Nejmladší účastník londýnských nepokojů - 11letý chlapec - byl odsouzen na půl roku

Londýn - Chlapec, kterému bylo pouhých 11 let, když se loni v létě účastnil pouličních nepokojů, stráví šest měsíců v nápravném zařízení. Informuje o tom ve čtvrtek agentura AFP.

Diskuse: 0

Nejmladší účastník londýnských nepokojů - 11letý chlapec - byl odsouzen na půl roku - anotační foto
reklama

O vině nyní dvanáctiletého chlapce rozhodl londýnský soud. Trest odsouzený delikvent nastoupí v nápravném zařízení pro mladistvé.

Školák se přiznal, že v srpnu prokopl výlohu květinářství ve čtvrti Romford na východě metropole. Způsobil tím podle policie škodu za 6000 liber, to je 178 000 korun.

Záběry z bezpečnostní kamery ukázaly, jak chlapec povzbuzuje ostatní, aby se do květinářství vloupali. Na základě záznamů policie nezletilce identifikovala a v únoru zadržela.

Rozsudek padl jen dva dny poté, co londýnský soud poslal za účast v nepokojích na dva roky za mříže herce Jamieho Wayletta, který ztvárnil padoucha Vincenta Crabbea v šesti filmech o čarodějnickém učni Harrym Potterovi.

Londýn a další britská města zažila loni v létě nepokoje, jaké obyvatelé nepamatují. Výtržníci v kapucích a maskách zapalovali auta a domy, rozbíjeli výlohy obchodů a útočili na policii. Nepokoje měly na kontě pět mrtvých a desítky zraněných.

reklama
Klíčová slova: Londýn děti trest

Diskuse

Nejmladší účastník londýnských nepokojů - 11letý chlapec - byl odsouzen na půl roku

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Putin se v Číně sejde se Zemanem, oznámil Kreml

31.08.2015 15:10 Aktualizováno Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se při nadcházející návštěvě Číny setká s českým prezidentem Milošem...

Nechcete uprchlíky? Žádné peníze z Bruselu, hrozí rakouská ministryně

31.08.2015 15:05 Aktualizováno Berlín/Vídeň - Na ty členské země EU, které nesouhlasí se spravedlivým rozdělením uprchlíků, by měl být...

Jsou Češi ochotni přijímat uprchlíky? Výzkum přinesl zajímavá čísla

31.08.2015 15:02 Praha – Migrace je palčivým tématem pro všechny evropské země, Českou republiku nevyjímaje. Na rozdíl od...

Výbuch v Kyjevě: Pravý sektor zaútočil na parlament, několik mrtvých +VIDEO

31.08.2015 15:02 Aktualizováno Kyjev - Ukrajinský parlament dnes v prvním čtení schválil návrh ústavní reformy zaměřené na decentralizaci...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 20247 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama