VIDEO: Šokující video waleské policie se snaží odradit řidiče od psaní SMS zpráv při řízení

Londýn - Britská policie se snaží odradit řidiče od psaní textových zpráv při řízení šokující videonahrávkou, která je obdobou české verze kampaně Nemyslíš, zaplatíš!. Video je však na rozdíl od české kampaně mnohem drastičtější, informuje ve čtvrtek BBC.

Přidejte svůj názor

Drastické, téměř čtyřminutové video natočila policie z Gwentu v jižním Walesu a je určeno pro promítání žákům ve školách. Nahrávka je má varovat před nebezpečím používání mobilního telefonu při řízení auta. Video však obsahuje natolik drastické záběry, že i dospělí u něj často zavírají oči.

Krátký film začíná jízdou čtyř mladých dívek v autě, přičemž řidička píše textovou zprávu. To ale odvádí její pozornost a ona již nestihne odvrátit srážku s vozidlem jedoucím v protisměru. Následující průběh nehody, při kterém do havarovaného vozu narazí další auto, je zobrazen velmi detailně, zejména průběh nárazu, při kterém dívky utrpí řadu zranění a jedna z nich si zlomí vaz a na místě zemře.

Na rozdíl od české kampaně Nemyslíš, zaplatíš! však varovný film záběry na tragickou nehodu nekončí a pokračuje prací záchranářů. Ti se snaží vyprostit nejen přeživší řidičku, která si postupně uvědomuje, co způsobila, ale také posádku dalšího auta. V něm naříká malá holčička, která prosí své rodiče, aby se probudili. Ti jsou ale mrtví.

Video, ve kterém mladá řidička zabije kvůli nepozornosti způsobené psaním textové zprávy čtyři lidi, již na internetu zhlédlo více než 1,6 milionu lidí. Je dostupné například na serveru YouTube.

Gwentská policie doufá, že šokující video pomůže snížit počet dopravních nehod, které řidiči způsobí právě při používání mobilního telefonu. Psaní textových zpráv při řízení je sice ve Velké Británii trestné, řada řidičů však zákaz stále porušuje.

Psaní textové zprávy zpomaluje reakce řidiče až o 35 procent.

Upozornění: Toto video obsahuje drastické záběry

Témata: Londýn
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: VIDEO: Šokující video waleské policie se snaží odradit řidiče od psaní SMS zpráv při řízení

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Bude Německo chránit islamistické radikály? Deník upozornil na…

27.04.2017 11:13 Berlín - Bývalí bojovníci radikálního hnutí Taliban mohou získat v Evropě ochranu, protože se…

Francouzský soud odmítl vydat kosovského expremiéra do Srbska

27.04.2017 11:03 Paříž - Odvolací soud ve Francii odmítl vydat do Srbska někdejšího velitele kosovských povstalců…

Změna plánu? Putin by se s Trumpem mohl sejít už v květnu

27.04.2017 10:57 Moskva - List Kommersant dnes uvedl, že by se rusko-americký summit mohl uskutečnit už koncem…

Turecko vzteky bez sebe: Kritizuje český parlament a Zemana za uznání…

27.04.2017 10:54 Aktualizováno Ankara/Praha - Turecká diplomacie odsoudila rozhodnutí českého parlamentu uznat masakr Arménů v…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama