Lháři! Špatný prezidente! Rozčílený Sarkozy debatoval s Hollandem

Paříž - Francouzský prezident Nicolas Sarkozy a jeho vyzyvatel v boji o prezidentský post François Hollande se ve středu poprvé a naposled utkali v televizním přímém přenosu stanic TF1 a France 2. Pro Sarkozyho to byla poslední možnost získat na svou stranu nerozhodnuté voliče, informuje agentura AFP.

Diskuse: 0

Lháři! Špatný prezidente! Rozčílený Sarkozy debatoval s Hollandem - anotační foto
reklama

Debata, která by ještě mohla ovlivnit průběh nedělního druhého kola voleb, začala ve 21.00 hodin SELČ. Sarkozy i Hollande přišli v tmavě modrých oblecích. Při svých pečlivě nacvičených projevech se dívali upřeně jeden druhému do očí.
 
Průběh diskuze, která trvala přes dvě a půl hodiny, "hlídali" dva moderátoři. Oba kandidáti tak dostali prostor pro své názory i na reakce na názory protivníka. Čas, který strávili mluvením, jim měřily digitální hodiny.
 
Jako první dostal slovo Hollande. Uvedl, že bude "spravedlivým prezidentem". "Procházíme vážnou krizí," řekl a slíbil, že jeho politika bude založena na "fiskální a sociální spravedlnosti" a že bude "prezidentem, který lidi spojuje".
 
Sarkozy kontroval tím, že Francouzi nyní stojí před "historickou volbou", a popřel, že by to byl on, kdo rozděluje národ. Uvedl, že chce zemi vyvést z krize. Jeho vzorem není Španělsko nebo Řecko, nýbrž Německo kancléřky Angely Merkelové.

Při vášnivé diskusi si oba Francouzi nebrali servítky. Hollande obvinil Sarkozyho z korupce ve veřejném sektoru, na což Sarkozy reagoval pobouřeně. "To je lež, to je pomluva, a vy jste drbna, když tohle říkáte," vykřikoval prezident.

Předvolební duel sledovala v přímém přenosu asi polovina z 44,5 milionů francouzských voličů.

Předvolební průzkumy favorizují Hollanda – socialista by měl podle toho posledního získat 54 procent hlasů. Pro Sarkozy se vyjádřilo 46 procent dotázaných voličů.
 
První kolo prezidentských voleb se uskutečnilo 22. dubna. Hollande získal 28,5 procenta hlasů, Sarkozy 27 procent. Průzkumy veřejného mínění pak už favorizovali Hollanda.

reklama

Diskuse

Lháři! Špatný prezidente! Rozčílený Sarkozy debatoval s Hollandem

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Islámský stát táhne na Damašek. Asadův režim v koncích? - anotační foto

Islámský stát táhne na Damašek. Asadův režim v koncích?

26.05.2015 11:30 Damašek - Letectvo syrských ozbrojených sil provedlo sérii intenzivních náletů na pozice bojovníků z...

Martina porodila syna přímo na ulici, pomohli jí kolemjdoucí - anotační foto

Martina porodila syna přímo na ulici, pomohli jí kolemjdoucí

26.05.2015 11:17 Bratislava - Malý Matoušek i maminka jsou v pořádku. Martina se vracela z běžné těhotenské kontroly u...

Rusko odpovídá NATO. Zahájilo obří letecké manévry - anotační foto

Rusko odpovídá NATO. Zahájilo obří letecké manévry

26.05.2015 11:16 Moskva - Ruské ozbrojené síly zahájily rozsáhlé cvičení, do něhož se zapojí 250 vojenských letounů a 12 tisíc...

Putin řádí jako stalinská hyena? Hrozí éra "velkého teroru", zní z...

26.05.2015 11:09 Aktualizováno "Rusko učinilo další krok směrem k zhoubnému používání práva, které má podpořit autoritářské rozmary...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem předjíždění pro kamiony?

Hlasovalo 5823 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama