Skandál! Jeptišky kradli matkám novorozené děti

Madrid - Před soud ve čtvrtek předstoupila osmdesátiletá řádová sestra Maria Gomézová Valbuenová, obviněná, že za vlády diktátora Franka kradla matkám v porodnicích děti. Informuje o tom agentura AFP.

Diskuse: 0

Skandál! Jeptišky kradli matkám novorozené děti - anotační foto
reklama

Valbuenová odmítla vypovídat a ze soudní síně ji doprovodila jiná jeptiška. Policisté obě ženy chránili štíty před rozzuřeným davem.

Valbuenovou obvinila Maria Luisa Torresová, že jí před 30 lety v nemocnici Svaté Kateřiny v Madridu vzala krátce po porodu dítě.

"Byla jsem ještě v polospánku, když jsem se jí zeptala, kde je moje dcera. Řekla mi: 'Přestaň se mě ptát, nebo ti taky vezmu druhou dceru a ty půjdeš do vězení za cizoložství," řekla Torresová AFP.

"Byla to jeptiška a já jsem si myslela, že je nedotknutelná," odpověděla Torresová na otázku, proč se Valbuenové nevzepřela.

Torresová se setkala se dcerou až loni poté, co ji vypátral španělský novinář.

Není jasné, kolik dětí bylo za vlády generála Franciska Franka v letech 1939 až 1975 matkám v klášterech ukradeno. Odhady hovoří o stovkách až tisících případůh, které mají na svědomí řádové sestry, kněží a lékaři.

Děti byly odebírány matkám, které prý mohly ohrozit "morální vzdělání" potomků. Tato politika se nicméně později přeměnila na nelegální obchodování s dětmi.

Španělská vláda ve čtvrtek slíbila, že vytvoří databázi vzorků DNA, aby vystopovala ukradené děti.

reklama
Klíčová slova: krimi

Diskuse

Skandál! Jeptišky kradli matkám novorozené děti

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Turecko je pro uprchlíky nadále otevřené, pomoc ale musí i Evropa - anotační foto

Turecko je pro uprchlíky nadále otevřené, pomoc ale musí i Evropa

03.09.2015 18:40 Ankara – Svět šokovala fotografie malého chlapce, jehož tělo vyplavilo moře na pobřeží Turecka. Arjan spolu s...

13 milionů dětí. OSN vystavila účet radikálním islamistům

03.09.2015 18:39 New York - Konflikty na Blízkém a Středním východě a v severní Africe tvrdě dopadají na běžné obyvatele...

S kšiltem a hůlkou. Zeman vyrazil na vojenskou přehlídku v Pekingu. S kým se...

03.09.2015 18:34 Aktualizováno Peking – Prezident Miloš Zeman je na návštěvě Číny, kde se účastní oslav konce druhé světové války v Asii. I...

Proruští teroristé zaútočili na sídlo Pravého sektoru + VIDEO

03.09.2015 17:51 Aktualizováno Kyjev – V noci kyjevskou částí Obolon otřásl výbuch. Podle serveru uatoday.tv zaútočilo několik mužů na...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 22108 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama