Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

Paříž - Aktivisté z ekologického hnutí Greenpeace v pondělí pronikli na pozemek státní jaderné elektrárny v Nogent-sur-Seine nedaleko Paříže. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii - anotační foto
reklama

Do areálu elektrárny vtrhlo osm aktivistů. Policisté některé z nich už zadrželi.

"Naší akční skupině se podařilo vylézt na budovu jednoho z reaktorů, kde rozvinula transparent s nápisem 'Bezpečná jaderná energie neexistuje'," upřesnil Axel Renaudin, mluvčí francouzské pobočky Greenpeace.

"Naším cílem je ukázat zranitelnost francouzských jaderných zařízení a to, jak je snadné se dostat k srdci reaktoru," citovala AFP Sophii Majnoniovou, která se v Greenpeace zabývá problematikou jaderné energetiky.
Aktivisté zvolili elektrárnu v Nogent-sur-Seine, neboť je nejblíže Paříži. Nachází se 95 kilometrů jihovýchodně od francouzské metropole.

Francie provozuje 58 jaderných reaktorů. Po březnové katastrofě v elektrárně Fukušima vláda nařídila jejich bezpečnostní prověrky. Ty však podle Majnoniové představovaly jen "komunikační cvičení, které nevzalo v potaz již dříve zjištěná rizika a nevzalo si žádné ponaučení z Fukušimy".

Francouzský ministr průmyslu a energetiky Eric Besson vyjádřil nad pondělním průnikem do zařízení znepokojení. "Jestli se průnik potvrdí, bude to znamenat, že bezpečnost je nefunkční a musíme okamžitě přijmout opatření, aby se to nestalo znova," prohlásil Besson.

reklama
Klíčová slova: Greenpeace

Diskuse

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Kyjev se rozhodl vystavit Krym blokádě: Elektřina bude na příděl

27.11.2014 11:06 Aktualizováno Moskva - Rusko naslibovalo obyvatelům Krymu ráj na zemi, dokonce mluvilo o "riviéře". Realita je...

Matka v odplatě za smrt syna pozabíjela 25 bojovníků Talibanu - anotační foto

Matka v odplatě za smrt syna pozabíjela 25 bojovníků Talibanu

27.11.2014 10:50 Faráh - Afghánka Reza Gulova stála v čele drsné pomsty bojovníkům Talibanu za smrt svého syna. Její rodina v...

Krejčíř se v JAR pokusil uplatit politiky, peníze jim ale "smrděly" - anotační foto

Krejčíř se v JAR pokusil uplatit politiky, peníze jim ale "smrděly"

27.11.2014 10:34 Johannesburg - Trestně stíhaný Radovan Krejčíř se prý pokusil věnovat finanční dar jihoafrické vládní straně...

Interpol vydal zatykač na "bankéře Kremlu" - anotační foto

Interpol vydal zatykač na "bankéře Kremlu"

27.11.2014 10:31 Moskva - Interpol dnes vydal zatykač na ruského miliardáře Sergeje Pugačeva, který měl dříve blízko ke...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Kdo rozdal lidem protizemanovské "červené karty"?

Hlasovalo 4932 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama