Medvěděv navrhuje Putinovi změny ve vládě

Soči (Rusko) - Ruský premiér Dmitrij Medveděv dnes v Soči seznámil prezidenta Vladimira Putina se strukturou příští vlády, kterou má šéf kabinetu podle ústavy sestavit po volbě nové hlavy státu. Oznámila to agentura TASS. O návrhu na personální obsazení jednotlivých rezortů má Medveděv Putina informovat v pátek.

Přidejte svůj názor

Dmitrij Medveděv

"Vzhledem k tomu, že dosavadní vládní struktura prokázala svou funkčnost, žádné zásadní změny se nepředpokládají," citovala předsedu vlády ruská agentura.

Premiér navrhuje, aby dosavadní ministerstvo spojů a informačních technologií dostalo nový název ministerstvo pro digitální rozvoj. "Mělo by se zabývat absolutně aktuálními tématy, která zaměstnávají celý svět," poznamenal premiér.

Další změnou má být rozdělení dosavadního ministerstva školství a vědy na dva úřady - na ministerstvo školství, které by řídilo základní a střední školy, a na ministerstvo vědy a vysokého školství, v jehož kompetenci by byla i ruská Akademie věd.

Ruská vláda patří k největším exekutivním orgánům v Evropě, aparát úřadu vlády má kolem 1500 zaměstnanců. V dosavadní vládě bylo kromě premiéra devět vicepremiérů a 22 ministrů. Kromě ministerstev k ústředním orgánům státní správy patří ještě víc než padesát federálních úřadů a agentur. Čtyři klíčové rezorty - ministerstva vnitra, obrany, zahraničí a pro mimořádné situace - řídí přímo prezident.

Putin se v březnu stal jasným vítězem prezidentských voleb a minulý týden nastoupil svůj už čtvrtý mandát. Den po inauguraci jmenoval do premiérské funkce Medveděva, který stojí v čele federálního kabinetu od roku 2012.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Skripalová mluvila pod nátlakem? Kreml podezřívá Brity, ambasáda žádá o…

24.05.2018 10:15 Moskva/Londýn - Ruské velvyslanectví v Londýně žádá o přístup k Juliji Skripalové, dceři dvojitého…

Čínské nebe budou strážit stíhačky Su-35, Rusko jich letos dodá deset

24.05.2018 09:55 Moskva/Peking - Ruská strojírenská a zbrojní společnost Rostech v průběhu letošního roku dodá do…

Uprchlický skandál otřásá Německem, kdo se vlastně dostal do Evropy?

24.05.2018 09:49 Aktualizováno Berlín - Brémy by lo dobré město pro uprchlíky. Bylo to dokonce statisticky dokázáno. Zatímco šance…

"Najděte té náně chlapa!" Ruská poslankyně žádá trest pro karikaturistu,…

24.05.2018 07:29 Moskva - Soustem pro ruský bulvár se stal skandál kolem poslankyně Natalje Poklonské, bývalé…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama