Ruský reportér pronikl do nemocnice, kde má ležet Skripal. To, co našel, ho překvapilo

Salisbury - Do nemocnice kde je hospitalizován bývalí agent Sergej Skripal, který měl být otráven bojovou nervovou látkou novičok, se podařilo proniknout reportérovi ruské televize REN TV. To, co zde nalezl jej velmi překvapilo, informuje The Indepedent.

Přidejte svůj názor 99 komentářů

Sergej Skripal

Na záběrech reportér dramaticky stojí přede dveřmi, které podle něj vypadají jako „bezpečně zavřené“ a dramaticky divákům vysvětluje: „Toto jsou pravděpodobně dveře, za kterými je Sergej Skripal. Je na nich nápis: Nevstupujte - udržujte si odstup! To je jediná obrana, Velké Británie před jedem novičok!“ ironicky dodává reportér. Na dveřích ovšem nejsou reportérem přeložená slova.  Jak podotýká The Independent, a záběry to potvrzují je na nich nápis Caution - Slippery floor surface tedy Pozor kluzká podlaha.   

Reportér poté prochází koridory nemocnice, a podivuje se kolik dveří je zavřených, kolik je na zdi dětských obrázků, či proč personál nenosí ochranné obleky. „Hodně dětských obrázků, hodně automatů na kávu přesto hodně zavřených dveří,“ vysvětluje svérázně ruským divákům situaci v nemocnici.

Jeho otázky pak personál buď ignoruje, nebo na ně odpovídá podle toho, na jakém oddělení pracuje. „My nic nevíme. My se tady staráme o děti,“ odhánějí jej dvě sestřičky. Po několika minutách se objevuje policie a ruského reportéra vyvádí ven z budovy.

Zde mu policie přikazuje veškeré natočené materiály smazat. Kameramanovi se však podařilo pracovní verzi před policií zatajit. Ta byla v minulých dnech v Rusku odvysílaná.  Mluvčí salisburské nemocnice pak většinu tvrzení uvedených v reportáži dementovala. „Náš personál byl vyrušován uprostřed noci bez varování a bez povolení,“ prohlásila mluvčí. Požádala novináře o ohleduplnost, nejen vůči personálu, ale především vůči pacientům, kteří jsou zde vedle Skripala hospitalizováni.   

Vstupte do diskuze (99)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Chorvatský ministr obrany má zakázaný vstup na území Srbska

26.04.2018 21:55 Bělehrad - Srbsko dnes zakázalo vstup do země chorvatskému ministrovi obrany Damiru Krstičevičovi.…

Uzavřeme teroristům penězovody, slíbili zástupci 72 zemí

26.04.2018 21:39 Paříž - Ministři 72 zemí se na konferenci v Paříži zavázali k posílení svých domácích a…

Rusové do sídla OPCW přivedli zdravé lidi z Důmy. Prý aby prokázali, že…

26.04.2018 20:09 Haag - Ruská delegace dnes do budovy mezinárodní Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) v…

Chcete do EU? Zlepšete své vztahy se Srby, vzkázal Kosovu Tusk

26.04.2018 19:55 Priština - Předseda Evropské rady Donald Tusk dnes v Prištině vyzval Kosovo, aby zlepšilo své…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama