Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb

Frankfurt - Německá policie zadržela ve Frankfurtu Paula Watsona, zakladatele organizace Sea Shepherd, která bojuje proti lovu velryb. Aktivista bude patrně vydán do Kostariky, informuje v pondělí webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb - anotační foto
reklama

"Jsem v současnosti ve vazbě ve Frankfurtu kvůli obviněním v Kostarice," napsal Watson na Twitteru. Soud rozhodl, že aktivista zůstane za mřížemi, dokud neproběhne řízení ohledně jeho vydání. Není jasné, jak dlouho může proces trvat.

"Můj klient je v šoku," sdělil Watsonův právník Oliver Wallasch.

Policie Watsona zadržela na základě kostarického zatykače. Je obviněný z ohrožování posádky lodi, kterého se měl dopustit v rámci operace Sea Sheperd ve vodách Guatemaly v roce 2002.

Skupina se tehdy střetla s kostarickými rybáři, kteří usekávali žralokům ploutve a pouštěli je zmrzačené zpět do moře, kde umírali. Aktivisté rybářům nelegální lov zhatili a vyzvali je, aby zamířili zpět ke břehu. Na pevnině proti nim chtěli vznést obvinění.

Když se lodě vydaly k pobřeží, rybáři požádali guatemalské úřady o pomoc s tím, že se je členové Sea Shepherd snaží zavraždit. Guatemala vyslala válečnou loď a aktivisté se stáhli.

Watson během akce natáčel film Sharkwater. Jeho záběry by podle aktivistů mohly sloužit jako důkaz o skutečném průběhu událostí.

Sea Shepherd je nezisková organizace se sídlem ve Spojených státech. V mezinárodních vodách působí od roku 1977. Bojuje proti pytláctví, lovu velryb a tuleňů. Své ideje prosazuje prostřednictvím přímých akcí na otevřeném moři.

Aktivisté hází na lodě velrybářů zapáchající bomby, kradou a ničí rybářské sítě, zamotávají provazy do lodních šroubů nebo svítí velrybářům do očí laserovými světly. Několikrát také pronikli přímo na palubu rybářských lodí. Při agresivních intervencích se často dostávají do střetu s rybáři i se zákonem.

Nejznámější jsou konflikty Sea Shepherd s japonskými velrybáři v Jižním ledovém oceánu. Letos se jim tam podařilo srazit plánovaný počet ulovených velryb na necelou třetinu.

reklama
Klíčová slova: Německo policie

Diskuse

Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

NASA v problémech. Na klíčový projekt nové rakety chybějí peníze

24.07.2014 21:15 Aktualizováno Houston - Rozpočtové škrty spíše než technické výzvy ohrožují zamýšlené vypuštění nové dalekonosné rakety...

Manželský pár nechal svého synka (†10) vyhladovět k smrti - anotační foto

Manželský pár nechal svého synka (†10) vyhladovět k smrti

24.07.2014 21:15 Aktualizováno Dallas - Soud v americkém Texasu poslal na doživotí za mříže ženu, která nechala svého desetiletého...

Nářez Rusku! Kreml vůbec netuší, o co na Ukrajině jde, rozjel se ekonom

24.07.2014 20:44 Aktualizováno "Východ je Východ a Západ je Západ, ti dva by se nikdy neměli potkat." Tento výrok Rudyarda...

Soud se s pytlákem nemazlil, dostal 77 let natvrdo +VIDEO jen pro silné povahy - anotační foto

Soud se s pytlákem nemazlil, dostal 77 let natvrdo +VIDEO jen pro silné povahy

24.07.2014 20:25 Aktualizováno Johannesburg - Soud v Jihoafrické republice dnes odsoudil pytláka, který zabil tři nosorožce, k 77 letům...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Kdo myslíte, že sestřelil malajsijský letoun s 295 lidmi na palubě na Ukrajině poblíž hranic s Ruskem?

Hlasovalo 4279 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama