Zeman drtivě vítězí, vyzve ho člověk, který nás neoprávněně obviňuje, zní z Ruska

Praha/Moskva - Již je sečteno více než 95% volebních okrsků při prvním kole druhé přímé volby prezidenta České republiky. S velkým náskokem vede současný prezident Miloš Zeman, jehož do druhého kola doprovodí akademik Jiří Drahoš. Jak vnímají výsledky prezidentských voleb v Rusku?

Přidejte svůj názor 72 komentářů

Ruská vlajka

Agentura TASS konstatuje, že i přes dosud neukončené sčítání hlasů postupují do druhého kola prezidentské volby současná hlava státu Miloš Zeman a akademik Jiří Drahoš. Ruská agentura také připomíná, že výsledky budou oficiálně potvrzeny v úterý.

Ruský deník Kommersant připomněl rétoriku Miloše Zemana, jenž odmítá přijímat uprchlíky z arabských zemí a vnímá Rusko jako "důležitého strategického partnera".

Naproti tomu Jiří Drahoš podle ruského deníku určitou část uprchlíků přijmout chce a "obviňuje Rusko z vměšování do českých prezidentských voleb".

Agentura Interfax dokonce napsala, že Miloš Zeman "označil migrační krizi v roce 2015 jako uměle vyvolanou". Zároveň současný prezident opakovaně vystupoval proti sankcím proti Rusku.

Jiřího Drahoše naopak vylíčila jako člověka, který chce Českou republiku více integrovat v Evropské unii a zároveň není striktně proti přijímání uprchlíků. Také by podle slov agentury rád zachoval sankce proti Rusku.

Ruská televize NTV připomíná, že velký náskok Miloše Zemana pro druhé kolo nemusí nic znamenat - nadpoloviční většinu hlasů nezískal, a tak druhé kolo začne od nuly, a to přesně za dva týdny.

Agentura RIA Novosti vyzdvihla ten fakt, že Zeman zvítězil v prvním kole ve všech krajích i krajských městech kromě Prahy. Kromě Zemana a Drahoše žádný z kandidátů nepřesáhl desetiprocentní hranici (Pavel Fischer ji těsně překonal - pozn. red.).

Ruská státní agentura TASS kromě jiného přinesla také zprávu o tom, že kromě Andreje Babiše vyslovil podporu prezidentovi Miloši Zemanovi také zpěvák Karel Gott. Sám dlouhodobě nejoblíbenější zpěvák v České republice toto tvrzení ovšem vyvracel.

Vstupte do diskuze (72)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Balkánský řezník Mladić se odvolal proti doživotnímu rozsudku

22.03.2018 20:20 Bělehrad - Mezinárodní tribunál nepravomocně uložil doživotí Ratko Mladićovi za zločiny během války…

Ruský Weinstein? Etická komise brání nemravného poslance, novináři učinili…

22.03.2018 16:39 Aktualizováno Moskva - Etická komise ruského parlamentu se postavila za vlivného politika Leonida Sluckého,…

Stalo se něco zásadního? Rodina Michaela Schumachera vydala emotivní…

21.03.2018 22:16 Aktualizováno Ženeva - Jak je na tom bývalý německý automobilový závodník a sedminásobný mistr světa formule 1…

Rusko opět obvinilo Česko, že vyvíjelo jed novičok

21.03.2018 22:13 Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí dnes v oficiálním dokumentu znovu zařadilo Českou republiku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama