Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

Paříž - Aktivisté z ekologického hnutí Greenpeace v pondělí pronikli na pozemek státní jaderné elektrárny v Nogent-sur-Seine nedaleko Paříže. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii - anotační foto
reklama

Do areálu elektrárny vtrhlo osm aktivistů. Policisté některé z nich už zadrželi.

"Naší akční skupině se podařilo vylézt na budovu jednoho z reaktorů, kde rozvinula transparent s nápisem 'Bezpečná jaderná energie neexistuje'," upřesnil Axel Renaudin, mluvčí francouzské pobočky Greenpeace.

"Naším cílem je ukázat zranitelnost francouzských jaderných zařízení a to, jak je snadné se dostat k srdci reaktoru," citovala AFP Sophii Majnoniovou, která se v Greenpeace zabývá problematikou jaderné energetiky.
Aktivisté zvolili elektrárnu v Nogent-sur-Seine, neboť je nejblíže Paříži. Nachází se 95 kilometrů jihovýchodně od francouzské metropole.

Francie provozuje 58 jaderných reaktorů. Po březnové katastrofě v elektrárně Fukušima vláda nařídila jejich bezpečnostní prověrky. Ty však podle Majnoniové představovaly jen "komunikační cvičení, které nevzalo v potaz již dříve zjištěná rizika a nevzalo si žádné ponaučení z Fukušimy".

Francouzský ministr průmyslu a energetiky Eric Besson vyjádřil nad pondělním průnikem do zařízení znepokojení. "Jestli se průnik potvrdí, bude to znamenat, že bezpečnost je nefunkční a musíme okamžitě přijmout opatření, aby se to nestalo znova," prohlásil Besson.

reklama
Klíčová slova: Greenpeace

Diskuse

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Rusko pošle na Ukrajinu další humanitární konvoj  - anotační foto

Rusko pošle na Ukrajinu další humanitární konvoj

20.12.2014 15:47 Moskva - Vzhledem k těžké humanitární situaci na východě Ukrajiny se Rusko chystá poslat na Donbas už desátý...

Tragédie letu MH17: Vyšetřovatelé hlásí nové klíčové informace

20.12.2014 15:46 Aktualizováno Kyjev - Některá těla cestujících letu MH17, který se v červenci letošního roku zřítil na východě Ukrajiny,...

Krvavý rok v Afghánistánu. Oběti jdou do tisíců, OSN bije na poplach

20.12.2014 15:00 Aktualizováno New York - Počet zabitých a zraněných civilistů při bojích v Afghánistánu letos dosáhne čísla 10 tisíc....

Kurdové zabili přes 30 bojovníků IS - anotační foto

Kurdové zabili přes 30 bojovníků IS

20.12.2014 14:48 Kobani (Sýrie) - Po strategicky významném vítězství kurdských bojovníků (pešmergů) proti teroristickým...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama