Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb

Frankfurt - Německá policie zadržela ve Frankfurtu Paula Watsona, zakladatele organizace Sea Shepherd, která bojuje proti lovu velryb. Aktivista bude patrně vydán do Kostariky, informuje v pondělí webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb - anotační foto
reklama

"Jsem v současnosti ve vazbě ve Frankfurtu kvůli obviněním v Kostarice," napsal Watson na Twitteru. Soud rozhodl, že aktivista zůstane za mřížemi, dokud neproběhne řízení ohledně jeho vydání. Není jasné, jak dlouho může proces trvat.

"Můj klient je v šoku," sdělil Watsonův právník Oliver Wallasch.

Policie Watsona zadržela na základě kostarického zatykače. Je obviněný z ohrožování posádky lodi, kterého se měl dopustit v rámci operace Sea Sheperd ve vodách Guatemaly v roce 2002.

Skupina se tehdy střetla s kostarickými rybáři, kteří usekávali žralokům ploutve a pouštěli je zmrzačené zpět do moře, kde umírali. Aktivisté rybářům nelegální lov zhatili a vyzvali je, aby zamířili zpět ke břehu. Na pevnině proti nim chtěli vznést obvinění.

Když se lodě vydaly k pobřeží, rybáři požádali guatemalské úřady o pomoc s tím, že se je členové Sea Shepherd snaží zavraždit. Guatemala vyslala válečnou loď a aktivisté se stáhli.

Watson během akce natáčel film Sharkwater. Jeho záběry by podle aktivistů mohly sloužit jako důkaz o skutečném průběhu událostí.

Sea Shepherd je nezisková organizace se sídlem ve Spojených státech. V mezinárodních vodách působí od roku 1977. Bojuje proti pytláctví, lovu velryb a tuleňů. Své ideje prosazuje prostřednictvím přímých akcí na otevřeném moři.

Aktivisté hází na lodě velrybářů zapáchající bomby, kradou a ničí rybářské sítě, zamotávají provazy do lodních šroubů nebo svítí velrybářům do očí laserovými světly. Několikrát také pronikli přímo na palubu rybářských lodí. Při agresivních intervencích se často dostávají do střetu s rybáři i se zákonem.

Nejznámější jsou konflikty Sea Shepherd s japonskými velrybáři v Jižním ledovém oceánu. Letos se jim tam podařilo srazit plánovaný počet ulovených velryb na necelou třetinu.

reklama
Klíčová slova: Německo policie

Diskuse

Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Krkavčí matku ze Slovenska omrzelo dítě, tak ho šoupla do letadla - anotační foto

Krkavčí matku ze Slovenska omrzelo dítě, tak ho šoupla do letadla

22.05.2015 13:22 Bratislava/Londýn - Jako krkavčí matka se předvedla mladá žena ze Slovenska. Ta se rozhodla, že už dál nechce...

Nová studená válka? Obama dělá chyby. Zpráva agenta CIA je děsivá

22.05.2015 12:53 Aktualizováno Washington – Spojené státy v současné době Ukrajině pomáhají v boji proti separatistům na východě Ukrajiny...

Z Donbasu hlášena těžká palba, střely dopadají na největší koksovnu v Evropě - anotační foto

Z Donbasu hlášena těžká palba, střely dopadají na největší koksovnu v Evropě

22.05.2015 12:44 Kyjev - Východoukrajinské město Avdijivka, které je pod kontrolou vládních vojsk, se stává terčem bojových...

Krajní pravice v Izraeli na vzestupu? Šéfka diplomacie byla v poselství velmi ostrá - anotační foto

Krajní pravice v Izraeli na vzestupu? Šéfka diplomacie byla v poselství velmi...

22.05.2015 12:31 Jeruzalém - Náměstkyně izraelského ministra zahraničí Cipi Hotovelyová (36), která patří k ortodoxním židům,...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte se zákazem předjíždění pro kamiony?

Hlasovalo 4810 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama