Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb

Frankfurt - Německá policie zadržela ve Frankfurtu Paula Watsona, zakladatele organizace Sea Shepherd, která bojuje proti lovu velryb. Aktivista bude patrně vydán do Kostariky, informuje v pondělí webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb - anotační foto
reklama

"Jsem v současnosti ve vazbě ve Frankfurtu kvůli obviněním v Kostarice," napsal Watson na Twitteru. Soud rozhodl, že aktivista zůstane za mřížemi, dokud neproběhne řízení ohledně jeho vydání. Není jasné, jak dlouho může proces trvat.

"Můj klient je v šoku," sdělil Watsonův právník Oliver Wallasch.

Policie Watsona zadržela na základě kostarického zatykače. Je obviněný z ohrožování posádky lodi, kterého se měl dopustit v rámci operace Sea Sheperd ve vodách Guatemaly v roce 2002.

Skupina se tehdy střetla s kostarickými rybáři, kteří usekávali žralokům ploutve a pouštěli je zmrzačené zpět do moře, kde umírali. Aktivisté rybářům nelegální lov zhatili a vyzvali je, aby zamířili zpět ke břehu. Na pevnině proti nim chtěli vznést obvinění.

Když se lodě vydaly k pobřeží, rybáři požádali guatemalské úřady o pomoc s tím, že se je členové Sea Shepherd snaží zavraždit. Guatemala vyslala válečnou loď a aktivisté se stáhli.

Watson během akce natáčel film Sharkwater. Jeho záběry by podle aktivistů mohly sloužit jako důkaz o skutečném průběhu událostí.

Sea Shepherd je nezisková organizace se sídlem ve Spojených státech. V mezinárodních vodách působí od roku 1977. Bojuje proti pytláctví, lovu velryb a tuleňů. Své ideje prosazuje prostřednictvím přímých akcí na otevřeném moři.

Aktivisté hází na lodě velrybářů zapáchající bomby, kradou a ničí rybářské sítě, zamotávají provazy do lodních šroubů nebo svítí velrybářům do očí laserovými světly. Několikrát také pronikli přímo na palubu rybářských lodí. Při agresivních intervencích se často dostávají do střetu s rybáři i se zákonem.

Nejznámější jsou konflikty Sea Shepherd s japonskými velrybáři v Jižním ledovém oceánu. Letos se jim tam podařilo srazit plánovaný počet ulovených velryb na necelou třetinu.

reklama
Klíčová slova: Německo policie

Diskuse

Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

V Řecku vyhrála demokracie, radují se komunisté. A co říkají další čeští...

07.07.2015 18:59 Aktualizováno Praha – Výsledky řeckého referenda přinesly jasné NE dohodě s věřiteli. V čele ministerstva financí navíc...

Uprchlíci mají problém. Útočí na ně lidé i žločinci

07.07.2015 18:56 Skopje/Bělehrad/Budapešť - Tisíce uprchlíků, žadatelů o azyl a migrantů, včetně dětí, kteří podnikají...

Řecko nemá řešení, žádá o pomoc  - anotační foto

Řecko nemá řešení, žádá o pomoc

07.07.2015 18:53 Brusel/Atény - Řecko dnes před mimořádným summitem eurozóny v Bruselu nepřineslo žádné nové návrhy na dohodu...

Co bude s Řeckem? Za pár dní se ukáže, varuje Merkelová - anotační foto

Co bude s Řeckem? Za pár dní se ukáže, varuje Merkelová

07.07.2015 18:19 Brusel - Po skončení posledního záchranného programu pro Řecko chybí nyní právní základ pro jednání s...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Jste pro referendum o vystoupení Česka z EU?

Hlasovalo 12157 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama