Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

Prägraten - Záchranáři v pondělí vyprostili tělo Slováka, který zemřel po pádu do ledovcové pukliny v rakouských Alpách. Píší to portály deníku Tiroler Tageszeitung a stanice ORF.

Diskuse: 0

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů - anotační foto
reklama

Vyprošťovací práce byly v neděli přerušeny kvůli silnému větru a mlze. V tomto počasí se ještě před přerušením prací jeden ze záchranných vrtulníků dostal do turbulence a pilot odhodil lano, na kterém byli zavěšeni tři záchranáři.

Při pádu z desetimetrové výšky utrpěl dvaapadesátiletý velitel akce Franz Franzeskon těžká zranění, kterým podlehl. Jeho dva spolupracovníci pád přežili.

Záchranáři v pondělí, když se mlha rozestoupila a vítr ustal, vyzvedli tělo pětatřicetiletého slovenského policisty z průrvy.

Policista jménem Marián pocházel z vesnice v regionu Horný Liptov a pracoval na krajském policejním ředitelství v Žilině.

Puklina, do které spadl, je úzká, místy jen 30 centimetrů. Záchranáři se ke Slovákovi dostali s pomocí hydraulického kladiva.

Marián spadl do ledovcové pukliny pod vrcholem Rainerhorn ve výšce 3420 metrů nad mořem. Byl členem osmičlenné skupiny, která vystoupila na vrchol štítu Gross Venediger vysoký 3657 metrů. Při sestupu se krátce po sobotním poledni zřítil do průrvy.

reklama
Klíčová slova: rakousko úmrtí hory

Diskuse

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

U Turecka se převrátila dvě plavidla s migranty, utopilo se šest dětí

27.11.2015 12:30 Istanbul - Při pokusu dostat se do Evropy letos zahynulo v Egejském moři už přes 500 migrantů a dnes přibyli...

Exmuslimka varuje Evropu před islámem. Kdo se nechce integrovat, nesmí tu žít....

27.11.2015 12:14 Aktualizováno Vídeň – Pákistánsko-rakouská autorka vystupující pod jménem Sabatina Jamesová konvertovala od islámu ke...

Hrůzný nález: U břehů Japonska se našlo 11 člunů s mrtvolami - anotační foto

Hrůzný nález: U břehů Japonska se našlo 11 člunů s mrtvolami

27.11.2015 12:07 Tokio - Japonské úřady oznámily děsivý nález. Za poslední dva měsíce byly na moři objeveny desítky rybářských...

Islámský stát zničíme, slíbil Hollande na tryzně za oběti teroru v Paříži

27.11.2015 11:57 Paříž - Ve francouzské metropoli se dnes konal pietní akt k uctění 130 obětí teroristických útoků z 13....

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 7851 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama