Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

Bratislava - Slovenské ministerstvo vnitra prověřovalo podezřelý postup bratislavské Akademie Policejního sboru, která bývalému předsedovi poslaneckého klubu Věcí veřejných Vítu Bártovi udělila titul doktora práv. Přezkoumání však žádné pochybení neodhalilo, píše v pátek slovenský deník Sme.

Diskuse: 0

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý? - anotační foto
reklama

Slovenské vnitro při čtvrteční prověrce případu zjistilo, že Bárta v prosinci 2003 absolvoval rigorózní zkoušku z kriminalistiky a trestního práva.

"Na základě pozitivního hodnocení obou součástí zkoušky byl Vítu Bártovi udělen akademický titul," sdělila Natália Hattalová z tiskového odboru ministerstva.

Údajné opisování práce rezort nijak nekomentoval, dodává Sme.

Týdeník Reflex před nedávnem napsal, že Vít Bárta a později i jeho bratr Matěj získali tituly podvodem. V rigorózních pracích podle něj opisovali ze skript jejich učitele Jiřího Strause, který bratrům v letech 2003 a 2006 sestavoval oponentské posudky k rigorózním pracím.

Práce byly podle Reflexu z velké části opsané z jeho učebnic. Straus je v posudcích chválil a doporučil je na obhajobu před komisí. Na základě toho se bratři stali doktory práv se zaměřením na bezpečnostní služby.

Bratři Bártovi však obvinění odmítají. Tvrdí, že se se Strausem podíleli na výzkumu, proto mohli jeho závěry použít v práci o kriminalistické trasologii.

Sme píše, že podezření z opisování diplomových prací během studia na této škole čelili i slovenští policejní viceprezidenti Ján Vaľo a Ľubomír Ábel. Dosluhující šéf policie Jaroslav Spišiak případ prověřoval, avšak neodvolal je.

Bratislavská akademie podle Sme koncem loňského roku ze zákona přišla o právo pořádat rigorózní zkoušky.

reklama
Klíčová slova: Bárta, Vít

Diskuse

Slovensko neodhalilo chyby při udělení titulu Bártovi. Je čistý?

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Referendum o členství v EU? Nespěchám s tím, přiznal Cameron - anotační foto

Referendum o členství v EU? Nespěchám s tím, přiznal Cameron

04.10.2015 11:02 Manchester – Britové si na referendum o členství Velké Británie v Evropské unii podle všeho ještě počkají....

V nemocnici v Kundúzu byli Talibanci, lidi používali jako živý štít, tvrdí...

04.10.2015 10:30 Aktualizováno Kábul – Informace o bombardování nemocnice Lékařů bez hranic (MSF) a smrti desítek lékařů a pacientů zasáhla...

Nemůžeme omezovat práva běženců na azyl, říká Merkelová

04.10.2015 10:28 Berlín – Bavorští politici vyzvali kancléřku Angelu Merkelovou, aby dala jasně najevo, že kapacity pro...

Francouzskou riviéru poničily bleskové záplavy, 13 mrtvých

04.10.2015 10:19 Aktualizováno Paříž - Nejméně třináct lidí zabily velmi silné deště a následné bleskové povodně v jihovýchodní Francii u...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Měla by ČR po vzoru Německa také uzavřít hranice?

Hlasovalo 14989 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama