Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

Prägraten - Záchranáři v pondělí vyprostili tělo Slováka, který zemřel po pádu do ledovcové pukliny v rakouských Alpách. Píší to portály deníku Tiroler Tageszeitung a stanice ORF.

Diskuse: 0

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů - anotační foto
reklama

Vyprošťovací práce byly v neděli přerušeny kvůli silnému větru a mlze. V tomto počasí se ještě před přerušením prací jeden ze záchranných vrtulníků dostal do turbulence a pilot odhodil lano, na kterém byli zavěšeni tři záchranáři.

Při pádu z desetimetrové výšky utrpěl dvaapadesátiletý velitel akce Franz Franzeskon těžká zranění, kterým podlehl. Jeho dva spolupracovníci pád přežili.

Záchranáři v pondělí, když se mlha rozestoupila a vítr ustal, vyzvedli tělo pětatřicetiletého slovenského policisty z průrvy.

Policista jménem Marián pocházel z vesnice v regionu Horný Liptov a pracoval na krajském policejním ředitelství v Žilině.

Puklina, do které spadl, je úzká, místy jen 30 centimetrů. Záchranáři se ke Slovákovi dostali s pomocí hydraulického kladiva.

Marián spadl do ledovcové pukliny pod vrcholem Rainerhorn ve výšce 3420 metrů nad mořem. Byl členem osmičlenné skupiny, která vystoupila na vrchol štítu Gross Venediger vysoký 3657 metrů. Při sestupu se krátce po sobotním poledni zřítil do průrvy.

reklama
Klíčová slova: rakousko úmrtí hory

Diskuse

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Těžké boje na Donbasu: Separatisté střílí z děl, ta měla být již stažena

01.04.2015 12:04 Aktualizováno Kyjev - Mírova dohoda Minsk II, která měla zastavit boje na Donbasu, se již zcela míjí účinkem. Ukrajinský...

Proč je Putin doma tak oblíbený? Závěry ruských vědců vás překvapí

01.04.2015 11:33 Aktualizováno Moskva – Západní politici jsou často překvapeni, jak moc Rusové nekriticky zbožňují svého prezidenta...

V Jemenu zuří válka, počet obětí roste. Při náletu na mlékárnu zemřelo 37 lidí - anotační foto

V Jemenu zuří válka, počet obětí roste. Při náletu na mlékárnu zemřelo 37 lidí

01.04.2015 11:26 Saná - Týdenní boje v Jemenu proti šíitským povstalcům mají již desítky obětí a v noci na dnešek přibyly...

Kreml půjčuje miliardy Maďarsku. Kupuje si vliv v EU?

01.04.2015 11:19 Moskva – Rusko půjčí Maďarské zemi celkem 11 miliard eur. Peníze jsou určeny na financování rozšíření jaderné...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 801 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama