Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb

Frankfurt - Německá policie zadržela ve Frankfurtu Paula Watsona, zakladatele organizace Sea Shepherd, která bojuje proti lovu velryb. Aktivista bude patrně vydán do Kostariky, informuje v pondělí webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb - anotační foto
reklama

"Jsem v současnosti ve vazbě ve Frankfurtu kvůli obviněním v Kostarice," napsal Watson na Twitteru. Soud rozhodl, že aktivista zůstane za mřížemi, dokud neproběhne řízení ohledně jeho vydání. Není jasné, jak dlouho může proces trvat.

"Můj klient je v šoku," sdělil Watsonův právník Oliver Wallasch.

Policie Watsona zadržela na základě kostarického zatykače. Je obviněný z ohrožování posádky lodi, kterého se měl dopustit v rámci operace Sea Sheperd ve vodách Guatemaly v roce 2002.

Skupina se tehdy střetla s kostarickými rybáři, kteří usekávali žralokům ploutve a pouštěli je zmrzačené zpět do moře, kde umírali. Aktivisté rybářům nelegální lov zhatili a vyzvali je, aby zamířili zpět ke břehu. Na pevnině proti nim chtěli vznést obvinění.

Když se lodě vydaly k pobřeží, rybáři požádali guatemalské úřady o pomoc s tím, že se je členové Sea Shepherd snaží zavraždit. Guatemala vyslala válečnou loď a aktivisté se stáhli.

Watson během akce natáčel film Sharkwater. Jeho záběry by podle aktivistů mohly sloužit jako důkaz o skutečném průběhu událostí.

Sea Shepherd je nezisková organizace se sídlem ve Spojených státech. V mezinárodních vodách působí od roku 1977. Bojuje proti pytláctví, lovu velryb a tuleňů. Své ideje prosazuje prostřednictvím přímých akcí na otevřeném moři.

Aktivisté hází na lodě velrybářů zapáchající bomby, kradou a ničí rybářské sítě, zamotávají provazy do lodních šroubů nebo svítí velrybářům do očí laserovými světly. Několikrát také pronikli přímo na palubu rybářských lodí. Při agresivních intervencích se často dostávají do střetu s rybáři i se zákonem.

Nejznámější jsou konflikty Sea Shepherd s japonskými velrybáři v Jižním ledovém oceánu. Letos se jim tam podařilo srazit plánovaný počet ulovených velryb na necelou třetinu.

reklama
Klíčová slova: Německo policie

Diskuse

Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Biden míří do Kyjeva: Pokud diplomacie selže, přijdou další sankce proti Rusku - anotační foto

Biden míří do Kyjeva: Pokud diplomacie selže, přijdou další sankce proti Rusku

21.04.2014 09:37 Kyjev - Ujistit úřadující ukrajinskou vládu o podpoře ze strany USA v nynějších konfliktních vztazích s...

Hledá se let HM 370 na správném místě? Ponorka hlásí další neúspěšnou misi - anotační foto

Hledá se let HM 370 na správném místě? Ponorka hlásí další neúspěšnou misi

21.04.2014 09:34 Perth - Ponorka Bleufin-21, která pátrá po troskách ztraceného Boeingu 777 společnosti Malaysia Airlines,...

Ve Finsku se zřítilo letadlo: Kvůli devastujícím zraněním nelze těla rozlišit...

21.04.2014 09:29 Aktualizováno Helsinky - Identifikace osmi obětí nedělní havárie letadla s parašutisty na jihozápadě Finska bude možná až...

Venezuela se opět bouří proti prezidentu Madurovi. Zemřelo již přes 40 lidí - anotační foto

Venezuela se opět bouří proti prezidentu Madurovi. Zemřelo již přes 40 lidí

21.04.2014 09:24 Caracas - Venezuelskou metropoli Caracas zachvátily nové střety mezi policií a odpůrci prezidenta Nicolase...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama
reklama

Právě se děje

reklama

Další zprávy

Aktuálně na BLESK.CZ

Anketa

Jste pro zavedení EURA v ČR?

Hlasovalo 24255 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama