Putinovo zdraví? Mnohé by předehnal, sdělil stroze Kreml. Volby má v kapse

Moskva - Ruský prezident nehodlá po vzoru svého amerického protějšku podstoupit kontrolu svého zdravotního stavu. Vladimir Putin je podle svého mluvčího Dmitrije Peskova absolutně zdráv a "mnohé by předehnal".

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Vladimír Putin, ruský prezident

"Putin je ve skvělé formě, ale oficiální zprávu o jeho zdraví Kreml vydat nehodlá. Povinnou kontrolu mu zákon neukládá," poznamenal Peskov.

Zdravotní prohlídku prezidenta nenařizují ani americké zákony. V USA se nicméně stala tradicí a prezidenti po prohlídkách zveřejňují lékařské zprávy s konstatováním, že jsou pro výkon funkce způsobilí. Donald Trump podle Bílého domu dokonce dobrovolně podstoupil i kognitivní test, který by odhalil například Alzheimerovu chorobu.

Putinovi bude letos 66 let, je o šest let mladší než Trump. Kremelský šéf pečlivě dbá o svou pověst aktivního sportovce a příležitostného dobrodruha.

V březnových prezidentských volbách chce volit 81 procent Rusů, z nichž 73 procent odevzdá hlas Putinovi. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění státní agentury VCIOM. Na druhém místě jsou s obrovským odstupem se shodným ziskem šesti procent kandidát komunistů Pavel Grudinin a šéf ruských nacionalistů Vladimir Žirinovskij.

Z opozičních kandidátů by televizní moderátorka Xenija Sobčaková měla dostat 1,2 procenta a kandidát liberální strany Jabloko Grigorij Javlinskij 0,8 procenta hlasů. Nejznámější opoziční politik Alexej Navalnyj kandidovat nesmí, protože byl pravomocně odsouzen k pětiletému podmíněnému trestu.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin si rýpl do Britů: Bojové látky? Skripalová vypadá dobře

25.05.2018 20:59 Aktualizováno Petrohrad - Ruský prezident Vladimir Putin dnes opět zpochybnil britskou verzi o tom, že bývalého…

Konec jedné éry: Putin už nebude kandidovat na prezidenta

25.05.2018 19:46 Petrohrad - Ruský prezident Vladimir Putin dnes dal najevo, že za šest let nemíní kandidovat…

Rusko pod tlakem: Propusťte Sencova, žádají filmaři

25.05.2018 18:51 Berlín - Evropští filmaři žádají okamžité propuštění ukrajinského režiséra Oleha Sencova, který byl…

Čemu všemu věří v Rusku? Země je placatá, HIV neexistuje, lidé nebyli na…

25.05.2018 17:05 Aktualizováno Moskva - Konspirační teorie, hoaxy, fake news nebo také lži. Takto jsou souhrnně označovány zprávy,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama