Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

Paříž - Aktivisté z ekologického hnutí Greenpeace v pondělí pronikli na pozemek státní jaderné elektrárny v Nogent-sur-Seine nedaleko Paříže. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii - anotační foto
reklama

Do areálu elektrárny vtrhlo osm aktivistů. Policisté některé z nich už zadrželi.

"Naší akční skupině se podařilo vylézt na budovu jednoho z reaktorů, kde rozvinula transparent s nápisem 'Bezpečná jaderná energie neexistuje'," upřesnil Axel Renaudin, mluvčí francouzské pobočky Greenpeace.

"Naším cílem je ukázat zranitelnost francouzských jaderných zařízení a to, jak je snadné se dostat k srdci reaktoru," citovala AFP Sophii Majnoniovou, která se v Greenpeace zabývá problematikou jaderné energetiky.
Aktivisté zvolili elektrárnu v Nogent-sur-Seine, neboť je nejblíže Paříži. Nachází se 95 kilometrů jihovýchodně od francouzské metropole.

Francie provozuje 58 jaderných reaktorů. Po březnové katastrofě v elektrárně Fukušima vláda nařídila jejich bezpečnostní prověrky. Ty však podle Majnoniové představovaly jen "komunikační cvičení, které nevzalo v potaz již dříve zjištěná rizika a nevzalo si žádné ponaučení z Fukušimy".

Francouzský ministr průmyslu a energetiky Eric Besson vyjádřil nad pondělním průnikem do zařízení znepokojení. "Jestli se průnik potvrdí, bude to znamenat, že bezpečnost je nefunkční a musíme okamžitě přijmout opatření, aby se to nestalo znova," prohlásil Besson.

reklama
Klíčová slova: Greenpeace

Diskuse

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Slovenská policie objevila 29 běženců v dodávce, směřovali do Česka  - anotační foto

Slovenská policie objevila 29 běženců v dodávce, směřovali do Česka

30.08.2015 21:14 Bratislava - Slovenští policisté zadrželi o víkendu několik pašeráků lidí, včetně ženy, která se pokoušela...

Rozdělené Německo: Celebrity vytáhly na podporu běženců

30.08.2015 21:06 Berlín - Zatímco je Německo stále častějším svědkem protiuprchlických nepokojů, místní média a známé...

Uprchlíci se odvděčují Evropě. V Itálii uklízí

30.08.2015 18:50 Aktualizováno Řím - Uprchlíci z různých zemí se v jihoitalském městě Reggio Calabria pustili do veřejně prospěšných prací....

Evropa v ohrožení? Berlín, Paříž a Berlín žádají zvláštní schůzku k migraci

30.08.2015 17:01 Berlín/Paříž/Londýn - Ministři vnitra Německa, Francie a Británie dnes požádali lucemburské předsednictví o...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 20066 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama