Francie ukončila letecké pátrání po troskách havarovaného airbusu

Brasília - Francie ukončila vzdušné pátrání po troskách havarovaného airbusu společnosti Air France, které vedla ze senegalského Dakaru. S odvoláním na prohlášení brazilské armády o tom ve středu informuje francouzský deník Le Figaro.

Přidejte svůj názor

371

Velitelství brazilského vojenského námořnictva obdrželo prohlášení Střediska pro koordinaci záchranných operací (CCS) se sídlem v Dakaru, v němž se píše o rozhodnutí zastavit pátrání v oblasti vzdálené asi dva tisíce kilometrů od předpokládaného místa havárie francouzského airbusu.

V současnosti tedy pátrání po troskách airbusu probíhá z brazilských břehů, a to navzdory tomu, že už několik dní nebyla nalezena žádná další těla obětí. Poslední úlomky stroje byly nalezeny v úterý.

Airbus A330-200 Air France letící z Ria de Janeira do Paříže se 1. června zřítil do Atlantiku. Zahynulo všech 228 lidí na palubě, příčiny havárie ale stále zůstávají nejasné. Podle expertů se stroj rozlomil za letu a pasažéři i členové posádky zemřeli ještě ve vzduchu.

Skutečnou příčinu nehody mají objasnit černé skříňky, které se ale prozatím objevit nepodařilo. V úterý sice deník Le Monde napsal, že francouzská loď zachytila jejich signál, vyšetřovatelé to ale následně vyvrátili s tím, že se jednalo o pouhý šum.

Černé skříňky vysílají elektronické impulzy každou sekundu po dobu minimálně třiceti dnů. Signál je zachytitelný v okruhu dvou kilometrů. Pátrání, na němž se podílí také francouzská jaderná ponorka vybavená nejmodernějšími sonar, ztěžuje nepřehledné dno Atlantiku a hloubka oceánu v místě dopadu letadla, která dosahuje až dvou a půl kilometru.

Témata: Letecké nehody
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Rusku staví pomníky vraždění? Z USA zní ostrá slova

22.09.2017 00:01 NÁZOR - Podobně jako v případě mnoha soch ve Spojených státech, o něž se vede v poslední době boj,…

Rusko otestovalo nejmodernější zbraň ze svého arzenálu. Američané mají…

21.09.2017 23:05 Aktualizováno Moskva - Washington i Moskva modernizují své jaderné arzenály. Američtí vojenští vůdci se ale…

Rusko a Ukrajina se přou o podobu mírové mise na Donbas

21.09.2017 16:49 Moskva/Kyjev - Mezi Ruskem a Ukrajinou se rozhořel další spor. Tentokrát o misi mírotvorců, kterou…

Německé volby v ohrožení? Test ukázal snadnou manipulovatelnost s výsledky

21.09.2017 16:41 Berlín - Už tuto neděli proběhnou velmi očekávané volby do německého parlamentu. Pravicová,…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama