Italové chtějí být jako já, je přesvědčen Berlusconi

Řím - Italský premiér Silvio Berlusconi je pevně přesvědčený, že skandály kolem jeho soukromého života nijak nesnížili jeho popularitu. Na prvních 14 měsíců svého funkčního období jsem hrdý, zdůraznil premiér v rozhovoru pro televizi Canale 5, kterou vlastní.

Přidejte svůj názor

Silvio Berlusconi

Berlusconi dále uvedl, že podle průzkumů se jeho popularity mezi voliči pohybuje kolem 70 procent.

"Většina Italů by chtěla být jako já a s mým chováním souhlasí. Italové vědí, že Berlusconi je chrání před těmi, kdo by chtěli Itálii změnit na policejní a daňový stát," prohlásil premiér.

"Italové nejsou tak hloupí, jak si myslí levice, proto dávají přednost mé vládě," řekl předseda vlády.

Berlusconi dále důrazně odmítl tvrzení, že v Itálii neexistuje svoboda médií, protože zmonopolizoval televizní vysílání.

"To, že v Itálii není svoboda médií, si vymyslela ta komunistická a katolicko-komunistická menšina, která v Itálii kontroluje 90 procent novin," uvedl italský ministerský předseda. Podle něj svoboda médií "neznamená svobodu pomlouvání a očerňování".

Průzkum veřejného mínění institutu ISPO však ukazuje, že Berlusconiho popularita u určité části italských katolíků nejen, že nedosahuje 70 procent, ale v poslední době klesá.

V srpnu klesla Berlusconiho podpora mezi katolíky, kteří navštěvují kostel aspoň třikrát za měsíc, z 55 na 50 procent. Přitom do této kategorie spadá v Itálii 40 procent voličů.

Berlusconiho aféry se staly oblíbeným soustem italských novin. Divoké večírky ve vile na Sicílii, společnice z eskortních služeb, sexuální video na internetu a milostný poměr s mladistvou modelkou - to jsou nejnovější hříchy dvaasedmdesátiletého Itala. Jeho manželka Veronica zálety svého muže neunesla a v květnu podala žádost o rozvod.

Dalším z těch, kdo si na divoký soukromý život předsedy italské vlády nedávno postěžoval, byl šéfredaktor katolických novin Avvenire. "Zdá se mi, že lidé chápou, jakou úzkost, ponížení a utrpení nám způsobuje toto arogantní pohrdání střídmým životem,“ napsal Dino Boffo ve sloupku v Avvenire.

Krátce poté zveřejnil deník Il Giornale, který řídí Berlusconiho bratr, článek, ve kterém s odkazem na anonymní zdroj uvádí, že Boffo je homosexuál a že mu soud v roce 2004 nařídil zaplatit 516 eur za to, že telefonicky vyhrožoval manželce muže, s nímž měl poměr.

V reakci na to Boffo noviny Avvenire opustil.

Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Jak dokázalo Rusko dohnat Západ? Vděčí za to SSSR a Ukrajině

17.08.2017 17:05 Rusko dnes funguje jako protiváha západních zemí a ne nadarmo se říká, že v řadě oblastí jsou…

Advokát exprezidenta Janukovyče se vzdal jeho obhajoby

17.08.2017 14:05 Kyjev - Státem přidělený právní zástupce svrženého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče se…

Co chtějí dělat Rusové na Krymu? Mají s ním nové plány

17.08.2017 14:01 Moskva - Rusové mají s poloostrovem Krym smělé plány. Chtěli by obnovit výcvikové centrum pro…

Není divu, že místní nechtějí turisty. Turismus má v sobě zakódovaný…

17.08.2017 11:35 NÁZOR - Protesty, které v posledních měsících zaplavují Evropu a které bojují s nadměrným přívalem…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama