Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

Prägraten - Záchranáři v pondělí vyprostili tělo Slováka, který zemřel po pádu do ledovcové pukliny v rakouských Alpách. Píší to portály deníku Tiroler Tageszeitung a stanice ORF.

Diskuse: 0

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů - anotační foto
reklama

Vyprošťovací práce byly v neděli přerušeny kvůli silnému větru a mlze. V tomto počasí se ještě před přerušením prací jeden ze záchranných vrtulníků dostal do turbulence a pilot odhodil lano, na kterém byli zavěšeni tři záchranáři.

Při pádu z desetimetrové výšky utrpěl dvaapadesátiletý velitel akce Franz Franzeskon těžká zranění, kterým podlehl. Jeho dva spolupracovníci pád přežili.

Záchranáři v pondělí, když se mlha rozestoupila a vítr ustal, vyzvedli tělo pětatřicetiletého slovenského policisty z průrvy.

Policista jménem Marián pocházel z vesnice v regionu Horný Liptov a pracoval na krajském policejním ředitelství v Žilině.

Puklina, do které spadl, je úzká, místy jen 30 centimetrů. Záchranáři se ke Slovákovi dostali s pomocí hydraulického kladiva.

Marián spadl do ledovcové pukliny pod vrcholem Rainerhorn ve výšce 3420 metrů nad mořem. Byl členem osmičlenné skupiny, která vystoupila na vrchol štítu Gross Venediger vysoký 3657 metrů. Při sestupu se krátce po sobotním poledni zřítil do průrvy.

reklama
Klíčová slova: rakousko úmrtí hory

Diskuse

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Evropa ruský plyn potřebuje, tvrdí Putin. Varuje před krizí - anotační foto

Evropa ruský plyn potřebuje, tvrdí Putin. Varuje před krizí

24.10.2014 17:58 Moskva/Soči 24. října (ČTK) - Ruský prezident Vladimir Putin se nedomnívá, že Evropa přestane být příjemcem...

Zrušte letní čas, volají Němci. Co na to vláda?

24.10.2014 17:31 Aktualizováno Berlín - Německá Svobodná demokratická strana (FDP) se připojila do boje za zrušení letního času. Liberálové...

Lékaři poprvé transplantovali mrtvé srdce - anotační foto

Lékaři poprvé transplantovali mrtvé srdce

24.10.2014 17:26 Sydney - Lékaři v Austrálii provedli jako první na světě úspěšně transplantaci srdce, které samo přestalo...

Putin přiznal: Janukovyčovi s útěkem pomohli Rusové

24.10.2014 17:12 Moskva - Rusko dnes ústy prezidenta Vladimira Putina poprvé přiznalo, že po únorovém převratu na Ukrajině...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Podaří se šíření eboly brzy zastavit?

Hlasovalo 888 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama