Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

Bratislava - Slovenské ministerstvo vnitra prověřovalo podezřelý postup bratislavské Akademie Policejního sboru, která bývalému předsedovi poslaneckého klubu Věcí veřejných Vítu Bártovi udělila titul doktora práv. Přezkoumání však žádné pochybení neodhalilo, píše v pátek slovenský deník Sme.

Diskuse: 0

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý? - anotační foto
reklama

Slovenské vnitro při čtvrteční prověrce případu zjistilo, že Bárta v prosinci 2003 absolvoval rigorózní zkoušku z kriminalistiky a trestního práva.

"Na základě pozitivního hodnocení obou součástí zkoušky byl Vítu Bártovi udělen akademický titul," sdělila Natália Hattalová z tiskového odboru ministerstva.

Údajné opisování práce rezort nijak nekomentoval, dodává Sme.

Týdeník Reflex před nedávnem napsal, že Vít Bárta a později i jeho bratr Matěj získali tituly podvodem. V rigorózních pracích podle něj opisovali ze skript jejich učitele Jiřího Strause, který bratrům v letech 2003 a 2006 sestavoval oponentské posudky k rigorózním pracím.

Práce byly podle Reflexu z velké části opsané z jeho učebnic. Straus je v posudcích chválil a doporučil je na obhajobu před komisí. Na základě toho se bratři stali doktory práv se zaměřením na bezpečnostní služby.

Bratři Bártovi však obvinění odmítají. Tvrdí, že se se Strausem podíleli na výzkumu, proto mohli jeho závěry použít v práci o kriminalistické trasologii.

Sme píše, že podezření z opisování diplomových prací během studia na této škole čelili i slovenští policejní viceprezidenti Ján Vaľo a Ľubomír Ábel. Dosluhující šéf policie Jaroslav Spišiak případ prověřoval, avšak neodvolal je.

Bratislavská akademie podle Sme koncem loňského roku ze zákona přišla o právo pořádat rigorózní zkoušky.

reklama
Klíčová slova: Bárta, Vít

Diskuse

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Konec Islámského státu? Dostaneme vás do jednoho, vzkazuje nepřítel - anotační foto

Konec Islámského státu? Dostaneme vás do jednoho, vzkazuje nepřítel

28.08.2015 11:03 Washington – Skupina hackerů, která si říká GhostSec, se po několika dnech opět ozvala. Před nedávnem magazín...

Řidičem vozu s mrtvými běženci nebyl Rumun, brání se Bukurešť - anotační foto

Řidičem vozu s mrtvými běženci nebyl Rumun, brání se Bukurešť

28.08.2015 10:48 Bukurešť - Rumunské ministerstvo zahraničí odmítá zprávy v médiích, že řidič nákladního vozu, ve kterém bylo...

V Paříži byli zatčeni dva novináři, pokusili se vydírat marockého krále - anotační foto

V Paříži byli zatčeni dva novináři, pokusili se vydírat marockého krále

28.08.2015 10:20 Paříž - Dva francouzští novináři byli ve čtvrtek zatčeni v jednom z pařížských hotelů pro podezření z pokusu...

Počet mrtvých běženců v Rakousku vzrostl, řidič stále na útěku

28.08.2015 10:09 Aktualizováno Vídeň - V nákladním voze, který byl včera nalezen na východě Rakouska, bylo 71 těl běženců. Předpokládá se,...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 19250 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama