Italové chtějí být jako já, je přesvědčen Berlusconi

Řím - Italský premiér Silvio Berlusconi je pevně přesvědčený, že skandály kolem jeho soukromého života nijak nesnížili jeho popularitu. Na prvních 14 měsíců svého funkčního období jsem hrdý, zdůraznil premiér v rozhovoru pro televizi Canale 5, kterou vlastní.

Přidejte svůj názor

Silvio Berlusconi

Berlusconi dále uvedl, že podle průzkumů se jeho popularity mezi voliči pohybuje kolem 70 procent.

"Většina Italů by chtěla být jako já a s mým chováním souhlasí. Italové vědí, že Berlusconi je chrání před těmi, kdo by chtěli Itálii změnit na policejní a daňový stát," prohlásil premiér.

"Italové nejsou tak hloupí, jak si myslí levice, proto dávají přednost mé vládě," řekl předseda vlády.

Berlusconi dále důrazně odmítl tvrzení, že v Itálii neexistuje svoboda médií, protože zmonopolizoval televizní vysílání.

"To, že v Itálii není svoboda médií, si vymyslela ta komunistická a katolicko-komunistická menšina, která v Itálii kontroluje 90 procent novin," uvedl italský ministerský předseda. Podle něj svoboda médií "neznamená svobodu pomlouvání a očerňování".

Průzkum veřejného mínění institutu ISPO však ukazuje, že Berlusconiho popularita u určité části italských katolíků nejen, že nedosahuje 70 procent, ale v poslední době klesá.

V srpnu klesla Berlusconiho podpora mezi katolíky, kteří navštěvují kostel aspoň třikrát za měsíc, z 55 na 50 procent. Přitom do této kategorie spadá v Itálii 40 procent voličů.

Berlusconiho aféry se staly oblíbeným soustem italských novin. Divoké večírky ve vile na Sicílii, společnice z eskortních služeb, sexuální video na internetu a milostný poměr s mladistvou modelkou - to jsou nejnovější hříchy dvaasedmdesátiletého Itala. Jeho manželka Veronica zálety svého muže neunesla a v květnu podala žádost o rozvod.

Dalším z těch, kdo si na divoký soukromý život předsedy italské vlády nedávno postěžoval, byl šéfredaktor katolických novin Avvenire. "Zdá se mi, že lidé chápou, jakou úzkost, ponížení a utrpení nám způsobuje toto arogantní pohrdání střídmým životem,“ napsal Dino Boffo ve sloupku v Avvenire.

Krátce poté zveřejnil deník Il Giornale, který řídí Berlusconiho bratr, článek, ve kterém s odkazem na anonymní zdroj uvádí, že Boffo je homosexuál a že mu soud v roce 2004 nařídil zaplatit 516 eur za to, že telefonicky vyhrožoval manželce muže, s nímž měl poměr.

V reakci na to Boffo noviny Avvenire opustil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Norwegian Airlines uskutečnily nejkratší let přes Atlantik

21.01.2018 05:48 Oslo - Aerolinky Norwegian Airlines drží rekord v nejkratším letu přes Atlantik uskutečněný…

Ruská policie pátrala po zbraních, v domě objevila nebezpečného predátora

20.01.2018 20:19 Aktualizováno Petrohrad - Ruská policie pátrala v jednom z petrohradských domů po skladu zbraní. V objektu našla…

Srbský prezident přijel do Kosova. Slíbil zajistit trvalý mír

20.01.2018 16:18 Priština - Srbský prezident Aleksandar Vučić dnes přijel do Kosova a hned na začátku návštěvy…

Největší nebezpečí pro Merkelovou? Přichází z nečekaného směru

20.01.2018 09:32 Aktualizováno Berlín - Německá kancléřka Angela Merkelová se nachází v nejsložitějším období své politické…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama