Zemana může porazit tato trojice protikandidátů, tvrdí ukrajinská média

Praha/Kyjev - Češi si dnes volí v prvním kole přímé prezidentské volby budoucí hlavu státu. Favoritem je bezesporu Miloš Zeman, ale vítězství se dočkat nemusí. Alespoň tak to vidí ukrajinská mediální agentura UNIAN. Podle ní má současný prezident tři velké konkurenty. Kteří to jsou?

Přidejte svůj názor 64 komentářů

Miloš Zeman

Podle ukrajinské agentury jsou největšími soupeři, kteří mohou Zemana porazit, akademik Jiří Drahoš, hudebník a podnikatel Michal Horáček a někdejší premiér České republiky Mirek Topolánek.

Tato trojice kritizuje Zemana v souvislosti s rozdělováním společnosti nebo kvůli "příliš vřelým vztahům s Moskvou". Agentura rovněž uvádí, že Zeman je známý především svými "otevřeně protimuslimskými názory". Nesčetněkrát uvedl, že se muslimové nedokáží integrovat v evropských státech. Podpořil také zrušení protiruských sankcí.

Naproti tomu Jiří Drahoš chce prohloubit spolupráci s Evropskou unií a sankce proti Rusku zachovat. Vědec je toho názoru, že by Praha měla hrát aktivní a důstojnou roli v Evropské unii.

Agentura také zmiňuje to, že současného prezidenta Miloše Zemana podpořil premiér země Andrej Babiš. Naproti tomu většina z opozičních stran vyslovila podporu někomu jinému.

Ukrajinské médium počítá, na základě průzkumů, že v prvním kole volby se nerozhodne a následovat bude kolo druhé, a to mezi Jiřím Drahošem a Milošem Zemanem. Šance by prý v takovém případě byly vyrovnané.

V příspěvku agentury je rovněž řečeno, s odkazem na česká média, že v pátek k volebním urnám dorazilo zhruba 40% z 8,4 milionu oprávněných voličů. Dnes jsou volební místnosti otevřeny do 14:00.

Sdělovací prostředky na Ukrajině samozřejmě nemohly opomenout "útok" ukrajinské aktivistky ze skupiny Femen Angelinu Diashovou, která napadla prezidenta Miloše Zemana při jeho volbě.

Agentura UNIAN připomněla, že policie aktivistku zadržela na 48 hodin. Také dodala, že toto rozhodně není jediná akce podobného rázu skupiny Femen. V ukrajinském hlavním městě Kyjevě jedna z dalších aktivistek stála nahá před americkým velvyslanectvím.

Vstupte do diskuze (64)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trapas americké ministryně: Svými slovy o Norech vyvolala pořádný rozruch

17.01.2018 18:46 Aktualizováno Washington - Ministryně americké vnitřní bezpečnosti Kirsten Nielsenová si obrazně řečeno utrhla…

Putinovo zdraví? Mnohé by předehnal, sdělil stroze Kreml. Volby má v kapse

17.01.2018 15:36 Aktualizováno Moskva - Ruský prezident nehodlá po vzoru svého amerického protějšku podstoupit kontrolu svého…

Rusko hodlá legalizovat soukromé armády

17.01.2018 14:50 Moskva - Ruský parlament začne v únoru projednávat návrh na legalizaci soukromých armád. Zákon má…

Lidé v Kosovské Mitrovici oplakávají zavražděného politika, byl střelen…

17.01.2018 14:43 Priština - Stovky lidí dnes přišly uctít památku Olivera Ivanoviče, kterého v úterý zatím neznámí…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama