Italové chtějí být jako já, je přesvědčen Berlusconi

Řím - Italský premiér Silvio Berlusconi je pevně přesvědčený, že skandály kolem jeho soukromého života nijak nesnížili jeho popularitu. Na prvních 14 měsíců svého funkčního období jsem hrdý, zdůraznil premiér v rozhovoru pro televizi Canale 5, kterou vlastní.

Přidejte svůj názor

Silvio Berlusconi

Berlusconi dále uvedl, že podle průzkumů se jeho popularity mezi voliči pohybuje kolem 70 procent.

"Většina Italů by chtěla být jako já a s mým chováním souhlasí. Italové vědí, že Berlusconi je chrání před těmi, kdo by chtěli Itálii změnit na policejní a daňový stát," prohlásil premiér.

"Italové nejsou tak hloupí, jak si myslí levice, proto dávají přednost mé vládě," řekl předseda vlády.

Berlusconi dále důrazně odmítl tvrzení, že v Itálii neexistuje svoboda médií, protože zmonopolizoval televizní vysílání.

"To, že v Itálii není svoboda médií, si vymyslela ta komunistická a katolicko-komunistická menšina, která v Itálii kontroluje 90 procent novin," uvedl italský ministerský předseda. Podle něj svoboda médií "neznamená svobodu pomlouvání a očerňování".

Průzkum veřejného mínění institutu ISPO však ukazuje, že Berlusconiho popularita u určité části italských katolíků nejen, že nedosahuje 70 procent, ale v poslední době klesá.

V srpnu klesla Berlusconiho podpora mezi katolíky, kteří navštěvují kostel aspoň třikrát za měsíc, z 55 na 50 procent. Přitom do této kategorie spadá v Itálii 40 procent voličů.

Berlusconiho aféry se staly oblíbeným soustem italských novin. Divoké večírky ve vile na Sicílii, společnice z eskortních služeb, sexuální video na internetu a milostný poměr s mladistvou modelkou - to jsou nejnovější hříchy dvaasedmdesátiletého Itala. Jeho manželka Veronica zálety svého muže neunesla a v květnu podala žádost o rozvod.

Dalším z těch, kdo si na divoký soukromý život předsedy italské vlády nedávno postěžoval, byl šéfredaktor katolických novin Avvenire. "Zdá se mi, že lidé chápou, jakou úzkost, ponížení a utrpení nám způsobuje toto arogantní pohrdání střídmým životem,“ napsal Dino Boffo ve sloupku v Avvenire.

Krátce poté zveřejnil deník Il Giornale, který řídí Berlusconiho bratr, článek, ve kterém s odkazem na anonymní zdroj uvádí, že Boffo je homosexuál a že mu soud v roce 2004 nařídil zaplatit 516 eur za to, že telefonicky vyhrožoval manželce muže, s nímž měl poměr.

V reakci na to Boffo noviny Avvenire opustil.

Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Italové chtějí být jako já, je přesvědčen Berlusconi

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Projekt MKULTRA: Americká CIA dělala pokusy na lidech, mučila i děti

26.04.2017 22:25 Aktualizováno HISTORIE - Celá řada science fiction spisovatelů si pohrává s myšlenkou, jak by vypadal svět, kdyby…

Největší vojenské cvičení KLDR v historii: Fotografie ukazují ničivou sílu…

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Pchjongjang – V Severní Koreji proběhlo obří vojenské cvičení. Na dělostřelce dohlížel osobně…

Vtrhnou Američané na Ukrajinu? Tillersonův výrok vyvolal závažné otázky

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Washington - Ministr zahraničí Spojených států Rex Tillerson nedávno otevřel otázku, zda by se měla…

Úřady bijí na poplach: Na přípravu před útokem KLDR máte pouhých 10 minut.…

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Tokio – Japonci mají opravdu strach z toho, co by pro zemi znamenal útok Severní Koreje – obzvláště…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama