Přes hranice už jen tak neprojdete. Nová technologie vás podrobí biometrickým testům

Kyjev - Důkladnější kontroly na hranicích už nejsou snem, alespoň ne na Ukrajině. Místní vláda před časem schválila nový typ kontrol, figurovat v nich bude biometrie. Každý, kdo překročí hranici, se tedy kromě cestovního pasu bude muset prokázat i otiskem prstu. Novinka bude v testovacím režimu zavedena už dnes, a to na některých hraničních přechodech s Ruskem. Informovala o tom agentura Ukrinform.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Slovensko-ukrajinská hranice

O zavedení nového opatření na některé hraniční přechody informoval pracovník ukrajinského ministerstva vnitra Zorjan Škirjak na svém facebookovém profilu.

"Pro informaci těm, kdo by mohli překročit hranici mezi Ruskou federací a Ukrajinou. Od 27. prosince 2017 budou uvedeny, v místech pravděpodobného nelegálního přechodu hranic pašeráky a zločinci, v chod mobilní komplexy biometrické kontroly," napsal na svém profilu.

Škirjak také připomněl, že od Nového roku budou zavedeny biometrické kontroly rovněž na všech hraničních přechodech mezi Ukrajinou a Ruskem.

"Od 1. ledna 2018 každý občan Ruské federace, který bude chtít překročit státní hranici Ukrajiny, bude muset u nás nechat otisky svých palců a poskytnou veškerý potřebný biometrický materiál. Všechny hraniční přechody se zemí, která je agresorem, jsou již vybaveny nejnovějšími systémy pro odebírání biometrických dat a jsou připojeny k základnám Interpolu i Europolu," napsal Škirjak.

Nápad na biometrické hraniční kontroly uvedl v realitu ukrajinský prezident Petro Porošenko. Ten podepsal dekret na doporučení Rady pro národní bezpečnost a obranu, v němž se píše, že by vláda měla zajistit, aby od 1. ledna 2018 fungoval "národní systém biometrického systému ověřování a identifikace".

Vstupte do diskuze (18)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Papež Pavel VI. má být letos prohlášen za svatého. V roce 1968 odsoudil…

17.02.2018 18:13 Vatikán - Bývalý papež Pavel VI. bude v letošním roce prohlášen za svatého. V čele římskokatolické…

USA budou žádat o vydání obviněných Rusů, jsou z trollí farmy

17.02.2018 16:09 Aktualizováno Washington/Petrohrad - Ruští občané přistižení při vměšování do prezidentských voleb v USA v roce…

Papež obnovil komisi proti zneužívání dětí, ta minulá skončila fiaskem

17.02.2018 15:55 Vatikán - Katolickou církev stále pronásledují pedofilní skandály. Papež František proto obnovil…

Obviněná ruská agentura internetových výzkumů je trollí farma

17.02.2018 08:25 Washington - Ruská agentura internetových výzkumů AII se sídlem v Petrohradě je trollí farmou,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama