Lháři! Špatný prezidente! Rozčílený Sarkozy debatoval s Hollandem

Paříž - Francouzský prezident Nicolas Sarkozy a jeho vyzyvatel v boji o prezidentský post François Hollande se ve středu poprvé a naposled utkali v televizním přímém přenosu stanic TF1 a France 2. Pro Sarkozyho to byla poslední možnost získat na svou stranu nerozhodnuté voliče, informuje agentura AFP.

Diskuse: 0

Lháři! Špatný prezidente! Rozčílený Sarkozy debatoval s Hollandem - anotační foto
reklama

Debata, která by ještě mohla ovlivnit průběh nedělního druhého kola voleb, začala ve 21.00 hodin SELČ. Sarkozy i Hollande přišli v tmavě modrých oblecích. Při svých pečlivě nacvičených projevech se dívali upřeně jeden druhému do očí.
 
Průběh diskuze, která trvala přes dvě a půl hodiny, "hlídali" dva moderátoři. Oba kandidáti tak dostali prostor pro své názory i na reakce na názory protivníka. Čas, který strávili mluvením, jim měřily digitální hodiny.
 
Jako první dostal slovo Hollande. Uvedl, že bude "spravedlivým prezidentem". "Procházíme vážnou krizí," řekl a slíbil, že jeho politika bude založena na "fiskální a sociální spravedlnosti" a že bude "prezidentem, který lidi spojuje".
 
Sarkozy kontroval tím, že Francouzi nyní stojí před "historickou volbou", a popřel, že by to byl on, kdo rozděluje národ. Uvedl, že chce zemi vyvést z krize. Jeho vzorem není Španělsko nebo Řecko, nýbrž Německo kancléřky Angely Merkelové.

Při vášnivé diskusi si oba Francouzi nebrali servítky. Hollande obvinil Sarkozyho z korupce ve veřejném sektoru, na což Sarkozy reagoval pobouřeně. "To je lež, to je pomluva, a vy jste drbna, když tohle říkáte," vykřikoval prezident.

Předvolební duel sledovala v přímém přenosu asi polovina z 44,5 milionů francouzských voličů.

Předvolební průzkumy favorizují Hollanda – socialista by měl podle toho posledního získat 54 procent hlasů. Pro Sarkozy se vyjádřilo 46 procent dotázaných voličů.
 
První kolo prezidentských voleb se uskutečnilo 22. dubna. Hollande získal 28,5 procenta hlasů, Sarkozy 27 procent. Průzkumy veřejného mínění pak už favorizovali Hollanda.

reklama

Diskuse

Lháři! Špatný prezidente! Rozčílený Sarkozy debatoval s Hollandem

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Kdo nejčastěji přivádí mladé lidi k IS? Odborník přišel se zajímavým zjištěním - anotační foto

Kdo nejčastěji přivádí mladé lidi k IS? Odborník přišel se zajímavým zjištěním

26.11.2015 16:54 Aktualizováno New York - Většina jedinců, kteří odešli do Sýrie, aby se zde připojili k Islámskému státu, byla rekrutována...

Německo jde do boje proti IS, pošle průzkumné letouny Tornado

26.11.2015 16:44 Aktualizováno Berlín - Ke koalici, která podniká nálety na pozice radikálů z Islámského státu, se nově připojí Německo....

Soud ve Štrasburku podpořil Česko v kauze stížnosti na zrušení prověrky - anotační foto

Soud ve Štrasburku podpořil Česko v kauze stížnosti na zrušení prověrky

26.11.2015 16:26 Aktualizováno Štrasburk - Někdejší ředitel sekce správy majetku českého ministerstva obrany Václav Regner neuspěl se svou...

Lze najít účinnou taktiku proti IS? Nebo o ní někdo vůbec nestojí?

26.11.2015 15:50 Evropa - Islámský stát vstupuje stále více do našeho života, ba co víc, začíná ho ovlivňovat. Dokud se vše...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 7635 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama