Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

Bratislava - Slovenské ministerstvo vnitra prověřovalo podezřelý postup bratislavské Akademie Policejního sboru, která bývalému předsedovi poslaneckého klubu Věcí veřejných Vítu Bártovi udělila titul doktora práv. Přezkoumání však žádné pochybení neodhalilo, píše v pátek slovenský deník Sme.

Diskuse: 0

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý? - anotační foto
reklama

Slovenské vnitro při čtvrteční prověrce případu zjistilo, že Bárta v prosinci 2003 absolvoval rigorózní zkoušku z kriminalistiky a trestního práva.

"Na základě pozitivního hodnocení obou součástí zkoušky byl Vítu Bártovi udělen akademický titul," sdělila Natália Hattalová z tiskového odboru ministerstva.

Údajné opisování práce rezort nijak nekomentoval, dodává Sme.

Týdeník Reflex před nedávnem napsal, že Vít Bárta a později i jeho bratr Matěj získali tituly podvodem. V rigorózních pracích podle něj opisovali ze skript jejich učitele Jiřího Strause, který bratrům v letech 2003 a 2006 sestavoval oponentské posudky k rigorózním pracím.

Práce byly podle Reflexu z velké části opsané z jeho učebnic. Straus je v posudcích chválil a doporučil je na obhajobu před komisí. Na základě toho se bratři stali doktory práv se zaměřením na bezpečnostní služby.

Bratři Bártovi však obvinění odmítají. Tvrdí, že se se Strausem podíleli na výzkumu, proto mohli jeho závěry použít v práci o kriminalistické trasologii.

Sme píše, že podezření z opisování diplomových prací během studia na této škole čelili i slovenští policejní viceprezidenti Ján Vaľo a Ľubomír Ábel. Dosluhující šéf policie Jaroslav Spišiak případ prověřoval, avšak neodvolal je.

Bratislavská akademie podle Sme koncem loňského roku ze zákona přišla o právo pořádat rigorózní zkoušky.

reklama
Klíčová slova: Bárta, Vít

Diskuse

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Americká a britská armáda skončily v Afghánistánu. Vojáci opouštějí zemi - anotační foto

Americká a britská armáda skončily v Afghánistánu. Vojáci opouštějí zemi

26.10.2014 10:16 Kábul - Britské vojenské jednotky a americká námořní pěchota dnes oficiálně ukončily bojové operace v...

Tunisané volí parlament, armáda má mobilizaci - anotační foto

Tunisané volí parlament, armáda má mobilizaci

26.10.2014 10:09 Tunis - v Tunisku se dnes za mobilizace desítek tisíc vojáků a policistů otevřou volební místnosti. Tunisané...

Volby na Ukrajině odstartovaly, Porošenko má poslední šanci

26.10.2014 10:02 Aktualizováno Kyjev - Na Ukrajině dnes ráno začaly volby, v nichž voliči rozhodnou o obsazení budoucího parlamentu....

Hotel hrůzy: Zaplatili byste si za vlastní krvavá jatka? +VIDEO - anotační foto

Hotel hrůzy: Zaplatili byste si za vlastní krvavá jatka? +VIDEO

26.10.2014 09:59 San Diego - V tomhle hotelu se asi jen tak nevyspíte! Probíhají tam totiž děsivá zvěrstva. A lidé si za to...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Podaří se šíření eboly brzy zastavit?

Hlasovalo 1106 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama