Máme v Praze na dalších pět let svého muže, zaradoval se ruský novinář kvůli Zemanovi. Češi mu to ale pěkně spočítali

Moskva/Praha – O inauguraci českého prezidenta Miloše Zemana byl zájem i v Rusku. Například kremelský zpravodaj deníku Komsomolskaja pravda se na twitteru se zaradoval, že Zeman je „jejich člověk“. Češi si ale jeho příspěvku všimli a tvrdě jej okomentovali.

Přidejte svůj názor 118 komentářů

Miloš Zeman po vítězství ve volbách v roce 2018!

Ruský novinář a dopisovatel z Kremlu Dmitrij Smirnov na twitteru sdílel závěrečnou část Zemanova inauguračního projevu. K videu dopsal: „Náš muž v Praze na dalších pět let: V České republice byl slavnostně inaugurován Miloš Zeman.“

Přestože novinář svůj status napsal rusky, všimli si ho i Češi. A tak se pod tímto příspěvkem rozproudila poměrně zajímavá česko-rusko-anglická diskuze. „Správně, váš muž, ne náš,“ napsala například jedna z českých diskutujících, která svůj příspěvek doplnila českou vlajkou.

Další Čech napsal jen „Nebude.“ Ve svým slovům pak přidal obrázek smrtky. „Zeman Putin's slut!“ přidal se další s odkazem na slova, které měla na těle napsána ukrajinská aktivistka Angelina Diašová ze skupiny Femen, když na Zemana vyskočila ve volební místnosti při prezidentských volbách. Tato slova by se dala přeložit jako „Zeman je Putinova dě*ka“.

„Tak když je Váš, tak si ho vemte s sebou a nikdy ho nepouštějte z Ruska!“ vzkázal jeden z diskutujících. „Když je váš, tak proč je tady V ČR? Jako ruský špión?“ divil se jiný diskutující. Další Češi pak Rusům připomněli události ze srpna 1968.

„To je hnus..“ posteskl si česky jeden z uživatelů twitteru. „'Jejich' ruská svoloč v Praze ještě 5 let? A nechcou si ho rovnou vzít k sobě? Rád se mu složím na jednosměrnou letenku,“ nabídl se jeden z občanů.

Vstupte do diskuze (118)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Balkánský řezník Mladić se odvolal proti doživotnímu rozsudku

22.03.2018 20:20 Bělehrad - Mezinárodní tribunál nepravomocně uložil doživotí Ratko Mladićovi za zločiny během války…

Ruský Weinstein? Etická komise brání nemravného poslance, novináři učinili…

22.03.2018 16:39 Aktualizováno Moskva - Etická komise ruského parlamentu se postavila za vlivného politika Leonida Sluckého,…

Stalo se něco zásadního? Rodina Michaela Schumachera vydala emotivní…

21.03.2018 22:16 Aktualizováno Ženeva - Jak je na tom bývalý německý automobilový závodník a sedminásobný mistr světa formule 1…

Rusko opět obvinilo Česko, že vyvíjelo jed novičok

21.03.2018 22:13 Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí dnes v oficiálním dokumentu znovu zařadilo Českou republiku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama