Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

Paříž - Aktivisté z ekologického hnutí Greenpeace v pondělí pronikli na pozemek státní jaderné elektrárny v Nogent-sur-Seine nedaleko Paříže. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii - anotační foto
reklama

Do areálu elektrárny vtrhlo osm aktivistů. Policisté některé z nich už zadrželi.

"Naší akční skupině se podařilo vylézt na budovu jednoho z reaktorů, kde rozvinula transparent s nápisem 'Bezpečná jaderná energie neexistuje'," upřesnil Axel Renaudin, mluvčí francouzské pobočky Greenpeace.

"Naším cílem je ukázat zranitelnost francouzských jaderných zařízení a to, jak je snadné se dostat k srdci reaktoru," citovala AFP Sophii Majnoniovou, která se v Greenpeace zabývá problematikou jaderné energetiky.
Aktivisté zvolili elektrárnu v Nogent-sur-Seine, neboť je nejblíže Paříži. Nachází se 95 kilometrů jihovýchodně od francouzské metropole.

Francie provozuje 58 jaderných reaktorů. Po březnové katastrofě v elektrárně Fukušima vláda nařídila jejich bezpečnostní prověrky. Ty však podle Majnoniové představovaly jen "komunikační cvičení, které nevzalo v potaz již dříve zjištěná rizika a nevzalo si žádné ponaučení z Fukušimy".

Francouzský ministr průmyslu a energetiky Eric Besson vyjádřil nad pondělním průnikem do zařízení znepokojení. "Jestli se průnik potvrdí, bude to znamenat, že bezpečnost je nefunkční a musíme okamžitě přijmout opatření, aby se to nestalo znova," prohlásil Besson.

reklama
Klíčová slova: Greenpeace

Diskuse

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Putin obvinil Kyjev z energetické blokády Krymu: Obyvatelům poloostrova se...

25.11.2015 13:11 Aktualizováno Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin dnes reagoval na masivní výpadek proudu, který zasáhl anektovaný...

Server WikiLeaks zveřejnil tajný dokument. Co se na turecko-syrské hranici...

25.11.2015 13:10 Aktualizováno Damašek – Server WikiLeaks zveřenil dokument, který byl určen očím prezidenta bezpečnostního výboru OSN...

Francie čelí dalšími nebezpečí: Poprvé od roku 2006 se objevil virus H5N1 - anotační foto

Francie čelí dalšími nebezpečí: Poprvé od roku 2006 se objevil virus H5N1

25.11.2015 12:54 Paříž - Francie ma další starost, kterou nelze brát na lehkou váhu. Poprvé od roku 2006 byl u drůbeže...

Francie se bojí: Novou výhrůžku natočili Francouzi, kteří přešli k IS - anotační foto

Francie se bojí: Novou výhrůžku natočili Francouzi, kteří přešli k IS

25.11.2015 12:48 Paříž - Vrazi z Islámského státu stupňují svůj tlak na Francii. Po útocích z 13. listopadu se nejprve...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 7241 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama