Změní Putin ústavu? Pátý mandát prý neplánuje. Ale vládní změny budou brzy

Moskva - Ruský vůdce Vladimir Putin, potvrzený dnes v čele státu pro další šestileté období, se o vládních změnách rozhodne až po inauguraci. Řekl to po oznámení neúplných volebních výsledků na setkání s novináři. Otázku dalších případných mandátů označil za "legrační". Ústavní změny v této chvíli prý nepřipravuje.

Přidejte svůj názor 15 komentářů

Vladimír Putin

"Jen si to spočítejte, copak tady budu sedět do sta let? Ne!" řekl pobaveně Putin na otázku, zda uvažuje o dalších volbách v roce 2024. Svůj první prezidentský mandát nyní pětašedesátiletý Putin nastoupil v roce 2000.

Pokud jde o změny ve vládě, o nichž ruská média už delší dobu spekulují, pak prezident o nich uvažuje, ale přikročí k nim až po oficiálním uvedení do úřadu. "Pokud jde o předsedu vlády a vládu jako takovou, samozřejmě o tom přemýšlím. Fakticky bylo možné o tom uvažovat od dnešního dne, po oznámení výsledků voleb. Veškeré změny ale budou oznámeny až po inauguraci," řekl staronový prezident novinářům.

Ruští komentátoři považují za pravděpodobné, že nynější premiér a Putinův dlouholetý souputník Dmitrij Medveděv svůj premiérský post opustí. Za kandidáty bývají označováni renomovaný ekonom Alexej Kudrin, moskevský starosta Sergej Sobjanin nebo Putinův kancléř Anton Vajno.

Vstupte do diskuze (15)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Moskva zneužila záběry z natáčení filmu. Chtěla dokázat, že chemický útok…

25.04.2018 21:54 Damašek - Ruská státní televize lživě prezentovala zákulisní fotografie štábu z natáčení mého filmu…

EU chce posílit vztahy se Srbskem a dalšími zeměmi západního Balkánu, říká…

25.04.2018 21:19 Bělehrad - Evropská unie chce dál posílit ekonomické i další vztahy se Srbskem a dalšími zeměmi…

Další eskapáda bývalého detektiva Vokála? Zatkli ho na Ukrajině

25.04.2018 21:03 Aktualizováno Praha/Kyjev - Na Ukrajině byl v pondělí kvůli podezření z nezákonného použití technických…

Naše země jsou rozděleny. A můžou za to migranti, myslí si Evropané

25.04.2018 18:55 Aktualizováno Tři čtvrtiny lidé z celého světa říkají, že je jejich společnost rozdělena. Většina se navíc…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama