Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

Prägraten - Záchranáři v pondělí vyprostili tělo Slováka, který zemřel po pádu do ledovcové pukliny v rakouských Alpách. Píší to portály deníku Tiroler Tageszeitung a stanice ORF.

Diskuse: 0

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů - anotační foto
reklama

Vyprošťovací práce byly v neděli přerušeny kvůli silnému větru a mlze. V tomto počasí se ještě před přerušením prací jeden ze záchranných vrtulníků dostal do turbulence a pilot odhodil lano, na kterém byli zavěšeni tři záchranáři.

Při pádu z desetimetrové výšky utrpěl dvaapadesátiletý velitel akce Franz Franzeskon těžká zranění, kterým podlehl. Jeho dva spolupracovníci pád přežili.

Záchranáři v pondělí, když se mlha rozestoupila a vítr ustal, vyzvedli tělo pětatřicetiletého slovenského policisty z průrvy.

Policista jménem Marián pocházel z vesnice v regionu Horný Liptov a pracoval na krajském policejním ředitelství v Žilině.

Puklina, do které spadl, je úzká, místy jen 30 centimetrů. Záchranáři se ke Slovákovi dostali s pomocí hydraulického kladiva.

Marián spadl do ledovcové pukliny pod vrcholem Rainerhorn ve výšce 3420 metrů nad mořem. Byl členem osmičlenné skupiny, která vystoupila na vrchol štítu Gross Venediger vysoký 3657 metrů. Při sestupu se krátce po sobotním poledni zřítil do průrvy.

reklama
Klíčová slova: rakousko úmrtí hory

Diskuse

Slovák spadl do propasti: Je mrtvý! Stejně jako jeden ze záchranářů

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Boj s Islámským státem? O ten prý vůbec nejde - anotační foto

Boj s Islámským státem? O ten prý vůbec nejde

01.09.2015 02:55 Aktualizováno Ankara/Washington – Turecko se konečně odhodlalo poskytnout pomoc Spojeným státům v boji proti IS. Jeho...

Dusno v EU: Maďaři pustili uprchlíky ve vlacích na Západ. Češi a Rakušané je...

01.09.2015 02:24 Aktualizováno Budapešť - Kvůli uprchlické krizi v Evropě houstne atmosféra i mezi jednotlivými členy osmadvacítky. Na...

Putin se v Číně sejde se Zemanem, oznámil Kreml

01.09.2015 02:19 Aktualizováno Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se při nadcházející návštěvě Číny setká s českým prezidentem Milošem...

Maďarsku dochází síly, pustí uprchlíky na Západ?

01.09.2015 02:16 Aktualizováno Budapešť - S vyhrocující se situací ohledně migrační vlny, která zasáhla Evropu, se objevují nové a nové...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 20474 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama