Ruský Weinstein? Etická komise brání nemravného poslance, novináři učinili radikální krok

Moskva - Etická komise ruského parlamentu se postavila za vlivného politika Leonida Sluckého, kterého několik ruských novinářek obvinilo ze sexuálního obtěžování a nemravných návrhů. Řada novinářů záhy po rozhodnutí komise vyhlásila bojkot.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto

Na chování Sluckého si stěžovaly moderátorka televizního kanálu RTVi Jekatěrina Kotrikadzeová, producentka internetové televize Dožď Darja Žuková a reportérka ruského vysílání BBC Farida Rustamovová. Svůj příběh veřejně popsala jen Rustamovová, kterou údajně poslanec osahával a domáhal se, aby se stala jeho milenkou.

Šéf etické komise Otari Aršba po uzavřeném slyšení Sluckého i údajně poškozených oznámil, že poslanec ničím nepochybil. Obvinění byla podle komise předem dohodnutá, protože ženy promluvily ve stejnou dobu a navíc dlouho po údajném provinění.

Poslanec vydal prohlášení, podle něhož "snaha vyrobit ze Sluckého ruského Harveyho Weinsteina je lacinou a nízkou provokací".

Tisková agentura RBK oznámila, že přestává do parlamentu vysílat své novináře. Rozhlasová stanice Echo Moskvy oznámila, že ze solidarity s novinářkami, které se staly obětí obtěžování, se rozhodla odvolat z parlamentu své zpravodaje obojího pohlaví a že nebude spolupracovat se Sluckým. Stejný krok učinila i internetová televize Dožď a mediální holding RBK, na protest proti tomu, že etická komise fakticky sexuální obtěžování povolila. Deník Kommersant uvedl, že nebude spolupracovat se Sluckým ani s etickou komisí, protože má jiné etické názory, a server Lenta.ru se rozhodl smazat všechny materiály o Sluckém.

Předseda dumy Vjačeslav Volodin oznámil, že tato média, která se rozhodla pro bojkot, přišla o akreditaci, tedy o přístup do sněmovny. "Nepřísluší mi hodnotit rozhodnutí redakcí a vydavatelství. Je to jejich kompetence a jejich právo," dodal s tím, že duma je podle něj nejotevřenější ruský orgán a akreditováno je v ní 1001 novinářů. Už dnes ráno podle serveru Newsru.com ochranka sněmovny při příchodu novinářek kontrolovala, zda jejich jména nejsou "na seznamu".

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Arménie hrozbou pro Rusko? Frázi o fašistickém převratu nemůže Moskva…

24.04.2018 13:48 Moskva - Kreml dnes v první oficiální reakci na změny v Arménii vyjádřil naději, že v zemi bude…

Uprchlíci mají další problém. Bráníte nám v normálním životě, stěžují si

24.04.2018 13:19 Stockholm - I přesto, že uprchlická krize již s části odezněla, Švédsko není schopno zajistit…

Jaká bude nová generace Rusů? Na Východě se dějí velké změny

24.04.2018 08:25 Moskva - V Rusku především mezi mladými lidmi, roste hrdost na svojí zemi. Mladí lidé jsou často…

Vesnicí se řítil okřídlený pirát silnic, policie je bezmocná

24.04.2018 08:07 Bern - Kamera radaru hlídajícího dodržování rychlosti ve švýcarské obci v kantonu Bern zachytila …

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama