Neonacisté si z Česka udělali střelnici, stříleli i do lidských těl

Mnichov - Bavorští neonacisté ze skupiny Jagdstaffel D.S.T. jezdili do České republiky trénovat střelbu. Používali při tom i terče ve tvaru lidských těl, informuje v pátek portál Welt Online.

Diskuse: 0

Neonacisté si z Česka udělali střelnici, stříleli i do lidských těl - anotační foto
reklama

Německá policie podnikla ve čtvrtek celkem 31 zátahů proti Jagdstaffel D.S.T. a jejím členům zabavila 5800 předmětů – střelné zbraně, munici, nože či boxery. Razií se zúčastnily tři stovky policistů.

Bavorští policisté vyšetřují 19 lidí z neonacistické organizace ve věku 20 až 33 let. Některé z nich již znají z minulosti pro násilné trestné činy či nedovolené držení zbraní. Vyšetřovatelé skupinu podezřívají mimo jiné z toho, že udržuje kontakty s ultrapravicovou organizací Freies Netz Süd.

Policisté je při raziích zadrželi a po výslechu pak propustili na svobodu.

Podle Susanny Tausendfreundové, mluvčí strany Zelených v bavorském zemském sněmu, je organizace Jagdstaffel D.S.T. nebezpečná. Svědčí o tom podle jejích slov i cesty jejích členů do České republiky, kde trénovali střelbu.

Při ní používali terče v podobě lidských postav. Jejích výlety do Česka potvrdil i mnichovský policejní viceprezident Robert Kopp.

Skupinu Jagdstaffel, kterou v roce 2009 založili členové skinheadské komunity, policie už dva roky sleduje a od konce roku 2011 její členy vyšetřuje.

reklama
Klíčová slova: česko neonacisté střelba

Diskuse

Neonacisté si z Česka udělali střelnici, stříleli i do lidských těl

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Malajsijský boeing sestřelili Ukrajinci nebo Američané, věří většina Rusů

28.07.2015 03:20 Aktualizováno Moskva - Už víc jak rok se hledá viník tragédie letu MH17, který se zřítil na Donbasu. Podle průzkumu...

Problém při šetření zkázy letu MH17: Rusko si postavilo hlavu

28.07.2015 02:41 Aktualizováno New York - Rusko dnes potvrdilo, že bude vetovat návrh na zřízení mezinárodního tribunálu, který by měl být...

Přeplněné uprchlické tábory? Pravda je úplně jiná, o nic méně hrozivá

28.07.2015 02:10 Aktualizováno Catania/Praha - Některé evropské agentury i neziskové organizace tvrdí, že uprchlické tábory v Itálii a Řecku...

Rakouská policie ve vlaku zadržela stovky ilegálních uprchlíků - anotační foto

Rakouská policie ve vlaku zadržela stovky ilegálních uprchlíků

27.07.2015 22:55 Vídeň - Rakouská policie v neděli na vídeňském hlavním nádraží zadržela v nočním vlaku z Budapešti do...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 6159 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama