Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

Bratislava - Slovenské ministerstvo vnitra prověřovalo podezřelý postup bratislavské Akademie Policejního sboru, která bývalému předsedovi poslaneckého klubu Věcí veřejných Vítu Bártovi udělila titul doktora práv. Přezkoumání však žádné pochybení neodhalilo, píše v pátek slovenský deník Sme.

Diskuse: 0

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý? - anotační foto
reklama

Slovenské vnitro při čtvrteční prověrce případu zjistilo, že Bárta v prosinci 2003 absolvoval rigorózní zkoušku z kriminalistiky a trestního práva.

"Na základě pozitivního hodnocení obou součástí zkoušky byl Vítu Bártovi udělen akademický titul," sdělila Natália Hattalová z tiskového odboru ministerstva.

Údajné opisování práce rezort nijak nekomentoval, dodává Sme.

Týdeník Reflex před nedávnem napsal, že Vít Bárta a později i jeho bratr Matěj získali tituly podvodem. V rigorózních pracích podle něj opisovali ze skript jejich učitele Jiřího Strause, který bratrům v letech 2003 a 2006 sestavoval oponentské posudky k rigorózním pracím.

Práce byly podle Reflexu z velké části opsané z jeho učebnic. Straus je v posudcích chválil a doporučil je na obhajobu před komisí. Na základě toho se bratři stali doktory práv se zaměřením na bezpečnostní služby.

Bratři Bártovi však obvinění odmítají. Tvrdí, že se se Strausem podíleli na výzkumu, proto mohli jeho závěry použít v práci o kriminalistické trasologii.

Sme píše, že podezření z opisování diplomových prací během studia na této škole čelili i slovenští policejní viceprezidenti Ján Vaľo a Ľubomír Ábel. Dosluhující šéf policie Jaroslav Spišiak případ prověřoval, avšak neodvolal je.

Bratislavská akademie podle Sme koncem loňského roku ze zákona přišla o právo pořádat rigorózní zkoušky.

reklama
Klíčová slova: Bárta, Vít

Diskuse

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Rusko monarchií, Putin králem? Expert nastínil nečekanou vizi - anotační foto

Rusko monarchií, Putin králem? Expert nastínil nečekanou vizi

16.09.2014 15:15 "Vladimir Žirinovskij často říká mocným nepříjemné věci. Také jeho poslední návrh, že by se Rusko mohlo...

Řítí se Skotsko do záhuby? Velký přehled rizik samostatnosti

16.09.2014 15:07 Aktualizováno Londýn - Už pozítří se rozhodne, zda se po 300 letech rozpadne svazek Anglie a Skotska. Referendum budí vášně...

Rusko vrací NATO úder, hodlá posílit své jednotky na Krymu

16.09.2014 14:59 Kyjev - Ruská logika je jednoduchá. Když posiluje svoje jednotky NATO, my uděláme totéž, oznámil dnes ruský...

Taliban tvrdě udeřil: Tři mrtví při útoku na ambasádu USA v Kábulu

16.09.2014 14:55 Aktualizováno Kábul - Radikální Taliban zneužívá nejistoty, která panuje v Afghánistánu a tvrdě útočí. Dnes byl spáchan...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zákaz kouření v restauracích?

Hlasovalo 9978 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama