Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

Bratislava - Slovenské ministerstvo vnitra prověřovalo podezřelý postup bratislavské Akademie Policejního sboru, která bývalému předsedovi poslaneckého klubu Věcí veřejných Vítu Bártovi udělila titul doktora práv. Přezkoumání však žádné pochybení neodhalilo, píše v pátek slovenský deník Sme.

Diskuse: 0

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý? - anotační foto
reklama

Slovenské vnitro při čtvrteční prověrce případu zjistilo, že Bárta v prosinci 2003 absolvoval rigorózní zkoušku z kriminalistiky a trestního práva.

"Na základě pozitivního hodnocení obou součástí zkoušky byl Vítu Bártovi udělen akademický titul," sdělila Natália Hattalová z tiskového odboru ministerstva.

Údajné opisování práce rezort nijak nekomentoval, dodává Sme.

Týdeník Reflex před nedávnem napsal, že Vít Bárta a později i jeho bratr Matěj získali tituly podvodem. V rigorózních pracích podle něj opisovali ze skript jejich učitele Jiřího Strause, který bratrům v letech 2003 a 2006 sestavoval oponentské posudky k rigorózním pracím.

Práce byly podle Reflexu z velké části opsané z jeho učebnic. Straus je v posudcích chválil a doporučil je na obhajobu před komisí. Na základě toho se bratři stali doktory práv se zaměřením na bezpečnostní služby.

Bratři Bártovi však obvinění odmítají. Tvrdí, že se se Strausem podíleli na výzkumu, proto mohli jeho závěry použít v práci o kriminalistické trasologii.

Sme píše, že podezření z opisování diplomových prací během studia na této škole čelili i slovenští policejní viceprezidenti Ján Vaľo a Ľubomír Ábel. Dosluhující šéf policie Jaroslav Spišiak případ prověřoval, avšak neodvolal je.

Bratislavská akademie podle Sme koncem loňského roku ze zákona přišla o právo pořádat rigorózní zkoušky.

reklama
Klíčová slova: Bárta, Vít

Diskuse

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Ruská diplomacie promluvila o sestřelení letounu. Od NATO neočekáváme nezaujatost, zní z Ruska - anotační foto

Ruská diplomacie promluvila o sestřelení letounu. Od NATO neočekáváme...

25.11.2015 08:59 Moskva/New York – Rusko je po sestřelení ruského letadla na turecko-syrské hranici připraveno jednat se...

Somálští piráti opět útočí, unesli posádku íránské lodě  - anotační foto

Somálští piráti opět útočí, unesli posádku íránské lodě

25.11.2015 08:39 Mogadišo - Somálští piráti o sobě dali opět vědět. Thajské rybářské lodi se u východoafrických břehů podařilo...

Obama na straně Erdogana: Turecko má právo bránit svou suverenitu

25.11.2015 08:07 Washington - Americký prezident Barack Obama se včera telefonicky spojil se svým tureckým protějškem Recepem...

Opevněné velitelství: Odtud Putin řídí válku v Sýrii

25.11.2015 07:53 Moskva - Ruská armáda ukázala operační centrum, za jehož rekonstrukci zaplatila miliardy dolarů. Centrum je v...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Věříte, že světu hrozí jaderný konflikt?

Hlasovalo 7162 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama