Zachraňte matce život, žádá dcera Tymošenkové

Berlín - Dcera uvězněné ukrajinské expremiérky Julije Tymošenkové naléhá na Evropu, aby "zachránila matce život". Vůdkyni ukrajinské opozice začal druhý týden hladovky, informuje v sobotu agentura AFP.

Diskuse: 0

reklama

"Zachraňte matce život dřív, než bude příliš pozdě," uvádí Jevhenija v rozhovoru, který poskytla německému deníku Frankfurter Allgemeine Zeitung. Jeho plné znění vyjde v neděli.

"Osud mé matky je spjat s osudem mé země. Pokud zemře, zemře i demokracie," dodává v něm dvaatřicetiletá dcera političky a upozorňuje, že její matka je již "velmi zesláblá".

Tymošenková před týdnem zahájila hladovku na protest proti údajnému bití, kterého se měli dopustit dozorci, když ji na konci minulého týdne převáželi proti její vůli z vězení do nemocnice. Tam odmítla spolupracovat s lékaři a byla dopravena zpět za mříže.

Internetem kolují fotografie političky, na nichž jsou vidět modřiny na jejím těle. Snímky pořídil v první polovině tohoto týdne zástupce ukrajinské ombudsmanky Niny Karpačovové, který Tymošenkovou navštívil ve vězení, aby ověřil zprávu o tvrdém zacházení s vězněnou opoziční vůdkyní.

Soud v sobotu odročil další stání s Tymošenkovou na 21. května kvůli jejím zdravotním potížím.

Tymošenková byla v procesu z loňského října odsouzena k sedmiletému trestu vězení za zneužití pravomocí při podpisu smluv o dodávkách plynu s Ruskem v roce 2009.
 
Minulý týden s ní začal další proces. Je v něm obžalována ze zpronevěry a daňových úniků při obchodování se zemním plynem v 90. letech, kdy stála v čele korporace Jednotné energetické systémy Ukrajiny (JESU). Za to jí hrozí dalších 12 let za mřížemi.
 
Západ současnou ukrajinskou vládu za zacházení s Tymošenkovou ostře kritizuje. Evropská unie označila proces s ní za politicky motivovaný a za jasný případ selektivní justice.

reklama
Klíčová slova: Ukrajina Tymošenková, Julija

Diskuse

Zachraňte matce život, žádá dcera Tymošenkové

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Britové zuří: Tohle všechno u nich dostávají uprchlíci zadarmo

02.08.2015 15:41 Londýn - Plné uprchlické tábory přinutily britské úřady začít umisťovat nelegální uprchlíky do hotelů, k...

Objekt nalezený na Reunionu nepochází z letu MH170 - anotační foto

Objekt nalezený na Reunionu nepochází z letu MH170

02.08.2015 15:14 Aktualizováno Saint-Denis – Část křídla, které pravděpodobně pochází z letu MH370, už byla převezena do Francie k analýze....

VIDEO: Před očima diváku se na ruské letecké show zřítil vrtulník

02.08.2015 15:07 Aktualizováno Moskva – Během letecké show v Rjazaňské oblasti se zřítil ruský bitevní vrtulník Mi-28. Na palubě byli dva...

Dobrá zpráva pro ochránce zvířat: Bratr lva Cecila žije - anotační foto

Dobrá zpráva pro ochránce zvířat: Bratr lva Cecila žije

02.08.2015 14:45 Harare – Zimbabwe po zastřelení milovaného lva Cecila pozastavila lovy. Svět navíc obletěla zpráva,. že lovci...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 8251 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama