Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

Paříž - Aktivisté z ekologického hnutí Greenpeace v pondělí pronikli na pozemek státní jaderné elektrárny v Nogent-sur-Seine nedaleko Paříže. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii - anotační foto
reklama

Do areálu elektrárny vtrhlo osm aktivistů. Policisté některé z nich už zadrželi.

"Naší akční skupině se podařilo vylézt na budovu jednoho z reaktorů, kde rozvinula transparent s nápisem 'Bezpečná jaderná energie neexistuje'," upřesnil Axel Renaudin, mluvčí francouzské pobočky Greenpeace.

"Naším cílem je ukázat zranitelnost francouzských jaderných zařízení a to, jak je snadné se dostat k srdci reaktoru," citovala AFP Sophii Majnoniovou, která se v Greenpeace zabývá problematikou jaderné energetiky.
Aktivisté zvolili elektrárnu v Nogent-sur-Seine, neboť je nejblíže Paříži. Nachází se 95 kilometrů jihovýchodně od francouzské metropole.

Francie provozuje 58 jaderných reaktorů. Po březnové katastrofě v elektrárně Fukušima vláda nařídila jejich bezpečnostní prověrky. Ty však podle Majnoniové představovaly jen "komunikační cvičení, které nevzalo v potaz již dříve zjištěná rizika a nevzalo si žádné ponaučení z Fukušimy".

Francouzský ministr průmyslu a energetiky Eric Besson vyjádřil nad pondělním průnikem do zařízení znepokojení. "Jestli se průnik potvrdí, bude to znamenat, že bezpečnost je nefunkční a musíme okamžitě přijmout opatření, aby se to nestalo znova," prohlásil Besson.

reklama
Klíčová slova: Greenpeace

Diskuse

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Keller protestuje. Bojí se, kdo vyhraje volby

18.09.2014 04:34 Aktualizováno Brusel - Lídr českých sociálních demokratů v Bruselu Jan Keller se postavil proti uzavření dohody mezi...

V USA popravili ženu za brutální vraždu devítiletého chlapce - anotační foto

V USA popravili ženu za brutální vraždu devítiletého chlapce

18.09.2014 04:27 New York - Ženu, která týrala a nakonec zavraždila devítiletého syna své přítelkyně popravili v texaském...

Záhadný tah Ruska, který nikdo nechápe. Sestřelení letu MH17 chce řešit v OSN - anotační foto

Záhadný tah Ruska, který nikdo nechápe. Sestřelení letu MH17 chce řešit v OSN

18.09.2014 04:20 New York - Rusko požádalo o zasedání Rady bezpečnosti OSN, na němž chce jednat o okolnostech červencové...

Ebola se nebude šířit vzduchem, tvrdí američtí vědci - anotační foto

Ebola se nebude šířit vzduchem, tvrdí američtí vědci

18.09.2014 03:54 Washington - Americký vědec Anthony Fauci ve středu při slyšení v americkém Kongresu prohlásil, že virus...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 10349 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama