Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

Paříž - Aktivisté z ekologického hnutí Greenpeace v pondělí pronikli na pozemek státní jaderné elektrárny v Nogent-sur-Seine nedaleko Paříže. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii - anotační foto
reklama

Do areálu elektrárny vtrhlo osm aktivistů. Policisté některé z nich už zadrželi.

"Naší akční skupině se podařilo vylézt na budovu jednoho z reaktorů, kde rozvinula transparent s nápisem 'Bezpečná jaderná energie neexistuje'," upřesnil Axel Renaudin, mluvčí francouzské pobočky Greenpeace.

"Naším cílem je ukázat zranitelnost francouzských jaderných zařízení a to, jak je snadné se dostat k srdci reaktoru," citovala AFP Sophii Majnoniovou, která se v Greenpeace zabývá problematikou jaderné energetiky.
Aktivisté zvolili elektrárnu v Nogent-sur-Seine, neboť je nejblíže Paříži. Nachází se 95 kilometrů jihovýchodně od francouzské metropole.

Francie provozuje 58 jaderných reaktorů. Po březnové katastrofě v elektrárně Fukušima vláda nařídila jejich bezpečnostní prověrky. Ty však podle Majnoniové představovaly jen "komunikační cvičení, které nevzalo v potaz již dříve zjištěná rizika a nevzalo si žádné ponaučení z Fukušimy".

Francouzský ministr průmyslu a energetiky Eric Besson vyjádřil nad pondělním průnikem do zařízení znepokojení. "Jestli se průnik potvrdí, bude to znamenat, že bezpečnost je nefunkční a musíme okamžitě přijmout opatření, aby se to nestalo znova," prohlásil Besson.

reklama
Klíčová slova: Greenpeace

Diskuse

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

E-maily zlomí Clintonové vaz? Aféru řeší Kongres, republikáni na koni

05.03.2015 15:20 Aktualizováno Washington - E-mailová aféra bývalé šéfky americké diplomacie Hillary Clintonové se stává široce sledovaným...

Skandál na Slovensku: P*ča zasr*tá, křičel poslanec na svou manželku. Musel...

05.03.2015 14:57 Aktualizováno Bratislava – Poslanec Vladimír Jánoš ze strany SMER je u našich východních sousedů známá postava. Deník Plus...

Putin je jako rakovina. Vyříznout, nabádá Kasparov americké senátory

05.03.2015 14:21 Aktualizováno Moskva/Washington - Jeden z výborů amerického Kongresu tuto středu jednal o možnosti dodat na Ukrajinu...

Vakcína proti ebola na spadnutí? Začne závěrečná fáze testování - anotační foto

Vakcína proti ebola na spadnutí? Začne závěrečná fáze testování

05.03.2015 14:15 Konakry - Světová zdravotnická organizace (WHO) dnes oznámila, že v Guineji začne závěrečná fáze testování...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Zprávy odjinud

Anketa

Byli byste ochotní podstoupit výcvik nebo bojovat za vlast?

Hlasovalo 707 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama