Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

Bratislava - Slovenské ministerstvo vnitra prověřovalo podezřelý postup bratislavské Akademie Policejního sboru, která bývalému předsedovi poslaneckého klubu Věcí veřejných Vítu Bártovi udělila titul doktora práv. Přezkoumání však žádné pochybení neodhalilo, píše v pátek slovenský deník Sme.

Diskuse: 0

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý? - anotační foto
reklama

Slovenské vnitro při čtvrteční prověrce případu zjistilo, že Bárta v prosinci 2003 absolvoval rigorózní zkoušku z kriminalistiky a trestního práva.

"Na základě pozitivního hodnocení obou součástí zkoušky byl Vítu Bártovi udělen akademický titul," sdělila Natália Hattalová z tiskového odboru ministerstva.

Údajné opisování práce rezort nijak nekomentoval, dodává Sme.

Týdeník Reflex před nedávnem napsal, že Vít Bárta a později i jeho bratr Matěj získali tituly podvodem. V rigorózních pracích podle něj opisovali ze skript jejich učitele Jiřího Strause, který bratrům v letech 2003 a 2006 sestavoval oponentské posudky k rigorózním pracím.

Práce byly podle Reflexu z velké části opsané z jeho učebnic. Straus je v posudcích chválil a doporučil je na obhajobu před komisí. Na základě toho se bratři stali doktory práv se zaměřením na bezpečnostní služby.

Bratři Bártovi však obvinění odmítají. Tvrdí, že se se Strausem podíleli na výzkumu, proto mohli jeho závěry použít v práci o kriminalistické trasologii.

Sme píše, že podezření z opisování diplomových prací během studia na této škole čelili i slovenští policejní viceprezidenti Ján Vaľo a Ľubomír Ábel. Dosluhující šéf policie Jaroslav Spišiak případ prověřoval, avšak neodvolal je.

Bratislavská akademie podle Sme koncem loňského roku ze zákona přišla o právo pořádat rigorózní zkoušky.

reklama
Klíčová slova: Bárta, Vít

Diskuse

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Ebola na postupu: Pobřeží slonoviny uzavřelo hranice, obranu zesilují i Filipíny - anotační foto

Ebola na postupu: Pobřeží slonoviny uzavřelo hranice, obranu zesilují i...

23.08.2014 15:09 Abidžan - Pobřeží slonoviny uzavřelo hranice s Guineou a Libérií, aby tak zabránilo rozšíření smrtící eboly...

Zlom v ukrajinské krizi? Merkelová se rozjela do Kyjeva

23.08.2014 14:55 Aktualizováno Kyjev - Německo rázně vstupuje do řešení krize na Ukrajině. Kancléřka Angela Merkelová přijíždí do Kyjeva v...

Smrtící účinky soli potvrzeny. Kolik jí spotřebujete vy?

23.08.2014 14:52 Aktualizováno Řím - Potvrzeno, sůl zabíjí. Průměrná spotřeba soli na naší planetě je téměř dvojnásobkem toho, co doporučuje...

Možná padne rekord. V Nepálu tisíce lidí sestavily vlajku z vlastních těl +VIDEO - anotační foto

Možná padne rekord. V Nepálu tisíce lidí sestavily vlajku z vlastních těl...

23.08.2014 14:30 Káthmándú - V Nepálu se dnes pokusili o nový rekord. Zhruba 38 tisíc lidí se shromáždilo, aby ze svých těl...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 2920 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama