Dvouletá holčička se naučila číst a počítat. Má IQ jako Einstein

Londýn - Čtyřletá Heidi Hankinsová z anglického Winchesteru překvapuje okolí nadprůměrně vysokou inteligencí. Její IQ dosahuje podle testů téměř stejné výše jako IQ teoretických fyziků Stephena Hawkinga nebo Alberta Einsteina, informuje ve čtvrtek portál deníku Daily Mail.

Diskuse: 0

Dvouletá holčička se naučila číst a počítat. Má IQ jako Einstein - anotační foto
reklama

Heidi, která ještě ani nechodí do školy, zasedla k testu poté, co začaly mít učitelky ve školce problém ji zabavit. Vyšlo najevo, že má IQ 159.

Holčička svým inteligenčním kvocientem převyšuje například známou britskou televizní hvězdu s význačnými matematickými schopnostmi Carol Vordermanovou (IQ 154). Za Hawkingem a Einsteinem (oba IQ 160) zaostává o jediný bod.

Heidi se už ve dvou letech naučila číst a sčítat a odčítat, problémy v tak útlém věku neměla ani s ovládáním počítače. Dokáže kreslit postavy a psát ve větách.

"Vždycky jsme si mysleli, že je Heidi chytrá, protože začala číst velice brzy," řekl její otec Matthew Hankins, učitel na univerzitě v Southamptonu.

"Vydávala zvuky a snažila se mluvit už od narození. Když jí byl rok, měla už docela dobrou slovní zásobu. Skládala celé věty téměř od chvíle, kdy začala mluvit. Když jí bylo 18 měsíců, začala se učit číst pomocí počítače. Všimli jsme si, že používá myš a kliká na tlačítka OK a Zrušit."

"Není zatím ale vyzrálá, je to jen malá holka, která má ráda panenky Barbie a stavebnici Lego. Pak ji ale najdete sedět na zemi s knihou v ruce," pokračoval otec.

Heidi už přijala organizace Mensa, která poskytuje zázemí a vzdělání mimořádně nadaným lidem.

Průměrný dospělý člověk má IQ zhruba 100, nadaní jedinci mívají kolem 130.

reklama
Klíčová slova: Velká Británie děti

Diskuse

Dvouletá holčička se naučila číst a počítat. Má IQ jako Einstein

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Tvrdý úder Al-Káidě: Dron zaútočil na výcvikový tábor a zabil 30 teroristů - anotační foto

Tvrdý úder Al-Káidě: Dron zaútočil na výcvikový tábor a zabil 30 teroristů

20.04.2014 17:25 Aden - Přinejmenším 30 zřejmých členů teroristické sítě Al-Káida zabil dnes na jihu Jemenu bezpilotní letoun....

Radikálové opět naléhají na Putina: Pošlete vojáky proti fašistům

20.04.2014 17:07 Aktualizováno Kyjev - Vůdce proruských radikálů ve Slavjansku Vjačeslav Ponomarjov dnes zopakoval svou žádost ruskému...

Kdo střílel ve Slavjansku? Rusko a Ukrajina se do sebe ostře pustily

20.04.2014 16:34 Aktualizováno Kyjev/Moskva - Při ozbrojeném střetu mezi dvěma skupinami na kontrolním stanovišti proruských separatistů u...

Dlužník dovlekl k exekutorům tři pytle mincí, přepočítání trvalo hodiny

20.04.2014 16:11 Aktualizováno Moskva - Tři pytle plné drobných ruských mincí, kopějek, dovlekl nejmenovaný obyvatel Komsomolsku na Amuru do...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zavedení EURA v ČR?

Hlasovalo 24152 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama