Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

Prägraten - Záchranáři v pondělí vyprostili tělo Slováka, který zemřel po pádu do ledovcové pukliny v rakouských Alpách. Píší to portály deníku Tiroler Tageszeitung a stanice ORF.

Diskuse: 0

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů - anotační foto
reklama

Vyprošťovací práce byly v neděli přerušeny kvůli silnému větru a mlze. V tomto počasí se ještě před přerušením prací jeden ze záchranných vrtulníků dostal do turbulence a pilot odhodil lano, na kterém byli zavěšeni tři záchranáři.

Při pádu z desetimetrové výšky utrpěl dvaapadesátiletý velitel akce Franz Franzeskon těžká zranění, kterým podlehl. Jeho dva spolupracovníci pád přežili.

Záchranáři v pondělí, když se mlha rozestoupila a vítr ustal, vyzvedli tělo pětatřicetiletého slovenského policisty z průrvy.

Policista jménem Marián pocházel z vesnice v regionu Horný Liptov a pracoval na krajském policejním ředitelství v Žilině.

Puklina, do které spadl, je úzká, místy jen 30 centimetrů. Záchranáři se ke Slovákovi dostali s pomocí hydraulického kladiva.

Marián spadl do ledovcové pukliny pod vrcholem Rainerhorn ve výšce 3420 metrů nad mořem. Byl členem osmičlenné skupiny, která vystoupila na vrchol štítu Gross Venediger vysoký 3657 metrů. Při sestupu se krátce po sobotním poledni zřítil do průrvy.

reklama
Klíčová slova: rakousko úmrtí hory

Diskuse

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Postupovala policie tvrdě? Internet na straně rodiny nemocného chlapce (5) - anotační foto

Postupovala policie tvrdě? Internet na straně rodiny nemocného chlapce (5)

02.09.2014 13:09 Londýn/Madrid - Příliš tvrdý postup britských vyšetřovatelů vůči rodičům syna s rakovinou vyvolal bouři...

Separatisté na Ukrajině se pokusili o lest, přijeli v kamionech s nápisy...

02.09.2014 13:01 Kyjev - Protiofenziva proruských rebelů na východě Ukrajiny a je úspěšná. Kyjev dnes podle sdělení mluvčího...

Jeskyně ukrývala mimořádný objev - anotační foto

Jeskyně ukrývala mimořádný objev

02.09.2014 12:50 Aktualizováno Gibraltar - V jeskyni na Gibraltaru byly objeveny unikátní rytiny, které z největší pravděpodobností...

Obama jako Kennedy? Šéf USA míří do Pobaltí, čeká se ostrý projev

02.09.2014 12:35 Tallinn - Z rostoucí ruské agrese pociťují strach především pobaltské země, které mají s Ruskem, resp. SSSR...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 6110 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama