Berlusconi žaluje média za pomluvu

Řím - Italský premiér Silvio Berlusconi zahajuje sérii právních kroků proti italským i zahraničním médiím za údajnou pomluvu, jíž se dopustili při informování o jeho soukromí. Zprávu o tom v pátek přinesla agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Silvio Berlusconi

Berlusconiho právník Niccolo Ghedini uvedl, že má připraveny žaloby proti deníkům v Itálii, Francii, Španělsku a zvažuje možnost učinit podobné kroky proti některým britským médiím.

Jedním z žalovaných domácích periodik je opoziční deník La Repubblica. Ten již dva měsíce soustavně vydává „Deset otázek pro Berlusconiho“, kde naráží na skandály z jeho soukromého života. La Repubblica vydává tyto otázky bez odpovědí.

Žalobu na deník Berlusconi podepsal minulé pondělí a kromě „otázek“ se týká i článku s názvem Berlusconiho již lze vydírat.

Berlusconiho aféry jsou oblíbeným soustem italských novinářů. Divoké večírky ve vile na Sicílii, nahé společnice z eskortních služeb, sexuální video na internetu a milostný poměr s mladistvou modelkou - to jsou letošní hříchy dvaasedmdesátiletého Itala. Jeho manželka Veronica věčné zálety neunesla a v květnu podala žádost o rozvod.

Přestože život italského premiéra je, alespoň podle médií, nevídaně bujarý, jeho pravicová koalice má dosud podporu věřících.

Berlusconi volá po ochraně soukromí. "Zasloužím si trochu klidu, už bylo dost," řekl po té, co se fotografové tento týden pokusili získat snímky z narozeninové oslavy jeho dcery.

Skandály a hospodářská krize, která na Itálii dolehla, však Berlusconiho zatím v žebříčcích popularity připravily o pouhá čtyři procenta voličů.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Putin ocenil dialog s Vatikánem založený na důvěře

23.08.2017 19:46 Soči - Moskva si cení konstruktivního dialogu s Vatikánem, založeného na důvěře. Uvedl to ruský…

Na východě Ukrajiny bude od 25. srpna platit další příměří

23.08.2017 17:28 Minsk/Kyjev - Od 25. srpna má platit nové příměří mezi vládními silami a proruskými separatisty na…

Ruský režisér Serebrennikov dostal domácí vězení, nesmí používat ani…

23.08.2017 15:52 Moskva - Ruský režisér Kirill Serebrennikov (47), kterého úřady podezírají ze zpronevěry státních…

Rusko znepokojuje plán na americký štít Aegis v Japonsku

23.08.2017 14:52 Moskva/Tokio - Plány Japonska rozmístit na svém území americký protiraketový systém Aegis jako…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama