Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

Prägraten - Záchranáři v pondělí vyprostili tělo Slováka, který zemřel po pádu do ledovcové pukliny v rakouských Alpách. Píší to portály deníku Tiroler Tageszeitung a stanice ORF.

Diskuse: 0

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů - anotační foto
reklama

Vyprošťovací práce byly v neděli přerušeny kvůli silnému větru a mlze. V tomto počasí se ještě před přerušením prací jeden ze záchranných vrtulníků dostal do turbulence a pilot odhodil lano, na kterém byli zavěšeni tři záchranáři.

Při pádu z desetimetrové výšky utrpěl dvaapadesátiletý velitel akce Franz Franzeskon těžká zranění, kterým podlehl. Jeho dva spolupracovníci pád přežili.

Záchranáři v pondělí, když se mlha rozestoupila a vítr ustal, vyzvedli tělo pětatřicetiletého slovenského policisty z průrvy.

Policista jménem Marián pocházel z vesnice v regionu Horný Liptov a pracoval na krajském policejním ředitelství v Žilině.

Puklina, do které spadl, je úzká, místy jen 30 centimetrů. Záchranáři se ke Slovákovi dostali s pomocí hydraulického kladiva.

Marián spadl do ledovcové pukliny pod vrcholem Rainerhorn ve výšce 3420 metrů nad mořem. Byl členem osmičlenné skupiny, která vystoupila na vrchol štítu Gross Venediger vysoký 3657 metrů. Při sestupu se krátce po sobotním poledni zřítil do průrvy.

reklama
Klíčová slova: rakousko úmrtí hory

Diskuse

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

USA se stahují z Blízkého východu? Učinily rázné rozhodnutí

13.10.2015 18:22 Aktualizováno Washington - Spojené státy dnes oznámily, že z oblasti Perského zálivu stahují letadlovou loď USS Theodore...

Běloruská volební komise vítá hodnocení OBSE  - anotační foto

Běloruská volební komise vítá hodnocení OBSE

13.10.2015 18:03 Minsk – V běloruských volbách už popáté v řadě zvítězil Alexandr Lukašenko. Pozorovatelé Organizace pro...

Třetí světová válka na dohled? Z Ukrajiny přichází toto varování

13.10.2015 17:46 Aktualizováno Londýn/Kyjev – Ukrajinský prezident Petro Porošenko vystoupil v programu BBC Newsnight. V rozhovoru mluvil...

Musel jsem tančit tango s Džihádistou Johnem. Vězeň IS vzpomíná na kruté mučení

13.10.2015 17:45 Aktualizováno Kodaň – Dánský fotograf Daniel Rye Ottosen prožil 13 měsíců v zajetí Islámského státu. Na svobodu se dostal,...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Hádky, urážky a ostrá slova. Andrej Babiš a Miroslav Kalousek. Který z těchto politiků více v pořadu OVM lhal?

Hlasovalo 5614 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama