Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

Prägraten - Záchranáři v pondělí vyprostili tělo Slováka, který zemřel po pádu do ledovcové pukliny v rakouských Alpách. Píší to portály deníku Tiroler Tageszeitung a stanice ORF.

Diskuse: 0

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů - anotační foto
reklama

Vyprošťovací práce byly v neděli přerušeny kvůli silnému větru a mlze. V tomto počasí se ještě před přerušením prací jeden ze záchranných vrtulníků dostal do turbulence a pilot odhodil lano, na kterém byli zavěšeni tři záchranáři.

Při pádu z desetimetrové výšky utrpěl dvaapadesátiletý velitel akce Franz Franzeskon těžká zranění, kterým podlehl. Jeho dva spolupracovníci pád přežili.

Záchranáři v pondělí, když se mlha rozestoupila a vítr ustal, vyzvedli tělo pětatřicetiletého slovenského policisty z průrvy.

Policista jménem Marián pocházel z vesnice v regionu Horný Liptov a pracoval na krajském policejním ředitelství v Žilině.

Puklina, do které spadl, je úzká, místy jen 30 centimetrů. Záchranáři se ke Slovákovi dostali s pomocí hydraulického kladiva.

Marián spadl do ledovcové pukliny pod vrcholem Rainerhorn ve výšce 3420 metrů nad mořem. Byl členem osmičlenné skupiny, která vystoupila na vrchol štítu Gross Venediger vysoký 3657 metrů. Při sestupu se krátce po sobotním poledni zřítil do průrvy.

reklama
Klíčová slova: rakousko úmrtí hory

Diskuse

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Rusko začalo vyšetřovat "genocidu" na Ukrajině

30.09.2014 02:46 Aktualizováno Moskva - Ruské úřady začaly vyšetřovat spáchání zločinu "genocidy ruskojazyčného obyvatelstva" na...

Zbloudilá kulka z lovu zasáhla novorozence do hlavy - anotační foto

Zbloudilá kulka z lovu zasáhla novorozence do hlavy

30.09.2014 00:14 Pittsburgh – Novorozenec je v kritickém stavu poté, co byl postřelen zbloudilou kulkou, zatímco ležel na...

Moskva popírá přítomnost ruských vojáků na Ukrajině: Vymyslel to západ

29.09.2014 23:14 Moskva - Moskva dnes opět popřela, že by na východě Ukrajiny bojovali a umírali ruští vojáci. Jedná se o...

Dodávky ruského plynu přes Ukrajinu jsou ohroženy

29.09.2014 23:13 Aktualizováno Praha - Dodávky ruského plynu přes Ukrajinu do evropských zemí se během nadcházející zimy nedají příliš...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 13287 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama