Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

Paříž - Aktivisté z ekologického hnutí Greenpeace v pondělí pronikli na pozemek státní jaderné elektrárny v Nogent-sur-Seine nedaleko Paříže. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii - anotační foto
reklama

Do areálu elektrárny vtrhlo osm aktivistů. Policisté některé z nich už zadrželi.

"Naší akční skupině se podařilo vylézt na budovu jednoho z reaktorů, kde rozvinula transparent s nápisem 'Bezpečná jaderná energie neexistuje'," upřesnil Axel Renaudin, mluvčí francouzské pobočky Greenpeace.

"Naším cílem je ukázat zranitelnost francouzských jaderných zařízení a to, jak je snadné se dostat k srdci reaktoru," citovala AFP Sophii Majnoniovou, která se v Greenpeace zabývá problematikou jaderné energetiky.
Aktivisté zvolili elektrárnu v Nogent-sur-Seine, neboť je nejblíže Paříži. Nachází se 95 kilometrů jihovýchodně od francouzské metropole.

Francie provozuje 58 jaderných reaktorů. Po březnové katastrofě v elektrárně Fukušima vláda nařídila jejich bezpečnostní prověrky. Ty však podle Majnoniové představovaly jen "komunikační cvičení, které nevzalo v potaz již dříve zjištěná rizika a nevzalo si žádné ponaučení z Fukušimy".

Francouzský ministr průmyslu a energetiky Eric Besson vyjádřil nad pondělním průnikem do zařízení znepokojení. "Jestli se průnik potvrdí, bude to znamenat, že bezpečnost je nefunkční a musíme okamžitě přijmout opatření, aby se to nestalo znova," prohlásil Besson.

reklama
Klíčová slova: Greenpeace

Diskuse

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Dívky napálily islamisty, vytáhly z nich pořádný balík

01.08.2015 13:39 Aktualizováno Groznyj - Opravdu husarský kousek se podařil trojici mladých žen z Čečenska, které objevily hodně originální...

Turecko dál útočí na Kurdy, při náletech zemřelo 6 lidí - anotační foto

Turecko dál útočí na Kurdy, při náletech zemřelo 6 lidí

01.08.2015 13:36 Bagdád/Ankara – Turecké nálety na Kurdy si vyžádaly další mrtvé. Letouny podle místních úřadů bombardovaly...

Musíme být jednotní a zavést šaríu, vyzval nový vůdce Talibanu své věrné - anotační foto

Musíme být jednotní a zavést šaríu, vyzval nový vůdce Talibanu své věrné

01.08.2015 13:16 Kábul – V čele radikálního hnutí Talibanu stanul nový vůdce. Hned ve svém prvním poselství vyzval své...

Jemenská vláda se vrací do znovudobytého Adenu - anotační foto

Jemenská vláda se vrací do znovudobytého Adenu

01.08.2015 13:05 Saná – Ze saudskoarabského exilu do přístavu Aden se dnes vrátil jemenský viceprezident Chálid Báhah. On i...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 7944 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama