.

Peskov potvrdil všeobecně uznávaný fakt, že dosavadní prezident je ve volbách vysokým favoritem. "Kandidovat budou kromě něj i jiní, ale šance má samozřejmě nejvyšší Putin. Taková úroveň lidové podpory je pro ostatní kandidáty nedostupná," dodal Peskov.

Za hlavní Putinovy protikandidáty média považují vůdce nacionalistů Vladimira Žirinovského a šéfa ruských komunistů Gennadije Zjuganova. Jejich podpora ale za oblibou Putina daleko zaostává. Jen v jednotkách procent zaznamenávají průzkumy oblibu kandidátů neparlamentní opozice, například moderátorky Xenije Sobčakové nebo protikorupčního aktivisty Alexeje Navalného.

Vstupte do diskuze (51)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přijedou znovu tanky? Rok 1968 se letos může zopakovat

21.02.2018 17:20 Aktualizováno NÁZOR - V roce 1968 proběhla v celém západním prostoru včetně tehdejšího Československa série…

Srbský prezident odmítá dělbu Kosova

20.02.2018 17:26 Bělehrad - Srbský prezident Aleksandar Vučić odmítá návrhy na rozdělení Kosova. Řekl to v rozhovoru…

Moskva přiznala ztráty: Desítky mrtvých a raněných Rusů v Sýrii

20.02.2018 16:59 Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí dnes přiznalo, že při bojích v Sýrii před dvěma týdny…

Sarajevo se obává návratu až desetitisíců migrantů

20.02.2018 13:21 Sarajevo - Sarajevo vyjádřilo obavu, že by zpět do Bosny a Hercegoviny mohly být deportovány tisíce…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama