Ve Slovinsku stávkovalo kvůli platům 40 tisíc učitelů

Lublaň - Většina slovinských škol dnes byla zavřená v důsledku jednodenní stávky zhruba 40.000 učitelů, kteří požadují zvýšení platů o deset procent.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Ilustrační foto

Informovala o tom agentura Reuters. V pondělí za zvýšení mezd stávkovali policisté a v úterý se konala dvouhodinová stávka zdravotních sester. Letos jde už o několikátý podobný protest, minulý měsíc ve Slovinsku kvůli nízkým platům stávkovalo 30.000 zaměstnanců veřejných služeb.

V centru Lublaně se sešlo na protestním shromáždění asi 20.000 učitelů. Mnoho z nich drželo transparenty kritizující vládu a pomalý ekonomický růst. Hněv protestujících směřoval zejména na Borise Koprivnikara, který je ministrem veřejné správy a hlavním vládním vyjednávačem pro komunikaci s odbory, ale nyní je na pracovní návštěvě v Dubaji.

"Nemohu žít jen z lásky ke svému zaměstnání", stálo na jednom z transparentu. "Chceme vyšší platy, naše mzdy jsou nízké, přestože pracujeme hodně a svou práci děláme dobře," řekl středoškolský učitel matematiky Marko Basej, který se zúčastnil protestu v hlavním městě.

Vstupte do diskuze (1)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putinovi zbývá rok, dva? Muž z Kremlu otevřeně promluvil

23.02.2018 00:01 NÁZOR - Koncem roku 2016 vše jen ne zapomenutý Alexej Navalnyj oznámil svou prezidentskou…

Zakázat mužskou obřízku? Muslimové a Židé se bouří. Hovoří o stěhování do…

22.02.2018 23:02 Aktualizováno Reykjavík – Islandský parlament se právě zabývá otázkou, jestli zakázat mužskou obřízku. Pokud by…

Srbský voják hodil granát na ambasádu USA v Podgorici, pak se odpálil

22.02.2018 16:44 Aktualizováno Podgorica - Bývalý srbský voják v noci na dnešek v černohorské metropoli hodil výbušninu na budovu…

Saakašvili nesmí tři roky na Ukrajinu, rozhodla pohraniční stráž

22.02.2018 07:54 Kyjev - Ukrajinská pohraniční služba zakázala Michailu Saakašvilimu vstup do země do roku 2021.…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama