Ruský soud unesenou dceru českému otci nevydal

Moskva - Ruský soud první instance rozhodl, že Zdeněk Hromádka nedostane zpět svou čtyřletou dceru Aničku, kterou její matka před více než rokem unesla do Ruska, odkud pochází. Informují o tom čtvrteční Lidové noviny.

Přidejte svůj názor

371

Ruský soud tak zamítl usnesení českého soudu, který těsně před tím, než Olga Hromádková odvezla svou dceru do Ruska, rozhodl, že dívka bude žít v péči otce.

Zdeněk Hromádka uvedl, že ruský soud odůvodnil své rozhodnutí tím, že matka údajně nebyla podle česko-ruské smlouvy informována o jednání městského soudu 21. července 2008 a že v době vydání předběžného opatření ji nezastupoval její právník. To ale podle Aniččina otce není pravda.

Hromádka navíc již dříve uvedl, že je mu jasné, že poté, co Olga Hromádková odjela s dcerou do Ruska, tamní soud rozhodne ve prospěch matky.

"Žádal jsem soud o vydání předběžného opatření, které by zabránilo manželce odjet s Aničkou do Ruska. Soudkyně Pavla Schütznerová mé žádosti ale zamítla," řekl tehdy LN. Podle Obvodního soudu pro Prahu 4 prý nebyl důvod se obávat, že žena s dcerkou odjede.

Vycestování dívky zakázal až Městský soud v Praze, ale to už bylo pozdě.

Rusko až dosud nepodepsalo Haagskou úmluvu o mezinárodních únosech dítěte, takže šance na návrat Aničky do Česka je minimální.

Zdeněk Hromádka byl za svou dcerou v Rusku letos již osmkrát. Anička, která tam žije již rok a půl, se mu podle jeho slov odcizuje a už skoro nemluví česky. Otec navíc tvrdí, že matka dítě manipuluje.

Přesto o svou dceru hodlá bojovat dál.

Témata: soudy | krimi
Google+ Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

DISKUZE: Ruský soud unesenou dceru českému otci nevydal

Vstupte do diskuze

Doporučujeme

Projekt MKULTRA: Americká CIA dělala pokusy na lidech, mučila i děti

26.04.2017 22:25 Aktualizováno HISTORIE - Celá řada science fiction spisovatelů si pohrává s myšlenkou, jak by vypadal svět, kdyby…

Největší vojenské cvičení KLDR v historii: Fotografie ukazují ničivou sílu…

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Pchjongjang – V Severní Koreji proběhlo obří vojenské cvičení. Na dělostřelce dohlížel osobně…

Vtrhnou Američané na Ukrajinu? Tillersonův výrok vyvolal závažné otázky

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Washington - Ministr zahraničí Spojených států Rex Tillerson nedávno otevřel otázku, zda by se měla…

Úřady bijí na poplach: Na přípravu před útokem KLDR máte pouhých 10 minut.…

26.04.2017 21:59 Aktualizováno Tokio – Japonci mají opravdu strach z toho, co by pro zemi znamenal útok Severní Koreje – obzvláště…

Související:

Zprávy odjinud

Právě se děje

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama