Dvouletá holčička se naučila číst a počítat. Má IQ jako Einstein

Londýn - Čtyřletá Heidi Hankinsová z anglického Winchesteru překvapuje okolí nadprůměrně vysokou inteligencí. Její IQ dosahuje podle testů téměř stejné výše jako IQ teoretických fyziků Stephena Hawkinga nebo Alberta Einsteina, informuje ve čtvrtek portál deníku Daily Mail.

Diskuse: 0

Dvouletá holčička se naučila číst a počítat. Má IQ jako Einstein - anotační foto
reklama

Heidi, která ještě ani nechodí do školy, zasedla k testu poté, co začaly mít učitelky ve školce problém ji zabavit. Vyšlo najevo, že má IQ 159.

Holčička svým inteligenčním kvocientem převyšuje například známou britskou televizní hvězdu s význačnými matematickými schopnostmi Carol Vordermanovou (IQ 154). Za Hawkingem a Einsteinem (oba IQ 160) zaostává o jediný bod.

Heidi se už ve dvou letech naučila číst a sčítat a odčítat, problémy v tak útlém věku neměla ani s ovládáním počítače. Dokáže kreslit postavy a psát ve větách.

"Vždycky jsme si mysleli, že je Heidi chytrá, protože začala číst velice brzy," řekl její otec Matthew Hankins, učitel na univerzitě v Southamptonu.

"Vydávala zvuky a snažila se mluvit už od narození. Když jí byl rok, měla už docela dobrou slovní zásobu. Skládala celé věty téměř od chvíle, kdy začala mluvit. Když jí bylo 18 měsíců, začala se učit číst pomocí počítače. Všimli jsme si, že používá myš a kliká na tlačítka OK a Zrušit."

"Není zatím ale vyzrálá, je to jen malá holka, která má ráda panenky Barbie a stavebnici Lego. Pak ji ale najdete sedět na zemi s knihou v ruce," pokračoval otec.

Heidi už přijala organizace Mensa, která poskytuje zázemí a vzdělání mimořádně nadaným lidem.

Průměrný dospělý člověk má IQ zhruba 100, nadaní jedinci mívají kolem 130.

reklama
Klíčová slova: Velká Británie děti

Diskuse

Dvouletá holčička se naučila číst a počítat. Má IQ jako Einstein

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Chlouba americké armády v ohrožení? Rusko má novou silnou zbraň

05.05.2016 20:40 Aktualizováno Moskva - Flotila letadlových lidí amerického námořnictva patří mezi nejsilnější zbraně na světě. Nyní jsou...

Lotyšsko a Estonsko odmítly plán EK na rozdělování azylantů

05.05.2016 20:36 Riga – Proti plánu Evropské komise, který se týká doplnění azylového systému Evropské unie, se postavily...

Lékaři prolomili další hranici: Proběhla unikátní operace - anotační foto

Lékaři prolomili další hranici: Proběhla unikátní operace

05.05.2016 20:09 Aktualizováno Londýn - Lékaři a vědci poprvé provedli zákrok, během kterého robot operoval zcela samostatně. Náhradou za...

V Halabu sice panuje klid, v dalších částech Sýrie ale umíraly desítky lidí

05.05.2016 20:04 Aktualizováno Damašek - Dva bombové útoky v syrské provincii Homs si dnes vyžádaly 12 mrtvých a 40 zraněných civilistů....

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hlasovali byste pro vystoupení České republiky z Evropské unie?

Hlasovalo 8590 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama