Dvouletá holčička se naučila číst a počítat. Má IQ jako Einstein

Londýn - Čtyřletá Heidi Hankinsová z anglického Winchesteru překvapuje okolí nadprůměrně vysokou inteligencí. Její IQ dosahuje podle testů téměř stejné výše jako IQ teoretických fyziků Stephena Hawkinga nebo Alberta Einsteina, informuje ve čtvrtek portál deníku Daily Mail.

Diskuse: 0

Dvouletá holčička se naučila číst a počítat. Má IQ jako Einstein - anotační foto
reklama

Heidi, která ještě ani nechodí do školy, zasedla k testu poté, co začaly mít učitelky ve školce problém ji zabavit. Vyšlo najevo, že má IQ 159.

Holčička svým inteligenčním kvocientem převyšuje například známou britskou televizní hvězdu s význačnými matematickými schopnostmi Carol Vordermanovou (IQ 154). Za Hawkingem a Einsteinem (oba IQ 160) zaostává o jediný bod.

Heidi se už ve dvou letech naučila číst a sčítat a odčítat, problémy v tak útlém věku neměla ani s ovládáním počítače. Dokáže kreslit postavy a psát ve větách.

"Vždycky jsme si mysleli, že je Heidi chytrá, protože začala číst velice brzy," řekl její otec Matthew Hankins, učitel na univerzitě v Southamptonu.

"Vydávala zvuky a snažila se mluvit už od narození. Když jí byl rok, měla už docela dobrou slovní zásobu. Skládala celé věty téměř od chvíle, kdy začala mluvit. Když jí bylo 18 měsíců, začala se učit číst pomocí počítače. Všimli jsme si, že používá myš a kliká na tlačítka OK a Zrušit."

"Není zatím ale vyzrálá, je to jen malá holka, která má ráda panenky Barbie a stavebnici Lego. Pak ji ale najdete sedět na zemi s knihou v ruce," pokračoval otec.

Heidi už přijala organizace Mensa, která poskytuje zázemí a vzdělání mimořádně nadaným lidem.

Průměrný dospělý člověk má IQ zhruba 100, nadaní jedinci mívají kolem 130.

reklama
Klíčová slova: Velká Británie děti

Diskuse

Dvouletá holčička se naučila číst a počítat. Má IQ jako Einstein

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

V Tunisku byl vyhlášen výjimečný stav, má zabránit kolapsu - anotační foto

V Tunisku byl vyhlášen výjimečný stav, má zabránit kolapsu

04.07.2015 20:45 Aktualizováno Tunis - V Tunisku platí výjimečný stav. Vyhlásil ho prezident Kaíd Sibsí kvůli teroristickému útoku v...

Zrůdné divadlo IS: Děti popravovaly vojáky v antickém amfiteátru

04.07.2015 20:35 Aktualizováno Damašek - Islámský stát dnes zveřejnil další brutální video. Je na něm zachycena poprava 25 syrských vojáků...

Drama na dovolené: Desetiměsíční holčičku odnesl mořský proud +VIDEO

04.07.2015 20:34 Aktualizováno Istanbul - Nezodpovědní rodiče, kteří trávili dovolenou v tureckém letovisku, zapomněli své teprve...

Spory u konce: Německá AfD má novou šéfku, je tvrdě proti islámu - anotační foto

Spory u konce: Německá AfD má novou šéfku, je tvrdě proti islámu

04.07.2015 20:27 Aktualizováno Berlín - Na dvoudenním sjezdu euroskeptické strany Alternativa pro Německo (AfD) v Essenu se rozhodlo o...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Jste pro referendum o vystoupení Česka z EU?

Hlasovalo 10358 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama