Papež Benedikt XVI. - Potrat je nepřípustný, i když jde matce o život

Luanda - Potrat je nepřípustný, a to i v případech, kdy těhotenství ohrožuje život matky, hlásal v pátek v Angole papež Benedikt XVI. Informuje o tom server televize France 24.

Přidejte svůj názor

Ilustrační fotografie

"Jak znepokojující je tvrzení, že ukončení života je věcí reprodukčního zdraví," řekl papež v televizním projevu vysílaném z prezidentského paláce v hlavním městě Luandě. "Jak trpká je ironie těch, kteří propagují potrat jako formu zdravotní péče o matku," postěžoval si Benedikt XVI.

Papež to prohlásil při kritice Maputského protokolu, který je součástí Africké charty lidských práv a chrání kromě jiného i práva žen. Součástí charty jsou záruky, že žena má právo podstoupit interrupci po znásilnění, incestu, anebo v případě, že těhotenství je pro ni vážným zdravotním rizikem.

Benedikt XVI. dorazil do Angoly, druhé zastávky své africké cesty, v pátek dopoledne. K 500. výročí evangelizace Angoly tam v neděli odslouží mši, které se zúčastní miliony věřících.

Před Angolou navštívil papež Kamerun. Během letu do této země vyvolal poprask prohlášením, že rozdávání kondomů nemůže být zbraní v boji proti šíření AIDS. Papež ohroženým Afričanům doporučil sexuální abstinenci.

Témata: papež
Vstupte do diskuze
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Sýrii údajně zemřeli další dva ruští vojáci

22.05.2017 17:21 Moskva - V Sýrii byli zabiti další dva ruští důstojníci. Podle ruských médií je syrští vojáci je v…

Rusko a Turecko podepsaly zrušení sankcí, dohoda se nevztahuje na rajčata

22.05.2017 17:03 Aktualizováno Moskva/Ankara - Moskva v listopadu 2015 poté, co turecké stíhačky sestřelily ruský bombardér Su-24,…

Putin na konci května navštíví Paříž, poprvé se setká s Macronem

22.05.2017 15:34 Aktualizováno Moskva/Paříž - Ruský prezident Vladimir Putin navštíví 29. května Paříž, kde by se poprvé setká se…

V Rusku zatkli skupinu hackerů. Luxovali účty ve Sberbank a chystali další…

22.05.2017 12:22 Moskva - Ruská policie zadržela skupinu 16 hackerů, kteří s využitím viru nasazeného do mobilů se…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama