Ruský reportér pronikl do nemocnice, kde má ležet Skripal. To, co našel, ho překvapilo

Salisbury - Do nemocnice kde je hospitalizován bývalí agent Sergej Skripal, který měl být otráven bojovou nervovou látkou novičok, se podařilo proniknout reportérovi ruské televize REN TV. To, co zde nalezl jej velmi překvapilo, informuje The Indepedent.

Přidejte svůj názor 99 komentářů

Sergej Skripal

Na záběrech reportér dramaticky stojí přede dveřmi, které podle něj vypadají jako „bezpečně zavřené“ a dramaticky divákům vysvětluje: „Toto jsou pravděpodobně dveře, za kterými je Sergej Skripal. Je na nich nápis: Nevstupujte - udržujte si odstup! To je jediná obrana, Velké Británie před jedem novičok!“ ironicky dodává reportér. Na dveřích ovšem nejsou reportérem přeložená slova.  Jak podotýká The Independent, a záběry to potvrzují je na nich nápis Caution - Slippery floor surface tedy Pozor kluzká podlaha.   

Reportér poté prochází koridory nemocnice, a podivuje se kolik dveří je zavřených, kolik je na zdi dětských obrázků, či proč personál nenosí ochranné obleky. „Hodně dětských obrázků, hodně automatů na kávu přesto hodně zavřených dveří,“ vysvětluje svérázně ruským divákům situaci v nemocnici.

Jeho otázky pak personál buď ignoruje, nebo na ně odpovídá podle toho, na jakém oddělení pracuje. „My nic nevíme. My se tady staráme o děti,“ odhánějí jej dvě sestřičky. Po několika minutách se objevuje policie a ruského reportéra vyvádí ven z budovy.

Zde mu policie přikazuje veškeré natočené materiály smazat. Kameramanovi se však podařilo pracovní verzi před policií zatajit. Ta byla v minulých dnech v Rusku odvysílaná.  Mluvčí salisburské nemocnice pak většinu tvrzení uvedených v reportáži dementovala. „Náš personál byl vyrušován uprostřed noci bez varování a bez povolení,“ prohlásila mluvčí. Požádala novináře o ohleduplnost, nejen vůči personálu, ale především vůči pacientům, kteří jsou zde vedle Skripala hospitalizováni.   

Vstupte do diskuze (99)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Alláh čtyři ženy povolil. Nemůžete nám to zakázat, obhajoval polygamii…

25.04.2018 01:21 Moskva - Vůdce autonomního Čečenska Ramzan Kadyrov znovu veřejně obhajoval polygamii, která je v…

Obhájce Pussy Riot a Savčenkové přišel kvůli Twitteru o licenci

24.04.2018 22:03 Moskva - Obhájce ruské punkové skupiny Pussy Riot či ukrajinské důstojnice Nadije Savčenkové Mark…

Autoritářský Lukašenko o protestech v Arménii: S lidem si nelze zahrávat

24.04.2018 19:59 Minsk - Běloruský prezident Alexandr Lukašenko dnes přednesl své poselství v parlamentu a mimo jiné…

Přes 1000 veteránů z Donbasu spáchalo sebevraždu

24.04.2018 16:32 Kyjev - Více než 1000 ukrajinských vojáků, kteří bojovali na východě Ukrajiny proti proruským…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama