Konflikt se blíží? Ruská televize radí obyvatelům, co si připravit do protileteckého krytu

Moskva - Jak se připravit do krytu a jaké potraviny si vzít a jakým se naopak vyhnout. Taková byla reportáž kterou pro své diváky připravila statní televize Rossija 24, píše Moscow Times.

Přidejte svůj názor 232 komentářů

Moskevský kreml

Lidé by si podle televize, měli do krytů připravit hodně trvanlivých potravin a pitné i užitkové vody. Pravděpodobné jsou údery na velká města jako je Petrohrad, ale hlavním cílem případného amerického bombardování by měla být Moskva. Kreml tak podle Moscow times opět zvyšuje obavy a oživuje protizápadní sentiment z dob Sovětského svazu.

Podle rad by mělo být na osobu v bunkru asi 30 litrů vody, a kvůli vyšším teplotám v krytu, by tam neměly být žádné sladké a lepivé potraviny. „Mlsouni! Na sladkosti zapomeňte! Ty budou patřit k vašemu minulému životu,“ pokusil se zažertovat moderátor. Aby situaci odlehčil, uvedl, že v Rusku panika není. Ta je prý za oceánem, kde se od nástupu prezidenta Trumpa, zvýšil prodej domácích protileteckých krytů.

Připomeňme, že k vyhrocení situace došlo po údajném útoku bojovým plynem ve městě Dauma v Sýrii. USA poté pohrozili údery proti Asadovu režimu, což Moskva odmítá. To že situace je vážná podtrhuje i vyjádření ruského velvyslance v Libanonu, který prohlásil, že Rusko sestřelí veškeré útočící rakety a provede protiúder proti místům, odkud byly vypáleny.   

Před rokem 1989 byla podobná propaganda a intenzivní i v tehdejší Československé socialistické republice. To ji často ironizovalo. Mezi lidmi dokonce kolovala humorem vylepšená verze rad Civilní obrany, která obyvatelstvu při atomovém útoku doporučovala omýt se vlažnou vodou, zabalit se do bílého plátna, a na nejbližším hřbitově, nohami směrem k výbuchu, vyčkat příchodu smrtky.    

Témata: Rusko | válka | EuroZprávy.cz
Vstupte do diskuze (232)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Moskva zneužila záběry z natáčení filmu. Chtěla dokázat, že chemický útok…

25.04.2018 21:54 Damašek - Ruská státní televize lživě prezentovala zákulisní fotografie štábu z natáčení mého filmu…

EU chce posílit vztahy se Srbskem a dalšími zeměmi západního Balkánu, říká…

25.04.2018 21:19 Bělehrad - Evropská unie chce dál posílit ekonomické i další vztahy se Srbskem a dalšími zeměmi…

Další eskapáda bývalého detektiva Vokála? Zatkli ho na Ukrajině

25.04.2018 21:03 Aktualizováno Praha/Kyjev - Na Ukrajině byl v pondělí kvůli podezření z nezákonného použití technických…

Naše země jsou rozděleny. A můžou za to migranti, myslí si Evropané

25.04.2018 18:55 Aktualizováno Tři čtvrtiny lidé z celého světa říkají, že je jejich společnost rozdělena. Většina se navíc…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama