Francie ukončila letecké pátrání po troskách havarovaného airbusu

Brasília - Francie ukončila vzdušné pátrání po troskách havarovaného airbusu společnosti Air France, které vedla ze senegalského Dakaru. S odvoláním na prohlášení brazilské armády o tom ve středu informuje francouzský deník Le Figaro.

Přidejte svůj názor

371

Velitelství brazilského vojenského námořnictva obdrželo prohlášení Střediska pro koordinaci záchranných operací (CCS) se sídlem v Dakaru, v němž se píše o rozhodnutí zastavit pátrání v oblasti vzdálené asi dva tisíce kilometrů od předpokládaného místa havárie francouzského airbusu.

V současnosti tedy pátrání po troskách airbusu probíhá z brazilských břehů, a to navzdory tomu, že už několik dní nebyla nalezena žádná další těla obětí. Poslední úlomky stroje byly nalezeny v úterý.

Airbus A330-200 Air France letící z Ria de Janeira do Paříže se 1. června zřítil do Atlantiku. Zahynulo všech 228 lidí na palubě, příčiny havárie ale stále zůstávají nejasné. Podle expertů se stroj rozlomil za letu a pasažéři i členové posádky zemřeli ještě ve vzduchu.

Skutečnou příčinu nehody mají objasnit černé skříňky, které se ale prozatím objevit nepodařilo. V úterý sice deník Le Monde napsal, že francouzská loď zachytila jejich signál, vyšetřovatelé to ale následně vyvrátili s tím, že se jednalo o pouhý šum.

Černé skříňky vysílají elektronické impulzy každou sekundu po dobu minimálně třiceti dnů. Signál je zachytitelný v okruhu dvou kilometrů. Pátrání, na němž se podílí také francouzská jaderná ponorka vybavená nejmodernějšími sonar, ztěžuje nepřehledné dno Atlantiku a hloubka oceánu v místě dopadu letadla, která dosahuje až dvou a půl kilometru.

Témata: Letecké nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Separatisté pálí v Donbasu z těžkých zbraní, střela zabila mladou…

23.02.2018 11:50 Kyjev - Jeden ukrajinský voják byl zabit a další utrpěl zranění v palbě proruských separatistů z…

Kalašnikov dodá ruské armádě nové vybavení. A tentokrát nejde o samopaly

23.02.2018 08:33 Moskva - Zbrojařský koncern Kalašnikov dodá ruské armádě motocykly na elektrický pohon. První…

Putinovi zbývá rok, dva? Muž z Kremlu otevřeně promluvil

23.02.2018 00:01 NÁZOR - Koncem roku 2016 vše jen ne zapomenutý Alexej Navalnyj oznámil svou prezidentskou…

Zakázat mužskou obřízku? Muslimové a Židé se bouří. Hovoří o stěhování do…

22.02.2018 23:02 Aktualizováno Reykjavík – Islandský parlament se právě zabývá otázkou, jestli zakázat mužskou obřízku. Pokud by…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama