Panika v ruské Jaroslavské oblasti: Úřady omylem vyhlásily nebezpečí radiace

Moskva - Obyvatelé ruské Jaroslavské oblasti byli dnes ráno omylem varováni před radioaktivním nebezpečím. Planý poplach vysílaly všechny televizní a rozhlasové stanice.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Radiace, ilustrační foto

V oblasti žije přes milionem lidí. Zpráva o nebezpečí radiace byla doplněna instrukcemi, jak se v takové situaci zachovat. Místní úřady byly zaplaveny telefonáty znepokojených občanů, jimž se dostalo ujištění, že úroveň radiace je v normě, uvedla agentura Interfax.

Podle pracovníků ruského ministerstva pro mimořádné situace způsobila planý poplach "systémová chyba programového zabezpečení". Do programu rozhlasových a televizních stanic informaci o radiačním ohrožení zařadil v důsledku chyby automat.

Podobné incidenty se nedávno staly také ve Spojených státech. V lednu vyděsil varovný systém obyvatele Havaje poplachem kvůli údajnému útoku severokorejské rakety. Počátkem února pak textová zpráva odeslaná do mobilních telefonů obyvatel velkých měst na východě USA varovala před údajnou přívalovou vlnou.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putinovi zbývá rok, dva? Muž z Kremlu otevřeně promluvil

23.02.2018 00:01 NÁZOR - Koncem roku 2016 vše jen ne zapomenutý Alexej Navalnyj oznámil svou prezidentskou…

Zakázat mužskou obřízku? Muslimové a Židé se bouří. Hovoří o stěhování do…

22.02.2018 23:02 Aktualizováno Reykjavík – Islandský parlament se právě zabývá otázkou, jestli zakázat mužskou obřízku. Pokud by…

Srbský voják hodil granát na ambasádu USA v Podgorici, pak se odpálil

22.02.2018 16:44 Aktualizováno Podgorica - Bývalý srbský voják v noci na dnešek v černohorské metropoli hodil výbušninu na budovu…

Saakašvili nesmí tři roky na Ukrajinu, rozhodla pohraniční stráž

22.02.2018 07:54 Kyjev - Ukrajinská pohraniční služba zakázala Michailu Saakašvilimu vstup do země do roku 2021.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama