Obhájce Pussy Riot a Savčenkové přišel kvůli Twitteru o licenci

Moskva - Obhájce ruské punkové skupiny Pussy Riot či ukrajinské důstojnice Nadije Savčenkové Mark Fejgin byl vyloučen z řad ruských advokátů. S odvoláním na obhájce to dnes uvedla agentura Interfax. Fejgin rozhodnutí advokátní komory označil za nezákonné a hanebné.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Mark Fejgin

"Zbavili mě postavení advokáta za tři tweety," řekl Fejgin. "Samozřejmě to napadnu u soudu, ale nedělám si naděje, že přijme spravedlivé rozhodnutí," dodal.

Zmíněné tweety se týkaly ukrajinského videoblogera jménem Anatolij Šarija, který zažaloval Fejgina u moskevského soudu za to, že jej v rozhlasovém rozhovoru označil za pedofila. Soud vyhověl žalobci a nařídil Fejginovi, aby svá prohlášení dementoval a zaplatil pokutu 66.000 rublů (asi 22.000 Kč). Šarijova advokátka si už po procesu postěžovala advokátní komoře a ministerstvu spravedlnosti, že ji a jejího klienta Fejgin v sociálních sítích zesměšňoval.

Fejgin si udělal jméno tím, že se ujímal politicky citlivých, ostře sledovaných případů. Obhajoval punkerky z Pussy Riot, odsouzené ruskou justicí za skandální vystoupení proti prezidentu Vladimiru Putinovi v hlavním pravoslavném chrámu v Rusku, anebo ukrajinskou důstojnici a političku Nadiju Savčenkovou, odsouzenou v Rusku za údajný podíl na zabití ruských novinářů na východě Ukrajiny.

Fejgin rovněž obhajoval vůdce radikálních ruských nacionalistů nebo předáka krymských Tatarů. V současnosti zastupuje ukrajinského novináře Romana Suščenka, který byl v Rusku zatčen a obviněn ze špionáže.

Vstupte do diskuze (7)
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skripalová mluvila pod nátlakem? Kreml podezřívá Brity, ambasáda žádá o…

24.05.2018 10:15 Moskva/Londýn - Ruské velvyslanectví v Londýně žádá o přístup k Juliji Skripalové, dceři dvojitého…

Čínské nebe budou strážit stíhačky Su-35, Rusko jich letos dodá deset

24.05.2018 09:55 Moskva/Peking - Ruská strojírenská a zbrojní společnost Rostech v průběhu letošního roku dodá do…

Uprchlický skandál otřásá Německem, kdo se vlastně dostal do Evropy?

24.05.2018 09:49 Aktualizováno Berlín - Brémy by lo dobré město pro uprchlíky. Bylo to dokonce statisticky dokázáno. Zatímco šance…

"Najděte té náně chlapa!" Ruská poslankyně žádá trest pro karikaturistu,…

24.05.2018 07:29 Moskva - Soustem pro ruský bulvár se stal skandál kolem poslankyně Natalje Poklonské, bývalé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama