Ztracená loď Arctic Sea údajně spatřena u Kapverd

PRAHA - Záhadně ztracená nákladní loď Arctic Sea s ruskou posádkou prý byla spatřena zhruba 740 kilometrů od kapverdského ostrova Sao Antao, informuje v pátek deník Financial Times Deutschland. Pobřežní hlídka na Kapverdách oznámila, že se loď nacházela mimo teritoriální vody ostrovního státu.

Přidejte svůj názor

Deník zároveň uvedl, že se ke Kapverdským ostrovům vydala loď ruské černomořské flotily Ladnyj, která se účastní pátrání po Arctic Sea.

Loď finské společnosti Solchart s patnáctičlennou ruskou posádkou se ztratila poté, co proplula před dvěma týdny kanálem La Manche. Loď se plavila pod vlajkou Malty a převážela do Alžírska, kam měla dorazit již 4. srpna, náklad finského dřeva za 1,3 milionu dolarů (přes 23,4 milionu korun).

Osud lodi je opředen řadou záhad. Teprve nějakou dobu po zmizení finská společnost připustila, že plavidlo mohli unést piráti. Moskva proto vyslala ruské válečné lodě a jadernou ponorku, aby se společně s plavidly jiných zemí pustily do boje s údajnými únosci.

Evropská komise ale v pátek vyjádřila pochybnosti o tom, zda ztracenou finskou loď skutečně unesli piráti, jak uvedl operátor plavidla.

V somálských vodách poslední měsíce rapidně narůstá počet únosů lodí. Takové incidenty jsou ale v evropských vodách ale zcela výjimečné.

Nick Davis, majitel soukromé bezpečnostní agentury zabývající se ochranou nákladních lodí před piráty, před časem poznamenal, že vzhledem k nižší ceně nákladu lodi Arctic Sea to je jiný druh pirátství, než který je vidět u pobřeží Somálska. Podle Davise je možné, že za únosem je "komerční spor, při kterém se jedna strana rozhodla vzít záležitost do svých rukou".

Témata: Piráti
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ztracená loď Arctic Sea údajně spatřena u Kapverd

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Projekt MKULTRA: Americká CIA dělala pokusy na lidech, mučila i děti

26.04.2017 22:25 Aktualizováno HISTORIE - Celá řada science fiction spisovatelů si pohrává s myšlenkou, jak by vypadal svět, kdyby…

Největší vojenské cvičení KLDR v historii: Fotografie ukazují ničivou sílu…

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Pchjongjang – V Severní Koreji proběhlo obří vojenské cvičení. Na dělostřelce dohlížel osobně…

Vtrhnou Američané na Ukrajinu? Tillersonův výrok vyvolal závažné otázky

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Washington - Ministr zahraničí Spojených států Rex Tillerson nedávno otevřel otázku, zda by se měla…

Úřady bijí na poplach: Na přípravu před útokem KLDR máte pouhých 10 minut.…

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Tokio – Japonci mají opravdu strach z toho, co by pro zemi znamenal útok Severní Koreje – obzvláště…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama