S vrahem z Winnendenu jsem hrál stolní tenis, říká Dominik

Sedmnáctiletý Chorvat Dominik J. patřil mezi dobré známé stejně starého Tima Kretschmera, který ve středu v německém Winnendenu postřílel 15 lidí a nakonec spáchal sebevraždu. O Timovi vyprávěl chorvatskému deníku Slobodna Dalmacija.

Přidejte svůj názor

"Hraju stolní tenis stejně jako Tim, občas jsme na turnajích hráli spolu. Jezdili jsme stejným autobusem do školy, bydlel asi dva kilometry odtud. Moc toho nenamluvil, ale býval veselý. Dokonce jednou vyhrál juniorský turnaj a stal se juniorským mistrem ve stolním tenisu. Ve sportu byl výborný, ve škole už to bylo horší. Ale stejně vůbec nechápu, co ho to popadlo," říká Dominik.

Ve středu ráno neseděl ve "škole smrti". Chodí totiž na střední školu, která je jen přes silnici od té, kam chodil Tim.

"Nic nám neřekli, zavřeli nás ve školní budově, kterou zabezpečila policie. Rodina mi v jednom kuse volala na mobil. Máma nevěděla, co se děje, a tak mi poslala esemesku. Když nás konečně pustili ven, vyzvedl mě děda," vzpomíná chorvatský středoškolák na osudnou středu. V Německu je s celou rodinou, která tu pracuje.

"Když jsme se dozvěděli o té hrůze, začali jsme se bát o kamarády, které v té druhé škole máme. Někteří spolužáci dokonce plakali. Povídal jsem si pak s kamarádkami, které chodí tam, co se střílelo. Jedna byla ve třídě, kde Tim, když se pomátl, skoro všechny postřílel," vypráví Dominik. "Říkala, že si vybral čtyři lidi, které postřílel. Byly to holky, samé holky. Někdo prý říkal, že střílel holky, protože žádnou neměl. Vyprávěla mi, že u toho křičel: ´Copak ještě nejste mrtví?´A střílel po lidech."

Dominik tvrdí, že teď už se nebojí. Necítí se prý jako dřív, ale nebojí se jít do školy.

"Někdo říkal, že továrna Timova otce měla problémy s výrobou. Nevím, ale Tim měl deprese, chodil na terapii, ale pak přestal," vysvětluje Dominik.

Teď se prý všichni ve Winnendenu ptají, zda Kretschmerovi, kteří měli určitě starosti s továrnou, neměli málo času na svého syna. "Rozhodně ho nezanedbávali. Byl v podstatě dost úspěšný. Udělal školu a šel dál studovat na ekonoma. Jenže pak asi zešílel," uzavírá Dominik povídání o Timovi.

Témata: Německo | krimi
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rusku staví pomníky vraždění? Z USA zní ostrá slova

22.09.2017 00:01 NÁZOR - Podobně jako v případě mnoha soch ve Spojených státech, o něž se vede v poslední době boj,…

Rusko otestovalo nejmodernější zbraň ze svého arzenálu. Američané mají…

21.09.2017 23:05 Aktualizováno Moskva - Washington i Moskva modernizují své jaderné arzenály. Američtí vojenští vůdci se ale…

Rusko a Ukrajina se přou o podobu mírové mise na Donbas

21.09.2017 16:49 Moskva/Kyjev - Mezi Ruskem a Ukrajinou se rozhořel další spor. Tentokrát o misi mírotvorců, kterou…

Německé volby v ohrožení? Test ukázal snadnou manipulovatelnost s výsledky

21.09.2017 16:41 Berlín - Už tuto neděli proběhnou velmi očekávané volby do německého parlamentu. Pravicová,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama