Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb

Frankfurt - Německá policie zadržela ve Frankfurtu Paula Watsona, zakladatele organizace Sea Shepherd, která bojuje proti lovu velryb. Aktivista bude patrně vydán do Kostariky, informuje v pondělí webový portál stanice BBC.

Diskuse: 0

Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb - anotační foto
reklama

"Jsem v současnosti ve vazbě ve Frankfurtu kvůli obviněním v Kostarice," napsal Watson na Twitteru. Soud rozhodl, že aktivista zůstane za mřížemi, dokud neproběhne řízení ohledně jeho vydání. Není jasné, jak dlouho může proces trvat.

"Můj klient je v šoku," sdělil Watsonův právník Oliver Wallasch.

Policie Watsona zadržela na základě kostarického zatykače. Je obviněný z ohrožování posádky lodi, kterého se měl dopustit v rámci operace Sea Sheperd ve vodách Guatemaly v roce 2002.

Skupina se tehdy střetla s kostarickými rybáři, kteří usekávali žralokům ploutve a pouštěli je zmrzačené zpět do moře, kde umírali. Aktivisté rybářům nelegální lov zhatili a vyzvali je, aby zamířili zpět ke břehu. Na pevnině proti nim chtěli vznést obvinění.

Když se lodě vydaly k pobřeží, rybáři požádali guatemalské úřady o pomoc s tím, že se je členové Sea Shepherd snaží zavraždit. Guatemala vyslala válečnou loď a aktivisté se stáhli.

Watson během akce natáčel film Sharkwater. Jeho záběry by podle aktivistů mohly sloužit jako důkaz o skutečném průběhu událostí.

Sea Shepherd je nezisková organizace se sídlem ve Spojených státech. V mezinárodních vodách působí od roku 1977. Bojuje proti pytláctví, lovu velryb a tuleňů. Své ideje prosazuje prostřednictvím přímých akcí na otevřeném moři.

Aktivisté hází na lodě velrybářů zapáchající bomby, kradou a ničí rybářské sítě, zamotávají provazy do lodních šroubů nebo svítí velrybářům do očí laserovými světly. Několikrát také pronikli přímo na palubu rybářských lodí. Při agresivních intervencích se často dostávají do střetu s rybáři i se zákonem.

Nejznámější jsou konflikty Sea Shepherd s japonskými velrybáři v Jižním ledovém oceánu. Letos se jim tam podařilo srazit plánovaný počet ulovených velryb na necelou třetinu.

reklama
Klíčová slova: Německo policie

Diskuse

Němci zadrželi bojovníka proti lovu velryb

  •  

Počet příspěvků: , Buďte první!

Přidejte vlastní názor…

Související:

Hlavní zprávy

Na veletrhu v Bogotě zmizela vzácná kniha, policie je bezradná - anotační foto

Na veletrhu v Bogotě zmizela vzácná kniha, policie je bezradná

05.05.2015 08:42 Bogóta - Na Mezinárodním knižním veletrhu v kolumbijské Bogotě byla odcizena vzácná kniha. Jedná se o první...

Teror v Texasu: Policie zná identitu útočníků, hledá vazby na islamisty - anotační foto

Teror v Texasu: Policie zná identitu útočníků, hledá vazby na islamisty

05.05.2015 08:32 Dallas - Před koferenčním centrem v texaské městě Garland, kde se konala výstava karikatur Mohameda, se včera...

Západ podcenil SSSR. Moskva je opět připravena, varuje historik

05.05.2015 08:20 Aktualizováno 70. LET OD KONCE II. SVĚTOVÉ VÁLKY (Rozhovor) - Konec druhé světové války přinesl kromě pádu nacistické říše...

Královský porod v Británii? Podvod, píše ruský tisk

05.05.2015 01:38 Aktualizováno Moskva - Vévodkyně z Cambridge vypadala jen pár hodin po narození malé princezny dokonale. Úplně zářila. Jako...

Sdílejte článek na sociálních sítích »»»

reklama

Zprávy odjinud

Právě se děje

reklama

Další zprávy

reklama

Anketa

Souhlasíte s tím, aby byly obchody o svátcích zavřené?

Hlasovalo 15705 čtenářů [výsledky anket]

Nejčtenější ze Světa

reklama
reklama