Berlusconi žaluje média za pomluvu

Řím - Italský premiér Silvio Berlusconi zahajuje sérii právních kroků proti italským i zahraničním médiím za údajnou pomluvu, jíž se dopustili při informování o jeho soukromí. Zprávu o tom v pátek přinesla agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Silvio Berlusconi

Berlusconiho právník Niccolo Ghedini uvedl, že má připraveny žaloby proti deníkům v Itálii, Francii, Španělsku a zvažuje možnost učinit podobné kroky proti některým britským médiím.

Jedním z žalovaných domácích periodik je opoziční deník La Repubblica. Ten již dva měsíce soustavně vydává „Deset otázek pro Berlusconiho“, kde naráží na skandály z jeho soukromého života. La Repubblica vydává tyto otázky bez odpovědí.

Žalobu na deník Berlusconi podepsal minulé pondělí a kromě „otázek“ se týká i článku s názvem Berlusconiho již lze vydírat.

Berlusconiho aféry jsou oblíbeným soustem italských novinářů. Divoké večírky ve vile na Sicílii, nahé společnice z eskortních služeb, sexuální video na internetu a milostný poměr s mladistvou modelkou - to jsou letošní hříchy dvaasedmdesátiletého Itala. Jeho manželka Veronica věčné zálety neunesla a v květnu podala žádost o rozvod.

Přestože život italského premiéra je, alespoň podle médií, nevídaně bujarý, jeho pravicová koalice má dosud podporu věřících.

Berlusconi volá po ochraně soukromí. "Zasloužím si trochu klidu, už bylo dost," řekl po té, co se fotografové tento týden pokusili získat snímky z narozeninové oslavy jeho dcery.

Skandály a hospodářská krize, která na Itálii dolehla, však Berlusconiho zatím v žebříčcích popularity připravily o pouhá čtyři procenta voličů.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Berlusconi žaluje média za pomluvu

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Projekt MKULTRA: Americká CIA dělala pokusy na lidech, mučila i děti

26.04.2017 22:25 Aktualizováno HISTORIE - Celá řada science fiction spisovatelů si pohrává s myšlenkou, jak by vypadal svět, kdyby…

Největší vojenské cvičení KLDR v historii: Fotografie ukazují ničivou sílu…

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Pchjongjang – V Severní Koreji proběhlo obří vojenské cvičení. Na dělostřelce dohlížel osobně…

Vtrhnou Američané na Ukrajinu? Tillersonův výrok vyvolal závažné otázky

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Washington - Ministr zahraničí Spojených států Rex Tillerson nedávno otevřel otázku, zda by se měla…

Úřady bijí na poplach: Na přípravu před útokem KLDR máte pouhých 10 minut.…

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Tokio – Japonci mají opravdu strach z toho, co by pro zemi znamenal útok Severní Koreje – obzvláště…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama