Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

Bratislava - Slovenské ministerstvo vnitra prověřovalo podezřelý postup bratislavské Akademie Policejního sboru, která bývalému předsedovi poslaneckého klubu Věcí veřejných Vítu Bártovi udělila titul doktora práv. Přezkoumání však žádné pochybení neodhalilo, píše v pátek slovenský deník Sme.

Diskuse: 0

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý? - anotační foto
reklama

Slovenské vnitro při čtvrteční prověrce případu zjistilo, že Bárta v prosinci 2003 absolvoval rigorózní zkoušku z kriminalistiky a trestního práva.

"Na základě pozitivního hodnocení obou součástí zkoušky byl Vítu Bártovi udělen akademický titul," sdělila Natália Hattalová z tiskového odboru ministerstva.

Údajné opisování práce rezort nijak nekomentoval, dodává Sme.

Týdeník Reflex před nedávnem napsal, že Vít Bárta a později i jeho bratr Matěj získali tituly podvodem. V rigorózních pracích podle něj opisovali ze skript jejich učitele Jiřího Strause, který bratrům v letech 2003 a 2006 sestavoval oponentské posudky k rigorózním pracím.

Práce byly podle Reflexu z velké části opsané z jeho učebnic. Straus je v posudcích chválil a doporučil je na obhajobu před komisí. Na základě toho se bratři stali doktory práv se zaměřením na bezpečnostní služby.

Bratři Bártovi však obvinění odmítají. Tvrdí, že se se Strausem podíleli na výzkumu, proto mohli jeho závěry použít v práci o kriminalistické trasologii.

Sme píše, že podezření z opisování diplomových prací během studia na této škole čelili i slovenští policejní viceprezidenti Ján Vaľo a Ľubomír Ábel. Dosluhující šéf policie Jaroslav Spišiak případ prověřoval, avšak neodvolal je.

Bratislavská akademie podle Sme koncem loňského roku ze zákona přišla o právo pořádat rigorózní zkoušky.

reklama
Klíčová slova: Bárta, Vít

Diskuse

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Na Bulharsko se valí imigranti, hranici s Tureckem budou střežit vojáci

27.01.2015 10:43 Sofia - Kvůli přílivu nelegálních imigrantů vyšle Bulharsko na hranici s Tureckem 180 vojáků, kteří tam budou...

Zkáza letu QZ8501: Armáda odvolala pátrání po obětech, nalezeno jen 70 těl  - anotační foto

Zkáza letu QZ8501: Armáda odvolala pátrání po obětech, nalezeno jen 70 těl

27.01.2015 10:32 Jakarta - Indonéská armáda zastavila pátrání po obětech a troskách nehody letadla společnosti AirAsia, které...

Gauck rázně: Vina za vraždy v Osvětimi je součástí německé identity

27.01.2015 10:27 Berlín - Vina za vraždy více než milionu lidí, kterých se nacisté dopustili ve vyhlazovacím táboře v...

Novým šéfem řeckých financí se stane profesor ekonomie - anotační foto

Novým šéfem řeckých financí se stane profesor ekonomie

27.01.2015 10:25 Atény - Řecký profesor ekonomie Jannis Varufakis (53) potvrdil, že se stane novým ministrem financí ve vládě...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem kouření v restauracích?

Hlasovalo 6351 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama