Švýcaři chtějí zakázat minarety

Bern - Švýcarská lidová strana (SVP ) chce, aby v jejich zemi neexistovaly žádné minarety. Podle čelních představitelů SVP to jsou totiž symboly, které znamenají touhu islámu po moci a o jejich osudu by se mělo rozhodnout v celonárodním referendu na konci listopadu. Píší o tom sobotní Lidové noviny ( LN ).

Přidejte svůj názor

Švýcarské pravici se podařilo nashromáždit více než 100 tisíc podpisů pod petici, která tyto stavby odmítá. Ještě před konáním referenda chce protiminaretové hnutí dosáhnout určitého malého vítězství a zabránit tak výstavbě minaretu v městečku Langenthal, kde žije asi 14 tisíc lidí, z nichž osm procent tvoří muslimové. Zástupci hnutí proti této stavbě podali stížnost a věří, že uspějí.

" Možná že v Paříži či v Berlíně platí jiné zákony týkající se mešit a minaretů, my je ale tady ve Švýcarsku nechceme, uvedl poslanec za SVP Ulrich Schuller. Podle Ahmeda Sadaqata, imána mešity v Curychu , příznivci pravice nerozlišují mezi islámem a terorismem. " Měli by si uvědomit, že muslimové v této společnosti prostě žijí. Měli by konečně přijmout tuto realitu, " prohlásil Sadaqat.

Podle Bekira Albonga z Turecko - islámské náboženské společnosti v Kolíně nad Rýnem se ti, kteří v mešitách spatřují projevy muslimského separatismu, mýlí. " Snaha muslimů postavit si modlitebny znamená, že se chtějí cítit jako doma a žít se svou vírou v harmonii se společností, kterou přijali za svou, " citovala Albonga agentura Reuters.

Témata: Náboženství
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Sýrii údajně zemřeli další dva ruští vojáci

22.05.2017 17:21 Moskva - V Sýrii byli zabiti další dva ruští důstojníci. Podle ruských médií je syrští vojáci je v…

Rusko a Turecko podepsaly zrušení sankcí, dohoda se nevztahuje na rajčata

22.05.2017 17:03 Aktualizováno Moskva/Ankara - Moskva v listopadu 2015 poté, co turecké stíhačky sestřelily ruský bombardér Su-24,…

Putin na konci května navštíví Paříž, poprvé se setká s Macronem

22.05.2017 15:34 Aktualizováno Moskva/Paříž - Ruský prezident Vladimir Putin navštíví 29. května Paříž, kde by se poprvé setká se…

V Rusku zatkli skupinu hackerů. Luxovali účty ve Sberbank a chystali další…

22.05.2017 12:22 Moskva - Ruská policie zadržela skupinu 16 hackerů, kteří s využitím viru nasazeného do mobilů se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama