S vrahem z Winnendenu jsem hrál stolní tenis, říká Dominik

Sedmnáctiletý Chorvat Dominik J. patřil mezi dobré známé stejně starého Tima Kretschmera, který ve středu v německém Winnendenu postřílel 15 lidí a nakonec spáchal sebevraždu. O Timovi vyprávěl chorvatskému deníku Slobodna Dalmacija.

Přidejte svůj názor

"Hraju stolní tenis stejně jako Tim, občas jsme na turnajích hráli spolu. Jezdili jsme stejným autobusem do školy, bydlel asi dva kilometry odtud. Moc toho nenamluvil, ale býval veselý. Dokonce jednou vyhrál juniorský turnaj a stal se juniorským mistrem ve stolním tenisu. Ve sportu byl výborný, ve škole už to bylo horší. Ale stejně vůbec nechápu, co ho to popadlo," říká Dominik.

Ve středu ráno neseděl ve "škole smrti". Chodí totiž na střední školu, která je jen přes silnici od té, kam chodil Tim.

"Nic nám neřekli, zavřeli nás ve školní budově, kterou zabezpečila policie. Rodina mi v jednom kuse volala na mobil. Máma nevěděla, co se děje, a tak mi poslala esemesku. Když nás konečně pustili ven, vyzvedl mě děda," vzpomíná chorvatský středoškolák na osudnou středu. V Německu je s celou rodinou, která tu pracuje.

"Když jsme se dozvěděli o té hrůze, začali jsme se bát o kamarády, které v té druhé škole máme. Někteří spolužáci dokonce plakali. Povídal jsem si pak s kamarádkami, které chodí tam, co se střílelo. Jedna byla ve třídě, kde Tim, když se pomátl, skoro všechny postřílel," vypráví Dominik. "Říkala, že si vybral čtyři lidi, které postřílel. Byly to holky, samé holky. Někdo prý říkal, že střílel holky, protože žádnou neměl. Vyprávěla mi, že u toho křičel: ´Copak ještě nejste mrtví?´A střílel po lidech."

Dominik tvrdí, že teď už se nebojí. Necítí se prý jako dřív, ale nebojí se jít do školy.

"Někdo říkal, že továrna Timova otce měla problémy s výrobou. Nevím, ale Tim měl deprese, chodil na terapii, ale pak přestal," vysvětluje Dominik.

Teď se prý všichni ve Winnendenu ptají, zda Kretschmerovi, kteří měli určitě starosti s továrnou, neměli málo času na svého syna. "Rozhodně ho nezanedbávali. Byl v podstatě dost úspěšný. Udělal školu a šel dál studovat na ekonoma. Jenže pak asi zešílel," uzavírá Dominik povídání o Timovi.

Témata: Německo | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Policie prohledávala moskevské divadlo a byt známého režiséra, umělci…

23.05.2017 21:56 Moskva – Do moskevského divadla Gogol-centr dnes vpadla ruská policie. Ta provedla také razii v…

Novým generálním ředitelem WHO byl zvolen Etiopan Tedros Adhanom

23.05.2017 21:48 Ženeva – Světovou zdravotnickou organizaci povede příštích pět let Etiopan Tedros Adhanom. Na postu…

Terorista vás klidně zabije cestou domů, neohlídáme to, varuje Šándor

23.05.2017 11:20 Aktualizováno ROZHOVOR - Při bombovém útoku v britském Manchesteru včera zahynulo podle posledních údajů 22 lidí.…

Zpěvačka Ariana Grande je po útoku zlomená. Vyvázla bez zranění

23.05.2017 08:41 Manchester - Americká zpěvačka Ariana Grande je dle svých slov "zlomená". Po jejím koncertu v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama