Ruská armáda v Dagestánu zabila devět ozbrojenců

Moskva - Ruské bezpečnostní síly zabily při dnešní protiteroristické operaci v jihoruském Dagestánu devět ozbrojenců podezřelých z přípravy teroristického útoku během květnových oslav. Podle agentury TASS o tom informoval Národní protiteroristický výbor (NAK).

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ruská armáda, ilustrační fotografie

Výbor sdělil, že v různých částech dagestánského města Derbent byly při cíleném pátrání objeveny dvě skupiny banditů. Na výzvu, aby se vzdali, ozbrojenci reagovali palbou z automatických zbraní. "Během následujících prudkých přestřelek bylo devět banditů zlikvidováno," uvedl NAK.

Bezpečnostní síly podle sdělení výboru v Derbentu zasáhli na základě získané informace, že se v tomto městě ukrývají ozbrojenci, kteří mají v úmyslu spáchat během prvomájových oslav nějakou diverzní teroristickou akci.

Podle předchozích zpráv, které z Derbentu postupně přinášela média, bezpečnostní síly nejprve zlikvidovali skupinu jedoucí v autě. Druhá skupina pak kladla odpor z jednoho domu, kam se před vojáky a policisty uchýlila.

NAK dodal, že kromě ozbrojenců nepřišel o život nikdo jiný, tedy žádný civilista ani příslušník zasahujících sil. Jen jeden voják utrpěl lehčí zranění.

Dagestán byl dříve místem častých útoků muslimských extremistů bojujících za zřízení samostatného chalífátu na jihu Ruska. V poslední době je ale intenzita teroristických akcí v této oblasti podstatně menší.

Vstupte do diskuze (2)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Turecký poslanec dostal u soudu 9 let za členství v teroristické organizaci

24.05.2018 19:24 Ankara - Turecký oblastní soud ve městě Gaziantep ve středu potvrdil trest vězení ve výši devíti…

Rusové trvají na svém, MH17 podle nich sestřelili Ukrajinci

24.05.2018 18:39 Moskva/Amsterodam - Ruské ministerstvo obrany důrazně odmítlo dnešní sdělení mezinárodního týmu…

Dva kosovští lékaři odsouzeni za obchod s orgány

24.05.2018 17:37 Priština - Dva kosovští lékaři byli v opakovaném procesu odsouzeni k trestům vězení za účast ve…

"Najděte té náně chlapa!" Ruská poslankyně žádá trest pro karikaturistu,…

24.05.2018 17:09 Aktualizováno Moskva - Soustem pro ruský bulvár se stal skandál kolem poslankyně Natalje Poklonské, bývalé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama