Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

Bratislava - Slovenské ministerstvo vnitra prověřovalo podezřelý postup bratislavské Akademie Policejního sboru, která bývalému předsedovi poslaneckého klubu Věcí veřejných Vítu Bártovi udělila titul doktora práv. Přezkoumání však žádné pochybení neodhalilo, píše v pátek slovenský deník Sme.

Diskuse: 0

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý? - anotační foto
reklama

Slovenské vnitro při čtvrteční prověrce případu zjistilo, že Bárta v prosinci 2003 absolvoval rigorózní zkoušku z kriminalistiky a trestního práva.

"Na základě pozitivního hodnocení obou součástí zkoušky byl Vítu Bártovi udělen akademický titul," sdělila Natália Hattalová z tiskového odboru ministerstva.

Údajné opisování práce rezort nijak nekomentoval, dodává Sme.

Týdeník Reflex před nedávnem napsal, že Vít Bárta a později i jeho bratr Matěj získali tituly podvodem. V rigorózních pracích podle něj opisovali ze skript jejich učitele Jiřího Strause, který bratrům v letech 2003 a 2006 sestavoval oponentské posudky k rigorózním pracím.

Práce byly podle Reflexu z velké části opsané z jeho učebnic. Straus je v posudcích chválil a doporučil je na obhajobu před komisí. Na základě toho se bratři stali doktory práv se zaměřením na bezpečnostní služby.

Bratři Bártovi však obvinění odmítají. Tvrdí, že se se Strausem podíleli na výzkumu, proto mohli jeho závěry použít v práci o kriminalistické trasologii.

Sme píše, že podezření z opisování diplomových prací během studia na této škole čelili i slovenští policejní viceprezidenti Ján Vaľo a Ľubomír Ábel. Dosluhující šéf policie Jaroslav Spišiak případ prověřoval, avšak neodvolal je.

Bratislavská akademie podle Sme koncem loňského roku ze zákona přišla o právo pořádat rigorózní zkoušky.

reklama
Klíčová slova: Bárta, Vít

Diskuse

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Studentka (†21) si koupila prášky na hubnutí na internetu. Nepřežila - anotační foto

Studentka (†21) si koupila prášky na hubnutí na internetu. Nepřežila

21.04.2015 11:37 Wrexham - Mladá britská žena zemřela poté, co si vzala podezřelé tabletky na hubnutí, které zakoupila přes...

Vědci otevřeli 170 let staré šampaňské. Co zjistili? - anotační foto

Vědci otevřeli 170 let staré šampaňské. Co zjistili?

21.04.2015 11:27 Remeš - Francouzští vědci otevřeli tři ze 168 lahví více než 170 let starého šampaňského, které bylo v roce...

Novou zemi Liberland uznal první stát

21.04.2015 11:26 Aktualizováno Praha – Před několika dny média zveřejnila informaci o tom, že si skupinka Čechů na území nikoho mezi...

Egyptský exprezident Mursí jde na 20 let za mříže, podněcoval násilí - anotační foto

Egyptský exprezident Mursí jde na 20 let za mříže, podněcoval násilí

21.04.2015 11:19 Káhira - Egyptský exprezident Muhammad Mursí dostal dvacet let za podněcování k násilí při protestech v...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 10820 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama