Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

Paříž - Aktivisté z ekologického hnutí Greenpeace v pondělí pronikli na pozemek státní jaderné elektrárny v Nogent-sur-Seine nedaleko Paříže. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii - anotační foto
reklama

Do areálu elektrárny vtrhlo osm aktivistů. Policisté některé z nich už zadrželi.

"Naší akční skupině se podařilo vylézt na budovu jednoho z reaktorů, kde rozvinula transparent s nápisem 'Bezpečná jaderná energie neexistuje'," upřesnil Axel Renaudin, mluvčí francouzské pobočky Greenpeace.

"Naším cílem je ukázat zranitelnost francouzských jaderných zařízení a to, jak je snadné se dostat k srdci reaktoru," citovala AFP Sophii Majnoniovou, která se v Greenpeace zabývá problematikou jaderné energetiky.
Aktivisté zvolili elektrárnu v Nogent-sur-Seine, neboť je nejblíže Paříži. Nachází se 95 kilometrů jihovýchodně od francouzské metropole.

Francie provozuje 58 jaderných reaktorů. Po březnové katastrofě v elektrárně Fukušima vláda nařídila jejich bezpečnostní prověrky. Ty však podle Majnoniové představovaly jen "komunikační cvičení, které nevzalo v potaz již dříve zjištěná rizika a nevzalo si žádné ponaučení z Fukušimy".

Francouzský ministr průmyslu a energetiky Eric Besson vyjádřil nad pondělním průnikem do zařízení znepokojení. "Jestli se průnik potvrdí, bude to znamenat, že bezpečnost je nefunkční a musíme okamžitě přijmout opatření, aby se to nestalo znova," prohlásil Besson.

reklama
Klíčová slova: Greenpeace

Diskuse

Greenpeace proniklo do jaderné elektrárny ve Francii

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Porošenko plní slib: "Čokoládový magnát" začal rozprodávat svůj...

22.08.2014 09:35 Aktualizováno Kyjev - Ukrajinský prezident Petro Porošenko plní slib a začíná rozprodávat svůj majetek. Jedná se zejména o...

Pryč s Putinem: Hladoví Moskvané berou McDonald's útokem - anotační foto

Pryč s Putinem: Hladoví Moskvané berou McDonald's útokem

22.08.2014 09:26 Moskva - Tažení ruských úřadů proti McDonald's pořádně rozvášnilo internet a sociální sítě. Zatímco jedni...

Podivná výměna amerického vojáka. Pro Pentagon zákony neplatí?

22.08.2014 09:15 Washington - Americké ministerstvo obrany porušilo zákon, když včas neinformovalo Kongres o výměně seržanta...

Smrtící sesuv půdy v Hirošimě: Počet pohřešovaných roste, liják maří záchranu +VIDEO - anotační foto

Smrtící sesuv půdy v Hirošimě: Počet pohřešovaných roste, liják maří záchranu...

22.08.2014 08:48 Hirošima - Prudký liják maří záchranné operace v japonské prefektuře Hirošima, kde smrtící sesuv půdy zabil...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 2521 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama