Rusko se obává navrátilců z Islámského státu, agenti odhalili teroristickou buňku

Moskva - Ruská tajná služba FSB odhalila teroristickou buňku, která chystala na silvestra a během nadcházející prezidentské kampaně atentáty. Rusko, stejně jako EU, má obavy ze situace po porážce Islámského státu.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Islámský stát (ISIS)

Buňku tvořili lidé původem ze středoasijských republik. "V rámci operace FSB byla odhalena v oblasti Moskvy skupina lidí, která plánovala teroristické útoky, a to především za využití sebevražedných atentátníků," řekl šéf FSB Alexandr Bortnikov. Dodal, že bezpečnostní jednotky při pondělních raziích našly improvizovaná výbušná zařízení, střelné zbraně a munici.

Letos ruské úřady zmařily přípravu 61 zločinů souvisejících s terorismem, z nichž 18 byly chystané atentáty. Odhaleno pak bylo 56 teroristických buněk a zatčeno přes 1000 lidí podezřelých z terorismu. "Bezpečnostní sbory mají situaci plně pod kontrolou," ujistil Bortnikov.

Varoval nicméně, že se radikálové po porážce Islámského státu budou chtít vrátit do Ruska. Moskva již vyhlásila své vítězství nad IS a prezident Vladimir Putin nařídil postupné stahování ruských vojáků ze Sýrie.

Problém s radikály, kteří dříve působili či stále ještě působí v řadách IS, řeší také Evropská unie. Evropský policejní úřad Europol odhaduje, že k islamistům odešlo z Evropy několik tisíc lidí, z nichž část se vrátila.

Vstupte do diskuze (9)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Norwegian Airlines uskutečnily nejkratší let přes Atlantik

21.01.2018 05:48 Oslo - Aerolinky Norwegian Airlines drží rekord v nejkratším letu přes Atlantik uskutečněný…

Ruská policie pátrala po zbraních, v domě objevila nebezpečného predátora

20.01.2018 20:19 Aktualizováno Petrohrad - Ruská policie pátrala v jednom z petrohradských domů po skladu zbraní. V objektu našla…

Srbský prezident přijel do Kosova. Slíbil zajistit trvalý mír

20.01.2018 16:18 Priština - Srbský prezident Aleksandar Vučić dnes přijel do Kosova a hned na začátku návštěvy…

Největší nebezpečí pro Merkelovou? Přichází z nečekaného směru

20.01.2018 09:32 Aktualizováno Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se nachází v nejsložitějším období své politické…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama