Dvouletá holčička se naučila číst a počítat. Má IQ jako Einstein

Londýn - Čtyřletá Heidi Hankinsová z anglického Winchesteru překvapuje okolí nadprůměrně vysokou inteligencí. Její IQ dosahuje podle testů téměř stejné výše jako IQ teoretických fyziků Stephena Hawkinga nebo Alberta Einsteina, informuje ve čtvrtek portál deníku Daily Mail.

Diskuse: 0

Dvouletá holčička se naučila číst a počítat. Má IQ jako Einstein - anotační foto
reklama

Heidi, která ještě ani nechodí do školy, zasedla k testu poté, co začaly mít učitelky ve školce problém ji zabavit. Vyšlo najevo, že má IQ 159.

Holčička svým inteligenčním kvocientem převyšuje například známou britskou televizní hvězdu s význačnými matematickými schopnostmi Carol Vordermanovou (IQ 154). Za Hawkingem a Einsteinem (oba IQ 160) zaostává o jediný bod.

Heidi se už ve dvou letech naučila číst a sčítat a odčítat, problémy v tak útlém věku neměla ani s ovládáním počítače. Dokáže kreslit postavy a psát ve větách.

"Vždycky jsme si mysleli, že je Heidi chytrá, protože začala číst velice brzy," řekl její otec Matthew Hankins, učitel na univerzitě v Southamptonu.

"Vydávala zvuky a snažila se mluvit už od narození. Když jí byl rok, měla už docela dobrou slovní zásobu. Skládala celé věty téměř od chvíle, kdy začala mluvit. Když jí bylo 18 měsíců, začala se učit číst pomocí počítače. Všimli jsme si, že používá myš a kliká na tlačítka OK a Zrušit."

"Není zatím ale vyzrálá, je to jen malá holka, která má ráda panenky Barbie a stavebnici Lego. Pak ji ale najdete sedět na zemi s knihou v ruce," pokračoval otec.

Heidi už přijala organizace Mensa, která poskytuje zázemí a vzdělání mimořádně nadaným lidem.

Průměrný dospělý člověk má IQ zhruba 100, nadaní jedinci mívají kolem 130.

reklama
Klíčová slova: Velká Británie děti

Diskuse

Dvouletá holčička se naučila číst a počítat. Má IQ jako Einstein

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Bezpečnostní expert varuje: Barbarské islamisty nahradí ještě větší hrozba

03.08.2015 20:59 Aktualizováno "Svět se minulý týden dozvěděl, že vůdce Talibanu, Muhammad Umar, je mrtvý a zřejmě je mrtvý již od...

Ruský vývoz plynu do Evropy byl nejvyšší za poslední měsíce

03.08.2015 20:07 Moskva - Ruský vývoz zemního plynu do Evropy se v červenci vyšplhal na nejvyšší měsíční úroveň za jeden a půl...

Policie odhalila velký pašerácký tunel mezi Mexikem a USA - anotační foto

Policie odhalila velký pašerácký tunel mezi Mexikem a USA

03.08.2015 20:02 Mexiko - Mexické úřady odhalily v pohraničním městě Tijuana tunel, kterým chtěl drogový kartel pašovat drogy...

Ňadra nejsou zbraň, protestovaly dvě stovky lidí v Hongkongu - anotační foto

Ňadra nejsou zbraň, protestovaly dvě stovky lidí v Hongkongu

03.08.2015 19:52 Aktualizováno Hongkong - Zhruba 200 mužů a žen v podprsenkách protestovalo proti rozhodnutí soudu, který poslal do vězení...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 8890 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama