Švýcaři chtějí zakázat minarety

Bern - Švýcarská lidová strana (SVP ) chce, aby v jejich zemi neexistovaly žádné minarety. Podle čelních představitelů SVP to jsou totiž symboly, které znamenají touhu islámu po moci a o jejich osudu by se mělo rozhodnout v celonárodním referendu na konci listopadu. Píší o tom sobotní Lidové noviny ( LN ).

Přidejte svůj názor

Švýcarské pravici se podařilo nashromáždit více než 100 tisíc podpisů pod petici, která tyto stavby odmítá. Ještě před konáním referenda chce protiminaretové hnutí dosáhnout určitého malého vítězství a zabránit tak výstavbě minaretu v městečku Langenthal, kde žije asi 14 tisíc lidí, z nichž osm procent tvoří muslimové. Zástupci hnutí proti této stavbě podali stížnost a věří, že uspějí.

" Možná že v Paříži či v Berlíně platí jiné zákony týkající se mešit a minaretů, my je ale tady ve Švýcarsku nechceme, uvedl poslanec za SVP Ulrich Schuller. Podle Ahmeda Sadaqata, imána mešity v Curychu , příznivci pravice nerozlišují mezi islámem a terorismem. " Měli by si uvědomit, že muslimové v této společnosti prostě žijí. Měli by konečně přijmout tuto realitu, " prohlásil Sadaqat.

Podle Bekira Albonga z Turecko - islámské náboženské společnosti v Kolíně nad Rýnem se ti, kteří v mešitách spatřují projevy muslimského separatismu, mýlí. " Snaha muslimů postavit si modlitebny znamená, že se chtějí cítit jako doma a žít se svou vírou v harmonii se společností, kterou přijali za svou, " citovala Albonga agentura Reuters.

Témata: Náboženství
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Novičok může oběti zlámat kosti. Pozor na „Putinovy zbraně“, Evropa je…

24.03.2018 18:24 Aktualizováno ROZHOVOR – Evropou v posledních dnech hýbe kauza novičoku a otrava bývalého ruského agenta Sergeje…

Moskva se vzteká. Přístup evropských států v kauze Skripal jí je nepříjemný

24.03.2018 16:49 Moskva - Moskvě je nepříjemné, jak nepředvídatelně a agresivně se evropské státy vyjadřují k otravě…

Teroristka Savčenková? Kyjevský soud poslal političku na dva měsíce do…

23.03.2018 20:18 Kyjev - Soud dnes schválil vazbu pro ukrajinskou poslankyni Nadiju Savčenkovou. Donedávna uctívanou…

Ryanair bude létat z několika evropských měst na Ukrajinu

23.03.2018 15:17 Kyjev - Irská nízkonákladová letecká společnost Ryanair začne provozovat lety z několika evropských…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama