Táhni do pekla, řekl pozůstalý a hodil po Breivikovi botu

Oslo - Muž, který loni v létě přišel na norském ostrově Utöya o bratra, se během sedmnáctého dne procesu s Andersem Breivikem postaral o nečekaný rozruch, píše v pátek agentura AFP. Přímo v soudní síni hodil po atentátníkovi botu a vzkázal mu, ať táhne do pekla.

Diskuse: 0

Táhni do pekla, řekl pozůstalý a hodil po Breivikovi botu - anotační foto
reklama

"Zabil jsi mi bratra! Táhni do pekla!" zakřičel muž ve chvíli, kdy se soud zabýval pitevnými protokoly. Nato směrem k Breivikovi letěla černá bota.

Nezasáhla však obžalovaného, ale jeho právničku. Útočník si přesto činem vysloužil mezi přihlížejícími hlasitý potlesk a pochvalná slova.

K rozčilenému muži iráckého původu se vzápětí vydala ochranka, která ho vyvedla z místnosti. Ještě před vstupem do dveří však pozůstalý stihl Breivikovi v angličtině zopakovat svůj vzkaz.

"Naštěstí to byla jen bota," komentovala incident obhájkyně Vibeke Heinová-Baeraová.

Breivik právničku hájil. "Jestli po mně chce někdo něco házet, ať to dělá, když přicházím, nebo jsem na odchodu, ale ať nic nehází po mojí advokátce," cituje ho AFP.

Členové justiční stráže se výpadem nenechali vyvést z míry. "Nebylo to moc překvapivé. Soudní síň je plná emocí," řekl televizi BBC jeden z nich.

Anders Breivik loni 22. července odpálil bombu u vládní budovy v centru Osla. Pak přejel na ostrov Utöya severozápadně od metropole, kde tábořili členové mládežnické organizace vládní Norské strany práce, a začal střílet.

Výbuch v Oslu zabil osm lidí. Na ostrově Utöya připravil Breivik o život 69 většinou velmi mladých Norů. Byl to největší masakr v poválečném Norsku.

Breivik se k vraždám přiznal, avšak odmítl vinu. Tvrdí, že bránil Norsko - bojoval proti multikulturní Evropě a invazi muslimů.

Breivikovi hrozí 21 let vězení, což je v Norsku maximální trest. Trest však může být opakovaně prodlužován, jestliže soud dospěje k závěru, že je Breivik nebezpečný. Pokud by soud uznal vraha za nepříčetného, umístil by ho na psychiatrii.

reklama
Klíčová slova: norsko

Diskuse

Táhni do pekla, řekl pozůstalý a hodil po Breivikovi botu

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

V Černém moři začaly ukrajinsko-americké manévry. Provokace, zní z Ruska  - anotační foto

V Černém moři začaly ukrajinsko-americké manévry. Provokace, zní z Ruska

31.08.2015 10:37 Kyjev - V severozápadní části Černého moře začalo ukrajinsko-americké cvičení Sea Breeze 2015. Velké vojenské...

Studie: Rusové umírají dříve než zbytek světa - anotační foto

Studie: Rusové umírají dříve než zbytek světa

31.08.2015 10:36 Moskva - Průměrná délka ruského života rostla v porovnání se zbytkem světa v posledních dvaceti letech...

Putin hledá cestu ven? Donbas se může změnit v politickou bažinu

31.08.2015 10:23 Aktualizováno "Výhled, že na nové mezinárodní výzvy k příměří na východní Ukrajině bude dbáno více než na ty...

Příměří na Donbasu? Střelba na frontě ustala, politické napětí trvá  - anotační foto

Příměří na Donbasu? Střelba na frontě ustala, politické napětí trvá

31.08.2015 09:37 Kyjev - Zítra má na Donbasu vstoupit v platnost příměří, už třetí od září 2014. Noc na dnešek se sice obešla...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s pomocí imigrantům?

Hlasovalo 20154 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama