Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

Bratislava - Slovenské ministerstvo vnitra prověřovalo podezřelý postup bratislavské Akademie Policejního sboru, která bývalému předsedovi poslaneckého klubu Věcí veřejných Vítu Bártovi udělila titul doktora práv. Přezkoumání však žádné pochybení neodhalilo, píše v pátek slovenský deník Sme.

Diskuse: 0

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý? - anotační foto
reklama

Slovenské vnitro při čtvrteční prověrce případu zjistilo, že Bárta v prosinci 2003 absolvoval rigorózní zkoušku z kriminalistiky a trestního práva.

"Na základě pozitivního hodnocení obou součástí zkoušky byl Vítu Bártovi udělen akademický titul," sdělila Natália Hattalová z tiskového odboru ministerstva.

Údajné opisování práce rezort nijak nekomentoval, dodává Sme.

Týdeník Reflex před nedávnem napsal, že Vít Bárta a později i jeho bratr Matěj získali tituly podvodem. V rigorózních pracích podle něj opisovali ze skript jejich učitele Jiřího Strause, který bratrům v letech 2003 a 2006 sestavoval oponentské posudky k rigorózním pracím.

Práce byly podle Reflexu z velké části opsané z jeho učebnic. Straus je v posudcích chválil a doporučil je na obhajobu před komisí. Na základě toho se bratři stali doktory práv se zaměřením na bezpečnostní služby.

Bratři Bártovi však obvinění odmítají. Tvrdí, že se se Strausem podíleli na výzkumu, proto mohli jeho závěry použít v práci o kriminalistické trasologii.

Sme píše, že podezření z opisování diplomových prací během studia na této škole čelili i slovenští policejní viceprezidenti Ján Vaľo a Ľubomír Ábel. Dosluhující šéf policie Jaroslav Spišiak případ prověřoval, avšak neodvolal je.

Bratislavská akademie podle Sme koncem loňského roku ze zákona přišla o právo pořádat rigorózní zkoušky.

reklama
Klíčová slova: Bárta, Vít

Diskuse

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

V Madridu léčí sovy akupunkturou  - anotační foto

V Madridu léčí sovy akupunkturou

20.12.2014 14:18 Madrid - Pacient otevírá své velké žluté oči, ale zůstává zcela tichý, když mu Edurne Cornejová napichuje...

KLDR vyhrožuje Spojeným státům. Spolupracujte, nebo... - anotační foto

KLDR vyhrožuje Spojeným státům. Spolupracujte, nebo...

20.12.2014 13:56 Aktualizováno Soul/Tokio/Peking - Jižní Korea se dnes připojila k americkému obvinění Severní Koreje, že stojí za útokem na...

Papež má nového náhradníka. Je jím francouzský kardinál Tauran  - anotační foto

Papež má nového náhradníka. Je jím francouzský kardinál Tauran

20.12.2014 13:44 Vatikán - Novým vatikánským kardinálem komořím, tedy mužem, který stane prozatímně v čele římskokatolické...

Chudáček malý: Chlapeček (2) je alergický na Vánoce

20.12.2014 13:08 Middleborough - Teprve dvouletý chlapeček si nemůže užít Vánoce jako ostatní děti. Je totiž těžce alergický...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama