Ruská policie zabavila opoziční brožurky o Putinovi

Moskva – Policie v Rusku zabavila celý náklad brožurky o selháních, vadách a neúspěších téměř dvacetiletého vládnutí Vladimira Putina. Jejími autory jsou někdejší spolupracovníci zavražděného opozičního předáka Borise Němcova, Ilja Jašin a Vladimir Milov. Rusové budou prezidenta volit 18. března. Průzkumy slibují Putinovi drtivé vítězství, znamenající setrvání v čele státu po dalších šest let.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Vladimír Putin

O zadržení tiskovin informovali sami aktivisté. „V okamžiku předání (brožurek) v podzemním parkovišti jednoho z nákupních středisek se objevili policisté z centra pro boj proti extremismu a další policisté a doslova celý náklad zabavili," postěžoval si Jašin.

Policie uvedla, že brožurky nechá prověřit, zda neporušují zákon. Podle Jašina si ale počínali „naprosto nezákonně", vždyť v Rusku „ještě není zakázáno kritizovat prezidenta". Přislíbil proto přistoupit k záložnímu plánu, aby se brožurka dostala k voličům ještě před nedělním hlasováním.

Kritik Kremlu Němcov byl zavražděn před třemi lety. Někdejší místopředseda ruské vlády byl zastřelen v únoru 2015 v centru metropole, na dohled od Kremlu, když přecházel most přes řeku Moskvu. Moskevský soud odsoudil za opozičníkovu vraždu Čečence Zaura Dadajeva k 20 rokům vězení a čtyři Dadajevovy komplice k trestům odnětí svobody od 11 do 19 let. Organizátory a objednatele vraždy se vypátrat nepodařilo.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Balkánský řezník Mladić se odvolal proti doživotnímu rozsudku

22.03.2018 20:20 Bělehrad - Mezinárodní tribunál nepravomocně uložil doživotí Ratko Mladićovi za zločiny během války…

Ruský Weinstein? Etická komise brání nemravného poslance, novináři učinili…

22.03.2018 16:39 Aktualizováno Moskva - Etická komise ruského parlamentu se postavila za vlivného politika Leonida Sluckého,…

Stalo se něco zásadního? Rodina Michaela Schumachera vydala emotivní…

21.03.2018 22:16 Aktualizováno Ženeva - Jak je na tom bývalý německý automobilový závodník a sedminásobný mistr světa formule 1…

Rusko opět obvinilo Česko, že vyvíjelo jed novičok

21.03.2018 22:13 Moskva - Ruské ministerstvo zahraničí dnes v oficiálním dokumentu znovu zařadilo Českou republiku…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama