Papež Benedikt XVI. - Potrat je nepřípustný, i když jde matce o život

Luanda - Potrat je nepřípustný, a to i v případech, kdy těhotenství ohrožuje život matky, hlásal v pátek v Angole papež Benedikt XVI. Informuje o tom server televize France 24.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Jak znepokojující je tvrzení, že ukončení života je věcí reprodukčního zdraví," řekl papež v televizním projevu vysílaném z prezidentského paláce v hlavním městě Luandě. "Jak trpká je ironie těch, kteří propagují potrat jako formu zdravotní péče o matku," postěžoval si Benedikt XVI.

Papež to prohlásil při kritice Maputského protokolu, který je součástí Africké charty lidských práv a chrání kromě jiného i práva žen. Součástí charty jsou záruky, že žena má právo podstoupit interrupci po znásilnění, incestu, anebo v případě, že těhotenství je pro ni vážným zdravotním rizikem.

Benedikt XVI. dorazil do Angoly, druhé zastávky své africké cesty, v pátek dopoledne. K 500. výročí evangelizace Angoly tam v neděli odslouží mši, které se zúčastní miliony věřících.

Před Angolou navštívil papež Kamerun. Během letu do této země vyvolal poprask prohlášením, že rozdávání kondomů nemůže být zbraní v boji proti šíření AIDS. Papež ohroženým Afričanům doporučil sexuální abstinenci.

Témata: papež
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Proti výsledkům voleb demonstrovalo v Rusku pár desítek lidí

19.03.2018 19:02 Moskva - Jen pár desítek lidí přišlo dnes do širšího centra Moskvy protestovat proti výsledkům…

Sobčaková předala Putinovi seznam politických vězňů

19.03.2018 18:46 Moskva - Prezidentská kandidátka za ruské liberální hnutí Občanská iniciativa Xenija Sobčaková dnes…

Uvalí EU sankce i na Schrödera? Prý zmutoval v Putinova propagandistu

19.03.2018 17:06 Aktualizováno Berlín/Kyjev - Ukrajinský ministr zahraničí Pavlo Klimkin se domnívá, že by EU měla vzhledem k…

Putinův triumf? Rusko zůstane složitým partnerem, zoufá si německý ministr…

19.03.2018 13:49 Aktualizováno Berlín - Jasné vítězství Vladimira Putina v prezidentských volbách nepotěšilo Německo. Spolková…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama